چگونه لکه های مبلمان را برطرف کنیم؟

چگونه لکه های مبلمان را برطرف کنیم؟

نحوه صحیح تمیز کردن محصولات چوبی باعث میشود تا مبلمان شما عاری از هر گونه گرد و خاک و لکه باشد. در این مقاله روش هایی از پاک کردن لکه ها را نام میبریم:

برای شستشوی مبل های پارچه ای بهترین راه استفاده از شامپو فرش است. بهتر است مقداری شامپو فرش روی پارچه ای نرم ولی مقاوم ریخته و مبل را شست و شو دهید و در انتها با یک بخارشو یا جارو برقی ذرات آلوده باقی مانده روی مبل ها را از بین ببرید. 

کردن لکه ها 4 - چگونه لکه های مبلمان را برطرف کنیم؟

لکه چربی روی مبل آزارتان میدهد؟ کافی است فقط کمی محلول الکل و نمک درست کرده و سپس به آرامی روی پارچه بکشید تا کاملا از بین برود. اگر هم این لکه روی چوب است به هیچ وجه از مواد شوینده استفاده نکنید، بلکه باید روی آن دستمال خشک یا کمی مرطوب کشید و سپس برای درخشان شدن از پارافین استفاده کرد.

برای پاک کردن قسمت های چوبی مبل که پولیش شده اند بهتر است از پارافین یا محلول های مخصوص پولیش استفاده کنید. پارافین خراش های چوب را می پوشاند اما استفاده از محلول راحت تر از آن است. فقط باید توجه داشته باشید که پولیش های اسپری ای دارای سیلیکون بوده و ممکن است سطح چوب را لغزنده کنند.

کردن لکه ها 6 - چگونه لکه های مبلمان را برطرف کنیم؟

اگر سطح چوب شما دارای لکه های سفید رنگی شده است میتوانید با استفاده از کمی خمیردندان آن را از بین ببرید. حلقه های سفیدی هم که در اثر گذاشتن لیوان روی میز چوبی ایجاد شده است از قرار دادن کمی روغن یا رژ لبی مشابه روی چوب و سپس جلا دادن با مخلوط خاکستر سیگار و روغن مایع از بین میرود.

برای از بین بردن لکه جوهر باید ابتدا آن قسمت جوهری شده را خیس کنید، کمی نمک روی لکه بریزید و سپس با پنبه تمیز کنید.

برای از بین بردن لکه هایی که در اثر ریختن آب ایجاد شده اند بهتر است ابتدا بگذارید کاملا خشک شود، سپس پارچه ای که کمی به سس مایونز آغشته شده است را روی محل مورد نظر بکشید تا لکه ها محو شوند.

کردن لکه ها 7 - چگونه لکه های مبلمان را برطرف کنیم؟

لکه شمع رو چوب مبلتان ریخته است؟ نگران نباشید. اجازه دهید کاملا سرد شود، سپس با استفاده از وسیله ای نازک اما نرم ورقه های شمع را جدا کنید و بعد سطح چوب را با محلول روغن زیتون و سرکه تمیز کنید.

خراشیدگی های روی چوب از زیبایی مبلمان می کاهند. بهترین راه برای برطرف کردن آنها این است که ابتدا مخلوطی چسبناک از پودر قهوه و روغن زیتون درست کنید، سپس روی خراشیدگی چوب قرار داده و بگذارید به مدت پانزده تا سی دقیقه روی چوب باقی بماند. 

اگر مبل شما دارای پارچه کرک داری است باید ابتدا پارچه را با کمی شیر خیس کرده و سپس با مقداری پنبه لکه را پاک کنید. در انتها هم با آب و کمی صابون لکه شیر را پاک کنید.

از طرفی باید به کدهای نوشته شده روی پارچه های جهت شستشو توجه بسیاری کرد. هر حرف نوشته شده ای نشان از نوع شسشتوی صحیح دارد.

W: با آب خالی باید شستشو داده شود.

S: با پاک کننده هایی بر اساس حلال باید شستشو داده شود.

WS: با پاک کننده هایی بر اساس آب یا حلال باید شستشو داده شود.

X: فقط جارو برقی شود.

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر چگونه لکه های مبلمان را برطرف کنیم؟

 

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.