کابینت و اجزای آن

کابینت و اجزای آن

کابینت ها ستون فقرات آشپزخانه را تشکیل می دهند و می توانند زیبایی و استفاده ای راحت به آشپزخانه شما ببخشند. در ساده ترین شکل هر کابینتی فقط جعبه ای بر روی دیوار است، بنابراین مهم ترین عامل در متفاوت ساختن آن استفاده از طرح و جنس خاص است. هر کابینتی معمولا شامل موارد زیر می شود:

درب کابینت: هنگام طراحی کابینت باید بدانید مدل و سبک درهای کابینت ها هستند که در نگاه اول نظرها را به سمت خود جلب می کنند و کاملا در معرض دید بیننده قرار می گیرند. درب و کشوی هر کابینت با کیفیتی از چوب سخت ساخته می شود. البته درب های کابینت هر شرکتی بنابر استانداردهای تولیدی آن بر اساس جنس، رنگ و نوع روکشی که استفاده می کنند طبقه بندی می شوند.

2 1 - کابینت و اجزای آن

ده ها مدل درب با جنس های مختلف در بازار وجود دارد که به راحتی می توانید انتخاب کنید. این مدل ها شامل درب های لولایی، درب های دو لنگه، درب های فرانسوی، کشویی، ثابت و درب های دریچه دار می باشد. اما در این میان این درب های دو لنگه ای هستند که از محبوب ترین درب ها به شمار می روند.

بدنه کابینت:  با تمام اینکه بدنه کابینت قابل رویت نیست اما از اصلی ترین بخش هر کابینتی است زیرا در استحکام بدنه نقش مهمی را بازی می کند. همچنین حتما باید از اتصالات مناسب و استاندارد استفاده کرد. بدنه کابینت ها معمولا به رنگ سفید نیز تولید می شود. جنس استفاده شده برای بدنه کابینت معمولا از ام دی اف یا روکش ملامین است.

10 2 - کابینت و اجزای آن

صفحه کابینت: در هر آشپزخانه ای قطعا صفحه کابینت است که بیشترین سطح تماس با آب را دارد و به همین دلیل باید تمام اجزای تشکیل دهنده صفحه کابینت دارای مقاومت بالایی در برابر آب و رطوبت داشته باشند. روکش های اچ پی ال دارای مقاومت بالایی در برابر آب و خراشیدگی به وسیله اشیا نوک تیز می باشند و به همین جهت مناسب برای صفحات کابینتی هستند. معمولا صفحات کابینت می توانند از جنس چوب، سنگ، گرانیت، سرامیک، لمینت پلاستیک، استیل ضد رنگ و غیره باشند.

4 2 - کابینت و اجزای آن

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر کابینت و اجزای آن

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.