پنج رنگ که باعث ایجاد حس شادی در شما می‌شوند

پنج رنگ که باعث ایجاد حس شادی در شما می‌شوند

در فصل بهار خانه خود را بهاری کنید.

رنگ‌های موجود در خانه  بر حالات روحی شما اثر می‌گذارند. رنگ دیوارها می‌تواند عواطف و احساسات مختلفی را در شما برانگیزاند: برخی از رنگ‌های خاص شما را غمگین  و برخی دیگر اشتهای شما را سرکوب می‌کنند، برخی با عث ایجاد حس آرامش و راحتی می‌شوند و به همین ترتیب رنگ‌های بیشماری برای نشان دادن احساسات متفاوت وجود دارد.

طبیعت و خاطرات، احساسات ما را به سوی شادکامی و خوشحالی سوق می‌دهد، بنابراین رنگی را پیدا کنید که حس شادی را به بهترین نحو در شما بوجود می‌‌آورد. از رنگ‌های بیش از حد روشن و رنگ‌های بیش از حد تیره با ته‌رنگ سبز بپرهیزید. رنگ‌هایی که  در ادامه می‌آید می‌تواند الهام‌بخش شما باشد.

۱- رنگ زرد برای ایجاد حس خوشحالی

رنگ زرد با احساس شادی و شادکامی در ارتباط است. رنگ زردی که در تصویر می‌بینید دارای کیفیتی ظریف و درخشان است که گرمای اشعه‌های خورشید را در حواس پنجگانه ما بیدار می‌کند. رنگ زرد منبعی طبیعی از انرژی مثبت است و احساسات شادی و سرخوشی را در ما برمی‌انگیزاند.  

.jpg - پنج رنگ که باعث ایجاد حس شادی در شما می‌شوند

۲- رنگ آبی آسمانی برای ایجاد احساس شروع دوباره

رنگ آبی روشن و آسمانی بی‌درنگ احساس آرامش را حکم‌فرما و به بازگشت ضرب‌آهنگ طبیعی کمک می‌کند. شواهد روزافزون توان تولید و بازدهی بالا و به طور کلی سلامت را با خواب انسان مرتبط می‌داند و رنگ آبی  دارای کیفیتی آرامش‌بخش و ترمیم‌کننده است که می‌تواند به بهبود شرایط خواب و استراحت کمک نماید.

.jpg - پنج رنگ که باعث ایجاد حس شادی در شما می‌شوند

۳- رنگ بنفش تیره برای ایجاد تمرکز حواس و تفکر

این رنگ ممکن است تاریک و گرفته به نظر رسد، اما ته‌رنگ پنهان رنگ بنفش در آسمان شب، شما را در اعماق خود فرو برده و احساسی از آرامش و خلوت‌گزینی را به ارمغان می‌آورد. همچنین این رنگ به خلق مکانی برای تمرکز، تفکر و تامل کمک می‌کند.

.jpg - پنج رنگ که باعث ایجاد حس شادی در شما می‌شوند

۴- رنگ سبز لجنی برای ایجاد احساس خوشبینی

با دیدن رنگ دیوار در عکس زیر احساس انرژی می‌کنیم! این سبز لجنیِ متعادل، عصارة اولین شکوفه‌های بهاری و هیجان فصل پیشرو (بهار) را  در خود محفوظ داشته است. رنگ سبز همچنین انرژی مثبت را به فضا منتقل می‌کند و رشد فردی را برمی‌انگیزاند.

.jpg - پنج رنگ که باعث ایجاد حس شادی در شما می‌شوند

 ۵- رنگ نقره‌ای –خاکستری برای ایجاد حس تعادل

این ترکیب کامل از سبز مایل به خاکستری و خاکستری نقره‌ای حس تعادل و هارمونی را القا می‌کند. این رنگ برای  ایجاد فضای لوکس با قرار دادن لوازم اندک اما ضروری بسیار مفید است.

ای - پنج رنگ که باعث ایجاد حس شادی در شما می‌شوند

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر پنج رنگ که باعث ایجاد حس شادی در شما می‌شوند

 

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.