۷ رنگ مناسب اداره

 ۷ رنگ مناسب اداره

 قبل از اینکه به میز، صندلی های اداری دفتر فکر کنید، از رنگ های الهام بخش، پر انرژی که مناسب دفتر کار و اداره است شروع کنید. در اینجا چند رنگ مناسب وجود دارد که می تواند توجهتان را جلب کند.پس از مطالعه ی تحت عنوان “تاثیر رنگ در بازاریابی” تا ۹۰ درصد از محصولات بر اساس رنگ نام تجاری و یا بسته را انتخاب میکنند.5 - 7 رنگ مناسب اداره 

۱) رنگ آبی (رنگ آرامش بخش):

۱) رنگ و دکوراسیون توسط جیمی دریک طراحی و تزئیین شده است. رنگ های اتاق برای ” ایجاد احساس محرک ” که برای اتاق یا دفتر و یا مجتمع اداری طراحی شده است. این سبک ترکیبی با توجه به شناخت کامل از انرژی رنگ ها انتخاب شده است ،رنگ آبی یکی از رنگ های آرامش بخش است.
1 378 - 7 رنگ مناسب اداره

 ۱) این رنگ برای افرادی که در محل کار خود در حال آفریش چیزی هستند بسیار مناسب است. آبی رنگ آرامش بخشی است که باعث ایجاد حس اعتماد، ارتباط موثرو بازده ی کاری بیشتر می شود. همینطور رنگ آبی برای افرادی که به دنبال ذهنی باز برای دریافت و پذیرش ایده های جدید هستند. اگر به دنبال ایده های جدید یا ایده های ناگهانی جذاب هستید؛ به شما رنگ آبی را پیشنهاد می کنیم.
2 82 - 7 رنگ مناسب اداره

۲) رنگ زرد (رنگ خلاقیت) :

۲) اگر نیاز به ایده پردازی و خلاقیت دارید، رنگ زرد بهترین رنگ ممکن برای شماست. رنگ زرد نمادی از روحیات درونی انسان است. برای انتخاب این رنگ و رنگ هایی از قبیل آن باید اعتماد به نفس داشته و شجاع باشید. رنگ زرد برای دکوراسیون و دیوار جس نوآوری را در شما بیشتر خواهد کرد. روانشناسان می گویند رنگ زرد تاثیر مستقیم روی قلب و ذهن انسان دارد که کمک می کند به خلق ایده های تازه  دست بزنید.

زرد 2 - 7 رنگ مناسب اداره ۲) رنگ زرد رنگی پر انرژی است که به انسان حس اشتیاق و لذت می دهد. اگر فردی بی حوصله هستید از رنگ زرد استفاده کنید زیرا انرژی موجود درون این رنگ شما را به وجد خواهد آورد. این رنگ برای اداره، آشپز خانه و فضایی که نیاز دارد فرد پر انرژی باشد مناسب است.
زرد - 7 رنگ مناسب اداره

۳) رنگ قرمز(رنگ هیجان و فعالیت):

۳) اگر کارتان نیاز به فعالیت زیادی دارد، بهتر است از رنگ های هیجان انگیز مانند رنگ قرمز استفاده کنید. رنگ قرمز موجب ترشح آدرنالین و افزایش تپش قلب و فشار خون می شود. معمولا رنگ قرمز در دکوراسیون برای تاکید استفاده می شود. طراحان بر این باورند اگر در فضایی هستید که دایم کار می کنید و نیاز به هیجان دارید تا خسته نشوید پس رنگ آبی به درد شما نمی خورد، بلکه باید به سراغ رنگ های جنجالی مثل رنگ قرمز بروید. اگر نمی خواهید رنگ اتاق تان قرمز باشد می توانید برای اینکه همچنان تاثیر گذار باشد از مبلمان رنگ قرمز استفاده کنید، زیرا بسیار جلب توجه می کند.

قرمز - 7 رنگ مناسب اداره

۴) رنگ سبز (رنگ افزایش حس همکاری):

۴) طبیعت برای ایجاد زیبایی همراه با داشتن هارمونی بیشتر از رنگ سبز استفاده کرده است. شما هم می توانید به تقلید از طبیعت، برای محیط کار خود رنگ سبز را انتخاب کنید تا به وسیله ی این رنگ احساس هماهنگی و همکاری بیشتر شود. با انتخاب رنگ سبز در دکوراسیون در مسیر درست کار قرار بگیرید و به همه موارد رسیدگی کنید. اگر توجه کرده باشید برای پشت صحنه یا ساخت جلوه های ویژه از رنگ سبز که باعث کاهش استرس می شود و خاصیت ارامش بخشی دارد.

سبز 2 - 7 رنگ مناسب اداره ۴) رنگ های تلخ دارای اثر تسکین دهنده ای در ذهن و بدن دارند. بیشتر رنگ های قوی ، تاثیر گذار هستند. برای اینکه یک رنگ کاملا تاثیر گذار باشد از رنگ های روشن که تحریک کننده تر است استفاده می کنند. رنگ های تیره اثر تسکین دهنده در ذهن و بدن دارند.

سبز - 7 رنگ مناسب اداره

۵) نارنجی (منظم بودن):

۵) رنگ نارنجی نزدیک به ۵۰ طیف رنگی مختلف دارد، هر کدام را که مناسب سلیقه ی شماست برای دکوراسیون استفاده کنید. بر اساس اصول فنگ شویی، رنگ نارنجی نماد نیروی فعال و کائنات است. رنگ نارنجی قدرت تمرکز را افزایش می دهد، اگر حرفه ی شما نیاز به تمرکز بالایی دارد این رنگ مناسب شماست.
نارنجی 4 - 7 رنگ مناسب اداره

۶) بنفش (وفاداری):

۶) رنگ بنفش نماد رویایی بودن است. بنابراین استفاده از این رنگ در محل کار موجب می شود تا افرادی که در آن جا کار می کنند، رویاها و چشم‌اندازهای بزرگ و وسیع داشته باشند. این رنگ کمک می کند تا کارمندان فرصت های عالی برای آینده رقم بزنند. 
بنفش - 7 رنگ مناسب اداره 
۶) فردی که خیلی خوب رویاپردازی کند، خلاقیت زیادی هم خواهد داشت و در نتیجه برنامه های جالب تری هم برای آینده تعیین خواهد کرد. با رنگ بنفش می توانید به جای گرفتار شدن ایده های کهنه، به آینده و ایده های جدید فکر کنید.
بنفش 2 - 7 رنگ مناسب اداره

 ۷) قهوه ای (راحتی بیشتر):

۷) رنگ قهوه ای یکی از رنگ های گرم و تیره است که باعث می شود تا افراد هارمونی و ثبات بیشتری را حس کنند. این رنگ در محل کار موجب آرامش بیشتر می شود. اگر در نظر دارید تا در محل کار علاوه بر آرامش، هارمونی و هماهنگی زیادی هم میان افراد ایجاد کنید، از قهوه ای استفاده کنید. قهوه ای حس تعلق را در افراد افزایش می دهد و به محیط وابستگی بیشتری ایجاد می کند. بعلاوه، رنگ قهوه ای نمادی از نظم و وفاداری نیز هست.

قهوه ای 3 - 7 رنگ مناسب اداره

 

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر ۷ رنگ مناسب اداره

 

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.