چند نکته برای داشتن آشپزخانه بهتر

چند نکته برای داشتن آشپزخانه بهتر

امروزه آشپزخانه ها اغلب قلب خانه هستند.

بنابراین، باید برنامه ریزی دقیقی صورت بگیرد تا آشپزخانه ای با دکوراسیون زیبا داشته باشیم. در این مقاله به ذکر نکاتی برای داشتن آشپزخانه مرتب و در عین حال زیبا می پردازیم:

از گوشه ها بگذرید:

برای اینکه درب کابینت کاملا کاربردی باشند باید طراحی فضای آشپزخانه و کابینت ها طوری صورت بگیرد که فضایی کافی برای چرخیدن درب وجود داشته باشد. با دور نگه داشتن وسایل از گوشه ها فضایی ایجاد کنید که درب کابینت به راحتی باز شوند.

1 - چند نکته برای داشتن آشپزخانه بهتر

ارتفاع مناسب مایکروویو را پیدا کنید:

ارتفاع و مکان صحیح برای مایکروویو ممکن است بسته به نوع آن باشد. قرار دادن مایکروویو در کابینت ها علاوه بر شکیل نمون آشپزخانه کمک به سالم ماندن آن نیز می کند.

تعیین عملکرد جزیره:

ابعاد هر جزیره بسته به استفاده شما است. بنابراین، متناسب با اینکه آیا می خواهید غذا طبخ کنید یا غذا بخورید و یا حتی اینکه می خواهید سینک یا اجاق گاز را روی آن قرار دهید، باید سایز مورد نظرتان را انتخاب کنید.

11 - چند نکته برای داشتن آشپزخانه بهتر

کانترهای آشپزخانه را در نظر بگیرید:

جای صحیح مسلما جایی است که به طاقچه ها و کابینت ها نزدیک باشد. ابعاد کانتر باید کمترین فضا را اشغال کرده و بیشترین بهره وری را داشته باشد. همچنین کانتر در تماس مستقیم با آب، مواد شوینده و مواد غذایی است. در نتیجه علاوه بر رنگ و زیبایی باید به کیفیت و ویژگی متریال سطح کانتر نیز توجه کنید.

قانون مثلث طلایی:

اجاق گاز، یخچال و سینک اضلاع یک مثلث طلایی هستند. اگر یک آشپزخانه خطی دارید، یعنی اگر اجاق گاز، یخچال و سینک شما در یک راستا هستند بهتر است فاصله این سه وسیله از هم به یک اندازه باشند تا علاوه بر داشتن ظاهر زیبا بتوانید به راحتی به کار خود برسید.

محدوده را تنظیم کنید:

قفسه یا شلفی در کنار یا پشت محدود اجاق گاز تعبیه کنید تا بتوانید ظروف ادویه، ترشیجات و روغن خود را در آن قرار دهید. همچنین می توانید قلاب های s مانند را در کنار هود نصب کنید تا ماهیتابه هایی را که مکررا از آن ها استفاده می کنید آویزان کنید.

3 - چند نکته برای داشتن آشپزخانه بهتر

در آشپزخانه های کوچک از رنگ های روشن استفاده کنید:

طرح های رنگ تیره باعث می شوند تا فضا کوچکتر دیده شود. بنابراین از رنگ های روشن در کابینت آشپزخانه و نور طبیعی استفاده کنید تا فضای شما بزرگتر دیده شود.

نقطه کانونی را پیدا کنید:

کاشی های کلاسیک، کف های فانتزی، هودهای مدرن، کابینت های رنگ روشن و غیره همه به زیبایی آشپزخانه کمک می کنند.

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر چند نکته برای داشتن آشپزخانه بهتر

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.