چوب‌های پرکاربرد در مبلمان و دکوراسیون/ بخش اول

چوب‌های پرکاربرد در مبلمان و دکوراسیون/بخش اول

چوب درخت چنار:

رنگ این چوب مایل به قرمز و نرم و درخت بومی لبنان، سوریه غربی و جنوب ترکیه به‌حساب می‌آید. چوب چنار در این نقاط به‌طور سنتی برای ساخت پرده کرکره‌ای  بکار می‌رفته است. این چوب دارای رایحة شیرین خاصی است و به همین دلیل است که به طور گسترده برای ساخت صندوق‌های تزیینی و رویة گنجه‌ها بکار می‌رود. کار بر روی این چوب بسیار آسان است، این چوب بافت یکدستی دارد و  در برابر پوسیدگی مقاوم است.

cedar wood - چوب‌های پرکاربرد در مبلمان و دکوراسیون/ بخش اول

چوب درخت گیلاس:

چوب گیلاس یک چوب جنگلیِ سخت و دارای رگه‌های به هم‌فشرده است. این چوب در برابر پیچ خوردگی و تاب‌خوردگی و انقباض به‌خوبی مقاوت می‌کند. گونة بومی گیلاس وحشی بیشتر در خاک اروپا، غرب آسیا و نقاطی از شمال آفریقا به‌وفور یافت می‌شود. چوب گیلاس زمانی که در معرض تابش آفتاب باشد به رنگ قرمز درمی‌آید. این چوب بادوام بوده و در ساخت کابینت، تزیینات قایق  و تزیینات مبل بسیار بکار می‌رود.

wood cherry - چوب‌های پرکاربرد در مبلمان و دکوراسیون/ بخش اول

چوب درخت فندق:

چوب فندق، چوبی سخت بوده و  و بومی مناطق معتدل نیمکره شمالی است. محبوبترین چوب فندق، فندق اسپانیایی است. درخت فندق زمانی که بیش از پنجاه سال عمر کند، دوام خود را از دست می‌دهد، در نتیجه نمی‌توان از چوب آن الوارهای بزرگ با ارتفاع زیاد بدست آورد. این چوب همواره چوبی باارزش برای ساخت مبلمان ویلایی، پرچین و حصار و الوارهای سقفی برای پوشش ساختمان‌ها بوده است، چراکه در این موارد عنصر دوام از اهمیت زیادی برخوردار است.

TDChestnut - چوب‌های پرکاربرد در مبلمان و دکوراسیون/ بخش اول

تخته خرده چوب یا نئوپان:

چوب نئوپان یک چوب مصنوعی است که مانند MDF ساخته شده،  با این تفاوت که نئوپان از تراشه‌های چوب واقعی ساخته می‌شود.نئوپان کاربرد فراوانی در پوشش کابینت، میز و صندلی ناهارخوری دارد، که پس از آن با لمینت یا چوب روکش می‌شود. همچنین به عنوان کفپوش ارزان در زیرزمین بکار می‌رود. نئوپان معمولا به صورت ورقه‌ای به کار می‌رود.

.jpg - چوب‌های پرکاربرد در مبلمان و دکوراسیون/ بخش اول

چوب درخت نارون

چوب نارون به خاطر رگه‌های به‌هم‌فشرده و درنتیجه مقاومت بالا در برابر شکستن و تکه تکه شدن، ارزش زیادی دارد، این چوب کاربرد به‌سزایی در ساخت انواع صندلی و تابوت دارد. چوب نارون همچنین بسیار انعطاف‌پذیر است ، و از آنجایی که تنه درخت نارون بلند و صاف است، می‌توان از آن الوارهایی بلند تهیه کرد.

Elm - چوب‌های پرکاربرد در مبلمان و دکوراسیون/ بخش اول

چوب درخت نراد

درخت نراد سریع رشد می‌کند و چوب آن چوبی نرم است که بافت یکدستی دارد و در برابر پوسیدگی مقاومت کمی دارد. کار با این چوب آسان است و به راحتی پرداخت می‌شود. چوب نراد در ساخت مبلمان، در، قاب تصاویر و تابلو، چارچوب پنجره و به‌طور کلی تزیینات چوبی داخل منزل بکار می‌رود. همچنین چوب نراد جزء اصلی تخته سه‌لایه محسوب می‌شود.

Fir - چوب‌های پرکاربرد در مبلمان و دکوراسیون/ بخش اول

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر چوب‌های پرکاربرد در مبلمان و دکوراسیون/ بخش اول

 

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.