کانتر یا میز پذیرش

به این مطلب امتیاز بدهید

کانتر یا میز پذیرش

کانتر یا میز پذیرش به میزی گفته می شود که علاوه بر میز مورد استفاده کاربر، قسمتی به عنوان پیشخوان در مقابل میز برای ارباب رجوع تعبیه شده است. مهم نیست در در چه زمینه ای فعالیت می کنید، میز پذیرش در بدو ورود قرار گرفته و محلی است که انواع اطلاعات مورد نیاز مشتریان به آنها داده می شود، بنابراین باید از طراحی حساب شده ای بهره برد.

کانتر 1 - کانتر یا میز پذیرش

از این میزها معمولا به عنوان میز کانتر منشی، پذیرش مراکز درمانی، استیشن نگهبانی، کانتر بانکی و هر جایی که نیاز به کانتر پیشخوان دار باشد استفاده می شود. این میز در طرح ها و ابعاد متنوعی با توجه به استانداردهای میز کانتر ساخته می شود. به طور کلی ارتفاع میز پذیرش بین ۹۰ تا ۱۵۰ سانتی متر و از جنس تمام ام دی اف یا پی وی سی است. معمولا میز کانتر منشی دارای کشو، جای پرینتر، اسکنر و محل بایگانی است، البته بنا به نیاز می توان تعداد آنها را کم و زیاد کرد.

میز پذیرش باید با توجه به نوع فعالیت شرکتتان انتخاب شود. باید در نظر بگیرید روزانه چه تعدا ارباب رجوع به میز پذیرش شما مراجه خواهند کرد. اگر مراجعان شما باید فرم های زیادی را روی میز امضا کنند، بنابراین باید ارتفاع میز کوتاه و زاویه دید کارمندان پذیرش نسبت به مراجعین مقابل میز رعایت شود. همچنین باید در نظر گرفت که هنگام پذیرش مشتریان و برای رفع تقاضای آنها چه تجهیزاتی مورد نیاز خواهد بود. مثلا باید در نظر گرفت که آیا برای تسریع کار مشتریان نیاز به دکوری مانند پارتیشن، کشوهای اضافه یا کمدی خاص است؟ همه این موارد از نکاتی است که قبل از تعبیه میز کانتر باید در نظر گرفت.

کانتر 6 - کانتر یا میز پذیرش

میز پذیرش سالنی: رایج ترین میزهای پذیرش به شکل u یا L هستند اما اگر فضای سالن شما بسیار بزرگ است بهتر است از میزهای u شکل استفاده کنید. همچنین میزهای ام دی اف جنبه مدرنی به سالن داده و فضا را گرم جلوه می دهند.

میز پذیرش کوچک: از میزهایی است که به علت منظم دیده شدن میز کانتر، دارای کشوهای زیادی است. معمولا میزهای L شکل که دارای کشوهای متعددی هستند بهترین انتخاب برای فضاهای کوچک هستند.

میز کانتر بانکی: در گذشته ارتفاع کانترهای بانکی ۱۲۰ سانتی متر بود که ارباب رجوع مجبور به ایستادن و انجام امور خود بود. امروزه ارتفاع کانترهای بانکی به ۷۵ سانتی متر رسیده که باعث می شود روی صندلی نشسته و علاوه بر راحت پر کردن فرم می توانند ارتباط راحت تری با متصدی بانک داشته باشند. البته سیاست برخی از مجموعه ها بر این است که به علت سرعت بخشیدن به امور از کانترهای ایستاده استفاده کنند.

کانتر 13 - کانتر یا میز پذیرش

کانتر نمایشگاهی: به طور عمده غرفه های نمایشگاهی برای نظم دادن به امور و دکوراسیون خود از میز پیشخوان استفاده می کنند. قرار دادن چنین میزی باعث می شود به راحتی با مشتریان ارتباط برقرار کرده و همچنین بتوانید بروشور و کاتالوگ های خود را در چنین جایی سامان دهی کنید.

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر کانتر یا میز پذیرش

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.