چگونه بهترین پارچه مبلی را انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین پارچه مبلی را انتخاب کنیم؟

هنگام فکر کردن به خرید مبل معمولا اولین چیزی که به ذهن خطور میکند رنگ آن است. رنگ اصلی ترین عامل در انتخاب پارچه است اما در حالی که رنگ مهم است، عوامل دیگر نیز به همان اندازه مهم هستند. چرم مقاوم، ابریشم ظریف، مخمل کبریتی و … هر کدام مزایا و معایب خود را دارند.

پارچه مبلی 17 - چگونه بهترین پارچه مبلی را انتخاب کنیم؟

دوام

قبل از انتخاب مبل حتما از فروشنده بپرسید که آیا پارچه انتخابی شما مناسب با استفاده روزانه است یا باید هرازگاهی از آن استفاده شود؟ به این ترتیب میتوانید گزینه های زیبا اما ناسازگار با مورد مصرفتان را حذف کنید.

پارچه های مهندسی شده قطعا بسیار مقاوم تر از پارچه های عادی هستند. بنابراین در حالی که پنبه گزینه مناسبی به نظر می رسد اما باید محدود به بالش و پشتی های مبلمان شود.

از طرفی، پارچه هایی از ترکیب کتان، ریون و پلی استر گزینه ای عالی و بادوام برای مبلمان خانگی است.

اگر بچه دارید و حیوانات خانگی بخشی از خانه شما هستند بهتر است سراغ پارچه های میکروفیبر، ویسکوز یا چرم بروید.

پارچه های ابریشمی در عین داشتن ظاهری بسیار شیک از دوام زیادی هم برخوردارند.

اگر در اتاق نشیمن شما رفت و آمد زیادی میشود و میخواهید از رو مبلی استفاده کنید بهتر است به جای پارچه های چاپی و رنگی از پارچه هایی با الگوهای بافته شده استفاده کنید زیرا دوام بیشتری دارند و در طی طولانی مدت باعث دلزدگی نمی شوند.

پارچه مبلی 4 - چگونه بهترین پارچه مبلی را انتخاب کنیم؟

طرح

از انتخاب مبلمانی ظریف و کوچک با طرح هایی بزرگ و درشت اجتناب کنید، همینطور برعکس.

طرح هایی را انتخاب کنید که مبلمان شما را برجسته کند. برای مثال استفاده از پارچه هایی با خطوط راه راه یا هندسی باعث بلندتر و وسیع تر دیده شدن مبل می شود.

هنگام انتخاب پارچه طرح دار باید اندازه اتاق را نیز در نظر گرفت. طرح های برجسته مناسب اتاق های بزرگ و طرح های مینیاتوری مناسب اتاق هایی با فضای کوچک هستند. اگر میخواهید از چندین طرح استفاده کنید باید پیچیده ترین طرح را برای مبل تکی و طرح کمتر را برای دیگر مبل ها انتخاب کنید.

در انتها، توجه داشته باشید که طرح اصلی روی پارچه در قسمت های زاویه دار مبل نیفتاد تا زیبایی طرح به صورت کامل دیده شود.

پارچه مبلی 15 - چگونه بهترین پارچه مبلی را انتخاب کنیم؟

استایل

پارچه های مبلمان همانند رنگ و طرح در ایجاد تم های متفاوت تاثیر گذار اند. برای مثال، ابریشم بسیار رسمی به نظر می رسد و بهتر است در مبلمانی با دکوراسیون کلاسیک و ظریف استفاده شود. از طرفی، پارچه لینن (الیاف کتان) به دلیل غیر رسمی بودن بهترین گزینه برای مبلمان مدرن است.

ساده ترین فرمون برای انتخاب پارچه بدین صورت است که پارچه های سنتی و ابریشمی در مبلمان کلاسیک و ظریف، و پارچه های امروزی و طرح دار باید در مبلمان مدرن به کار روند. با این حال، با رعایت اصول دیزاین میتوان از ترکیب سبک ها در کنار هم استفاده کرد.

پارچه مبلی 16 - چگونه بهترین پارچه مبلی را انتخاب کنیم؟

رنگ

رنگ به کار رفته در پارچه میتواند تاثیر به سزایی از هر لحاظ داشته باشد. برای مثال، رنگ های جدید مورد استفاده در مبلمان مجلل جلوه ای ویژه به دکوراسیون میدهند. رنگ های روشن به کار رفته در مبلمانی با ابعاد بزرگ باعث میشود فضا را بیش از آنچه که هست بزرگتر نشان دهند. در دکوراسیون منزل بهتر است رنگ مبلها با کوسن ها و از طرفی تشک های مبل و فرشها با رنگی متضاد از مبل انتخاب شوند. رنگ های تیره بهترین انتخاب به عنوان رنگ های متضاد هستند.

پارچه مبلی 2 - چگونه بهترین پارچه مبلی را انتخاب کنیم؟

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر چگونه بهترین پارچه مبلی را انتخاب کنیم؟

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.