چوب‌های پرکاربرد در مبلمان و دکوراسیون/بخش دوم

چوب‌های پرکاربرد در مبلمان و دکوراسیون/بخش دوم

چوب درخت شوکران

چوب درخت شوکران یک چوب نرم و سبک‌وزن است که بومی قاره امریکا شمالی بوده، اما در اروپا نیز رشد می‌کند. این چوب به خاطر پهنای رگه‌ها و کمی گره‌های موجود، به‌خوبی با ماشین بریده می‌شود، بافت یکدستی دارد و مقاومت آن در برابر پوسیدگی کم است. این چوب عمدتا در کفپوش، قابِ در بکار می‌رود.

hemlock  - چوب‌های پرکاربرد در مبلمان و دکوراسیون/بخش دوم

چوب درخت نمدار یا زیرفون

 چوب درخت زیرفون یک چوب جنگلی سخت بوده و بومی کشور بریتانیا است. این درخت به رنگ زرد کمرنگ بوده که با گذشت زمان به‌تدریج تیره می‌شود. ویژگی خاص این چوب آن را مناسب حکاکی و منبت‌کاری کرده است. این چوب زمانی که به عمل آمده و خشک شود، بسیار محکم می‌شود و در عین‌حال نرمی کافی را برای حکاکی و منبت‌کاری دارد. این چوب همچنین به‌خوبی رنگ می‌شود و خاصیت خم‌شدگی و انعطاف‌پذیری خوبی دارد و اغلب برای ساخت مبلمان به‌کار می‌رود.  

LIME - چوب‌های پرکاربرد در مبلمان و دکوراسیون/بخش دوم

چوب درخت ماهاگوني

این چوب بافت یکدستی دارد و یک چوب سخت و رنگ آن قهوه‌ای مایل به قرمز است. این چوب بسیار بادوام بوده و در برابر پیچ و تاب و فشردگی مقاومت بالایی دارد. این چوب به‌ویژه برای ساخت مبلمان با کیفیت بالا ، کابینت چوبی و روکش میز و گنجه‌های قیمتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ضربه پذيري خوب و  پرداخت عالي از خصوصيات بارز اين چوب است.

mahogany - چوب‌های پرکاربرد در مبلمان و دکوراسیون/بخش دوم

چوب درخت افرا

این چوب دارای بافتی خوب بوده و چوبی سخت و بومیِ آسیا می‌باشد که سختی و استحکام بسیار بالایی دارد. چوب افرا با هم‌کشیدگی متوسط به‌خوبی با ماشین برش می‌خورد و در کفپوش، ساخت مبلمان و سطوح سخت کاربرد فراوانی دارد. رنگ این چوب بسیار روشن بوده و گاهی حتی پیش از پرداخت و فینیشینگ آن را سفید می‌کنند، تا چوب را سفیدتر از  حد معمول نشان دهند.

hard maple - چوب‌های پرکاربرد در مبلمان و دکوراسیون/بخش دوم

تخته فيبر با دانستيه متوسط  یا MDF

ام‌دی‌اف  یک چوب مصنوعی تولید شده از خرده چوب پودر شده است که با چسب به هم چسبیده و به صورت یک ورقه فشرده معمولا در اندازه ۲۴۰۰mm x 1200mm  تولید می‌شود. این فرآورده تا حدودی انعطاف‌پذیر بوده و کار با آن بسیار آسان است. ام‌دی‌اف به آسانی بریده و پرداخت می‌شود. از این فرآورده در پروژه‌های داخلی خصوصا در ساخت قفسه و کمد بسیار استفاده می‌شود.  همچنین این فرآورده با روکش‌های طبیعی و مصنوعی در ساخت کابینت بسیار پرکاربرد است. 

 mdf - چوب‌های پرکاربرد در مبلمان و دکوراسیون/بخش دوم

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر چوب‌های پرکاربرد در مبلمان و دکوراسیون/بخش دوم

 

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.