۸ قانون اصلی برای چیدن صحیح مبلمان

8 قانون اصلی برای چیدن صحیح مبلمان

۱٫رایج ترین چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن 

۱٫وقتی با یک اتاق خالی روبه رو می شوید تعجب می کنید که چگونه مبلمان را صحیح و با چه مدلی بچینید. اما نگران نباشید تنها کاری که باید انجام دهید این است که از چند قوانین اصلی پیروی کنید  دراین صورت متوجه خواهید شد که چیدمان مبلمان آنچنان کار پیچیده ای نیست.

چیدمان مبل - 8 قانون اصلی برای چیدن صحیح مبلمان

۲٫نقطه ی مرکزی را انتخاب کنید.

۲٫هرگز قدرت یک نقطه ی مرکزی را نادیده نگیرید. بعضی اوقات ممکن است چیدمان مبل را در تلوزیون یا در وب سایت هایی مختلف ببینید. هر نوع چیدمان مبلی که انتخاب کردید را در نقطه مرکزی در کنار یکدیگر بچینید.

 

ی مرکزی 3 - 8 قانون اصلی برای چیدن صحیح مبلمان

مرکزی 1 - 8 قانون اصلی برای چیدن صحیح مبلمان

 

۳٫مبلمان را به دیوار فشار ندهید.

۳٫همه چیز به فضایتان بستگی دارد پس به اندازه ی فضایتان فاصله مبل با دیوار را رعایت کنید . لازم نیست فاصله زیاد باشد اما اگر فضای کوچکی دارید می توانید به یک اینچ با دیوار فاصله دهید . به یاد داشته باشد که فاصله بسیار مهم است پس در هر شرایطی به آن توجه کنید . اکثر مردم عقیده دارند که چیدمان درست مبل در فضاهای کوچک در اصل می تواند فضای اتاق را بزرگتر نشان دهد . اما اگر فضای بزرگی دارید پس دیگر نگران نباشید که مبلتان را چگونه تنظیم کنید تنها به این توجه کنید که فاصله ی یبن دیوار و مبلمان به اندازه چندین سانتی متر باشد.

 

درست 1 - 8 قانون اصلی برای چیدن صحیح مبلمان

۴٫مناطق مشخصی برای مکالمه مشخص کنید.

۴٫مردم به طور طبیعی باید بدون فریاد زدن بتوانند با یکدیگر صحبت کنند. شما می خواهید مبلمان و صندلی هایتان رو به روی هم باشد (اما نه کاملا مستقیم بلکه نزدیک به هم) باید به اندازه ی مشخصی نزدیک باشند به طوری که با فردی که کنار شما ایستاده است با صدای آرام بتواند یک مکالمه طبیعی داشته باشد. اگر اتاقتان بسیار بزرگ است می توانید چندین منطقه برای مکالمه ایجاد کنید.

 

7 - 8 قانون اصلی برای چیدن صحیح مبلمان

۵٫در هنگام چیدمان مبل ترتیب خاصی داشته باشید.

۵٫در تزئینات تعادل بسیار اهمیت دارد. هنگام قرار دادن مبلمان به وسایل های مختلف دیگر که می خواهید در اتاقتان قرار دهید توجه داشته باشید. تمام وسایل بزرگ یا کوچک را در یک اتاق قرار ندهید این باعث می شود فضایتان ناهموار دیده شود. همچنین مطمئن شوید از وسایل مختلفی برای تزئیین اتاقتان استفاده کرده اید. اگر صندلی هایتان مستطیلی است از میز های گرد استفاده کنید یا بالعکس.

 

چیدمان مبل - 8 قانون اصلی برای چیدن صحیح مبلمان

مبل 2 - 8 قانون اصلی برای چیدن صحیح مبلمان

۶٫محل عبور مناسب را در نظر بگیرید.

۶٫یکی دیگر از مواردی که باید در هنگام تنظیم مبلمانتان رعایت کنید این است به محل عبور دقت کنید . مردم نباید برای بلند شدن کس دیگری را بلند کنن یا مبل را جابه جا کنند. توجه داشته باشید که بین میز نهار خوری، مبلمان و صندلی چندین سانتی متر فاصله بگذارید. فاصله را رعایت کنید تا مردم بدون مشکل بتوانند از یک اتاق به اتاق دیگری بروند.

 

عبور - 8 قانون اصلی برای چیدن صحیح مبلمان

۷٫از قالیچه کوچک و مناسب استفاده کنید.

۷٫پهن کردن قالیچه ها را در بین مبلمان مدیریت کنید. اگر می خواهید می توانید در اطراف اتاق هم از قالیچه استفاده کنید. توجه داشته باشید که قالیچه ای که انتخاب بیش از اندازه بزرگ نباشد به طوری که همه بتوانند به راحتی روی مبل بنشینند و قالیچه را لگد نکنند.

 

کوچک 1 1 - 8 قانون اصلی برای چیدن صحیح مبلمان

۸٫یک میز غذا خوری بزرگ تهیه کنید.

۸٫وقتی حرف از میز غذا خوری می شود یک میز بزرگ انتخاب خوبی می تواند باشد . یک میز بزرگ در محل مورد نظرتان با یک صندلی بسیار زیبا و عالی می شود.

 

مبل4 - 8 قانون اصلی برای چیدن صحیح مبلمان

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر ۸ قانون اصلی برای چیدن صحیح مبلمان

 

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.