باید نبایدهای دکوراسیون طوسی رنگ

باید نبایدهای دکوراسیون طوسی رنگ

احتمالا متوجه شده اید که طوسی یکی از برترین رنگ های خنثی در دکوراسیون است. بژ و شکلاتی همیشه از بهترین رنگ های خنثی بوده اند، اما رنگ طوسی به نسبت دیگر رنگ های خنثی قدرت انتخاب بسیاری در طراحی انواع دکوراسیون میدهد.

با دامنه وسیع انواع طوسی ها آشنا شوید. اگر اولین تصویری که از رنگ طوسی به ذهنتان می آید رنگی سرد و صنعتی است، پس باید با انواع طوسی های مدرن قابل استفاده در حوزه دکوراسیون آشنا شوید.

رنگ گرِیژ (greige) از ترکیب طوسی و رنگ بژ به دست می آید. سراغ چنین رنگی بروید که نشانی از بژ یا رنگ قهوه ای ملایم در خود دارد. اگر نگران هستید که رنگ طوسی به تنهایی رنگ سرد و نامناسبی برای دکوراسیون خانه اتان خواهد شد بهتر است از رنگ گریژ استفاده کنید که ته مایه رنگ گرمی در خود دارد.

طوسی رنگ 1 - باید نبایدهای دکوراسیون طوسی رنگ

فراموش نکنید که طوسی رنگی خنثی است. رنگ های جدید متنوعی از ترکیب طوسی و بژ به دست می آید که بستگی به میزان ترکیب هر کدام آنها دارد، اما بهتر است ترکیب رنگ ها بر اساس یکی از رنگ ها باشد و به یک اندازه ترکیب نشده باشند. از ترکیب بژ و طوسی نترسید. رنگی پیچیده اما ملایم و سرشار از آرامش طراحی خواهید کرد.

قوانین رنگ های سرد و گرم را یاد بگیرید. اگر میزان سرد و گرم بودن رنگ ها به خصوص رنگ طوسی را به درستی در نظر بگیرید، قطعا پالت رنگ خود را بسیار راحت تر ایجاد خواهید کرد. زمانی که نتیجه ترکیب  رنگ ها زیبا نمیشود و نمای خوبی ندارد، مشکل از ناهماهنگی رنگ های اصلی و رنگ های فرعی ترکیب شده است.

طوسی رنگ 5 - باید نبایدهای دکوراسیون طوسی رنگ

رنگ خاکستری یا رنگ زغالی را جایگزین رنگ سیاه یا سورمه ای کنید. رنگ زغالی بهترین نوع رنگ تیره است بدون اینکه خیلی تیره و سیاه دیده شود. اغلب طوسی ها دارای رنگ فرعی ترکیب شده ای هستند که ممکن است باعث دیده شدن یا دیده نشدن آن رنگ در پالت شوند. همه اینها بستگی به میزان رنگ ترکیب شده دارد. درک تفاوت میان طوسی با ته رنگ آبی یا قهوه ای به شما کمک میکند تا مانند طراح های حرفه ای رنگ ها را در دکوراسیون به کار ببرید.

در استفاده از طوسی طبیعی و ترکیب نشده تردید نکنید. طوسی گرم از سازگارترین رنگ ها با رنگ های خنثی است. رنگ طوسی را میتوان در رنگ آمیزی و طراحی شومینه، فرش و یا میزها استفاده کرد. اگر شما در منطقه ای با آسمان ابری زندگی میکنید، توجه داشته باشید که دیوار سفید خانه اتان هم در اثر نبود نور کافی، طوسی دیده میشود. پس باید به شرایط محیط هم توجه کرد. به هر اتاقی که طوسی اضافه میکنید باید به دیگر طوسی های از قبل موجود در اتاق توجه داشته باشید تا ناهماهنگی ایجاد نشود.

طوسی رنگ 15 - باید نبایدهای دکوراسیون طوسی رنگ

سال ها طول کشید تا طوسی رنگی محافظه کار و شیک به نظر برسد. شرکت های رنگ و طراحی خانه با محبوبیت روز افزون رنگ طوسی انواع متنوع رنگ ها را ارائه دادند. اگر ترکیب رنگ خاصی در ذهن خود دارید، میتوانید طوسی را با آن هماهنگ کنید.

تاثیر رنگ طوسی را در ایجاد رنگ های خلاقانه دست کم نگیرید. طوسی با رنگ هایی مانند صورتی، زرد، قرمز یا آبی هماهنگی بسیاری در دکوراسیون ایجاد میکند. همچنین میتوان با سفید یا سیاه استفاده کرد.  

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر باید نبایدهای دکوراسیون طوسی رنگ

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.