۵ راه برای تعمیر صندلی های چرم

هنگامی که مبلمان چرم شما در قالب برش یا خراش، آسیب دید باشد، می توانید با چند روش و به تنهایی مبلمان چرمتان را تعمیر کنید. اما اگر آسیب دیدگی چرم جدی باشد، باید چرم مصنوعی حرفه ای که کمی گران قیمت است بخرید. 

ترمیم چرم

مهم نیست که چقدر از مبلمان چرمتان مراقبت می کنید، آسیب دیدگی در قالب خراش یا بریدگی روی مبلمان چرم نرمال است. به خصوص اگر شما حیوان خانگی و یا بچه های کوچک دارید زندگی می کنید. تقریبا غیر ممکن است که مبل چرم در طول یک مدت طولانی خراشیده نشود. در نگاه اول ممکن است به این فکر کنید که دیگر مبلتان خراب شده است ولی با چند راهکار ساده می توانید قسمت های آسیب دیده را ترمیم کنید.

ترمیم چرم 

این نوع چرم یک ماده ای است که از ترکیب مواد متنوعی ساخته شده است که توانایی اتصال به خود را دارد این باعث می شود که تعمیرات سطحی به سادگی و بدون هزینه انجام شود. خراش های عمیق تر ممکن است ثابت بمانند یا بتوان آن را با روکش تغیر شکل داد و به همان خوبی اول شود.

ترمیم چرم شناخت نوع چرم وخراش:

شما می توانید با بازرسی دقیق مبلمانتان، نوع چرمی که روی مبلمان شما است را شناسایی کنید. از آن جایی تعمیر چرم به نوع آن بستگی دارد پس تعمیرات مختلفی هم وجود دارد. مهم است که که ابتدا با شناسایی نوع چرم مبلمانتان کارتان را آغاز کنید. سه نوع چرم مورد استفاده در مبلمان است عبارتند از: چرم طبیعی (حیوانی)، چرم آنیلین (چرم شیمیایی)، چرم دوخته شده.

ترمیم چرم

اول: بیشتر مبلمان چرم (۸۵%) از چرم های آنیلین استفاده می شوند. این چرم دارای سطح قابل انعطاف است که در برابر خراش مقاوم و مایعات را به خود جذب نمی کند. چرم آنیلین از چرم بسیار با کیفیتی ساخته شده است، این نوع چرم بسیار نادر است. چرم آنیلین یک پوشش نازک است، بنابراین بافت های چرم به خوبی در آن دیده می شود. شرکت های تولید کننده چرم نیمه آنیلین، که از چرم با کیفیت بالا با پوشش نازک پوشیده شده است.

ترمیم چرم 

چرم های دوخته شده از لحاظ فنی یک محصول جانبی برای مبلمان چرم است. اگر چه هنوز هم مبلمانی هستند که از پوشش چرم های دوخته شده استفاده می کنند. چرم های دوخته شده به هم کیفیت پایین تری نسبت به چرم های دیگر دارند، که از یک لایه ی نازک پلی یورتان لمینت می شود.

ترمیم چرم 

دوم: هنگامی که متوجه خراش روی مبل چرمی خود شدید، از سازندگان مبلمان چرم روش ترمیم درست را بپرسید. بسیاری از تولید کنندگان روش خاصی را برای تعمیر مبلمان چرم پیشنهاد می دهند. گاهی اوقات آن ها حتی یک کیت تخفیف یا تعمیر برای شما ارسال می کنند. اگر به این مراحل هیچ شکی ندارید، به مرحله ی بعدی بروید. روش تعمیری که سازنده می تواند به شما توصیه کند به طور مستقیم به نوع چرم مربوط می شود.

ترمیم چرم 

سوم: مبلمان چرم می توانند با سطوح مختلفی خراشیده شود. پس در مرحله ی دوم نوع خراش را ارزیابی کنید. در حالی که یک خراش کوچک به راحتی ترمیم خواهد شد. اگر پارگی چرم عمقی و جدی باشد، با روش های مختلف حل می شود. شما می توانید با یک ارزیابی سریع میزان خراش را تعیین کنید.  اگر خراش جزئی باشد، تنها پوشش چرم خراشیده خواهد شد و چرم زیرین آن دست نخورده خواهد ماند. خراش عمیق تر به این معناست که الیاف چرم از هم جدا می شوند، اگر کمی دقت کنید ممکن است الیاف چرم که رد حاشیه قرار دارد را ببینید. اگر چرم کاملا برش خورده باشد به طوری که بتوانید اجزای داخلی مبل را به وضوح ببینید. در این مرحله، شما نمی توانید خراش را به طور کامل تعمیر کنید و باید به یک سازنده ی مبل حرفه ای این کار را بسپارید.

ترمیم چرم 

چهارم: اگر از مبلمان چرم مراقبل نکنید با گذشت زمان مبلمان چرم ترک خواهند خورد، نیاز به ترمیم پیدا می کنند یا  از بین می روند. با این وجود می توانید به تنهایی با تمیز کردن روکش چرم و رنگ آمیزی کنید. این کار ترک ها را از بین نمی برد اما باعث می شود تا آن ها را پنهان کند.

 ترمیم چرم

پنجم: جالب است بدانید ساییدگی های کوچک جز آسیب واقعی به حساب نمی آیند. اگر مبلتان ساییده شده است با یک روش ساده می توانید این مشکل را حل کنید. محل ساییدگی را با آب اسپری کنید و یک بسته ی ۱۰۰۰ گرمی شن و ماسه بگیرید، شن و ماسه را با آب مخلوط کرده و روی محل سایش به مقدار خیلی کمی بزنید، توجه داشته باشید که کاملا باید سطح صاف باشد. در اخر با رنگی که مطابق با رنگ چرمتان است آن را رنگ کنید، فقط ممکن است شاید نیازی به دوباره رنگ کردن داشته باشد.

ترمیم چرم

پاسخ دهید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

*

code

پاک کردن ارسال دیدگاه