۳۰ طراحی خلاقانه و منحصر به فرد مبلمان/قسمت دوم

30 طراحی خلاقانه و منحصر به فرد مبلمان

۱۱) این مبلمان هنری اثری از مجسمه ساز مشهور منفرد واکولبینگر طراحی شده که از مبلمان شرقی الهام گرفته است . او در زمینه ی مبلمان سازی و صندلی سازی فعالیت کرده است. این صندلی چند منظوره را میتوانید به عنوان صندلی و کاناپه بسیار بزرگ (راحتی) که می تواند چند نفر را در خود جای دهد. طراحی ردیفی سلسله وار این مبل بسیار دقیق و با ظرافت، با دست ساخته شده است.

خلاقانه 13 - ۳۰ طراحی خلاقانه و منحصر به فرد مبلمان/قسمت دوم

۱۲) اگر از این مبلمان به درستی استفاده کنید می توانید از گرما و انرژی این مبل را به اتاقتان بی افزاید. با استفاده از اکریلیک برای روشنایی داخلی این مبل استفاده شده است. تولید کنندگان ژاپنی واز واز می گویند اثر بسیار خیره کننده ای بر روی بیننده دارد. درخشش لطیف و نرم این مبل درهنگام تماشای تلوزیون تاثیر آرام بخش روی چشم دارد.

خلاقانه12 - ۳۰ طراحی خلاقانه و منحصر به فرد مبلمان/قسمت دوم

۱۳) این مبل با دوخته شدن چهل تکه مختلف پارچه ساخته شده است که از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه است. پارچه های چهل تکه از محبوبیت فراوانی برخوردار است. طراح این مبل انگلیسی لیزا واتمو (Lisa Whatmough) است که از تکنیک وصله زدن چند نوع پارچه برای تزئین مبلمان مورد علاقه اش استفاده کرد. کافیست یکی از قطعات شیک او را در هر گوشه ی تاریک بگذارید تا به خانه تان جذابیت ببخشد.

خلاقانه 14 - ۳۰ طراحی خلاقانه و منحصر به فرد مبلمان/قسمت دوم

۱۴) از طرح های قدیمی مبلمانتان خسته شده اید، این مبلمان با دکمه های ویژ و عالی که دارد، شما را همیشه به روز نگه می دارد. مبلمان طرح ستاره توسط انریکو بوشیمی و لئون پیرجورجیو ساخته شد و در نمایشگاه مبلمان میلان به نمایش گذاشته شده است. به راحتی می توانید متوجه شوید چرا نام این مبلمان را ” طرح ستاره ” گذاشته اند زیرا این دکمه ها یادآور ستاره های در آسمان است.

خلاقانه 16 - ۳۰ طراحی خلاقانه و منحصر به فرد مبلمان/قسمت دوم

۱۵) طول نیمکت مدل ساحلی به ۲۰ سانتی متر می رسد. این نیمکت به دلیل مواج بودنش انعطاف پذیر است و به راحتی می توانید شکل استفاده از این نیمکت را تغییر دهید. تغیرات صاف این نیمکت بر اساس راحتی و آرامش بخش بودن تنظیم شده است.

خلاقانه 18 1 - ۳۰ طراحی خلاقانه و منحصر به فرد مبلمان/قسمت دوم

خلاقانه 17 - ۳۰ طراحی خلاقانه و منحصر به فرد مبلمان/قسمت دوم

۱۶) اگر فضای زیادی دارید از این نوع مبلمان برای خانه تان استفاده کنید. طراح این مبلمان برزیلی جواکیم تنرایرو است، صندلی این مبلمان تاشو روی یک فرم قاب چوبی بزرگی قرار می گیرد که بسیار مدرن و زیباست.

خلاقانه21 - ۳۰ طراحی خلاقانه و منحصر به فرد مبلمان/قسمت دوم

خلاقانه 19 - ۳۰ طراحی خلاقانه و منحصر به فرد مبلمان/قسمت دوم

۱۷) طراح خوش ذوق این مبل اسکات ویلسون از طرح های منحنی الهام گرفته و این مدل صندلی را به صورت یک گهواره دو نفره طراحی کرده است حتی می توانید از دسته های این صندلی هم برای نشستن استفاده کنید. برای دوام بیشتر از فولاد ساخته و با پلی اورتان پوشانده شده است.

خلاقانه 21 - ۳۰ طراحی خلاقانه و منحصر به فرد مبلمان/قسمت دوم

۱۸) این مبل بسیار عجیب صندلی هایی به شکل موتور جت دارد ، دسته های صندلی آن شبیه به خودروی مسابقه ای است. این مدل جذابیت خاص خودش را دارد اما فقط یک طرح جالب است و مناسب استفاده نیست.

خلاقانه 20 - ۳۰ طراحی خلاقانه و منحصر به فرد مبلمان/قسمت دوم

۱۹) طراح این مبلمان فرانسوا بوچت این طرح را برای مبلمان لیگ روزت ساخته است. مبل یانگ را می توانید به چند قسمت تقسیم کنید. شما می توانید این چهار صندلی را از هم جدا کنید و به طور دلخواه بچینید.

خلاقانه 23 - ۳۰ طراحی خلاقانه و منحصر به فرد مبلمان/قسمت دوم

خلاقانه 22 - ۳۰ طراحی خلاقانه و منحصر به فرد مبلمان/قسمت دوم

۲۰) در نگاه اول، نیمکت فانتوم ممکن است مانند یک وان حمام شکسته باشد که به صورت نیمکت ساخته شده است. بدنه ی نیمکت شفاف، درخشنده و رنگارنگ است و از یک ورقه ی PMMA  (پلی متیل کربنات برای شفافیت بالا از آن استفاده می شود) روی چارچوب لوله ای از فولاد کروی استفاده شده است. بعضی از مردم از قطعات بزرگ مبلمان استفاده می کنند تا بعضی وسایل را بتوانند پنهان کنند اما با مبل فانتوم این کار امکان پذیر نیست.

خلاقانه 24 - ۳۰ طراحی خلاقانه و منحصر به فرد مبلمان/قسمت دوم

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر ۳۰ طراحی خلاقانه و منحصر به فرد مبلمان/قسمت دوم

 

 

 

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.