پارتیشن های اداری

پارتیشن های اداری

تصور عامه مردم از پارتیشن یک دیوار چوبی یا فلزی است که اصولا در خانه یا بخش های اداری با آن مواجه شده اند، در صورتی که پارتیشن قابلیتی بیش از یک دیوارک دارد و در بخش های مختلفی از یک ساختمان مسکونی و غیر مسکونی به کار می رود. پارتیشن به عنوان جدا کننده فضا بوده و بخش هایی را به صورت مجزا و مستقل ایجاد می کند.

پرسنل هر محیط کای مایل هستند تا کمتر مورد تنش قرار گیرند و از مزاحمت های دیداری هر رهگذری دور باشند که این امر با در نظر گرفتن دیوار پارتیشن اداری قابل اجرا می باشد. ابعاد و ارتفاع پارتیشن ها از قابل توجه ترین نکات در انتخاب پارتیشن مناسب با توجه به فضای موجود است. پارتیشن به علت سبک بودن، قابلیت حمل راحت و جمع آوری و راه اندازی مجدد خواهان زیادی دارد.

9 - پارتیشن های اداری

پارتیشن های اولیه به دلیل اینکه تنها برای برگزاری نمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گرفتند دارای کیفیت چندان مناسبی نبودند. پس از گذشت چندین سال شرکت های متعددی به طراحی و ساخت پارتیشن هایی از جنس ام دی اف پرداختند که مشکلات پارتیشن های اولیه را نداشت. از عمده ترین مشکلات این پارتیشن ام دی افی نیز می توان به عدم امکان تغییر و جا به جایی اشاره کرد، همچنین استفاده تماما از چوب باعث تاریک جلوه دادن محیط می شد. بنابراین طراحان برای از بین بردن چنین معایبی که در این دو نمونه پارتیشن موجود بود به سراغ ایده های جدید رفته و از شیشه استفاده کردند. انواع پارتیشن های تمام قد از جنس و بافت مختلفی مانند شیشه، چوب، پارچه، پرده های ولومی با قابلیت جا به جایی راحت، تغییر فرم چینش، ساخت و نصب سریع از جمله پارتیشن های مدرن و پیشرفته به حساب می آید.  

11 - پارتیشن های اداری

از جدیدترین نوع پارتیشن می توان به پارتیشن های آلومینیومی اشاره کرد که با شکلی متفاوت تر از قبل در دسترس و قابل تهیه می باشند. غالبا این نمونه از پارتیشن ها بر اساس یک سری پروفیل آلومینیومی همراه با شیشه ساخته می شوند که اتصالات آنها از کشور آلمان وارد می شود. این نوع پارتیشن ها به صورت دو جداره تولید می گردد ولی به صورت تک جداره نیز قابل استفاده هستند. بارزترین ویژگی این مدل پارتیشن استفاده از شیشه های سکوریت، عایق صوتی برودتی، یراق آلات مخصوص و درب های تمام شیشه ای است.

6 - پارتیشن های اداری

پارتیشن های دو جداره به سه دسته کلی پارتیشن های ارتفاع کوتاه، نیمه بلند و ارتفاع بلند تقسیم می شوند. ارتفاع در پارتیشن ها به چندین عامل بستگی دارد. به طور کلی از پارتیشن های کوتاه برای تفکیک فضاها و مشخص کردن حریم استفاده می شود. از پارتیشن های نیمه بلند در فضاهایی استفاده می شود که تفکیک و جدا سازی اهمیت بالاتری دارد و قرار دادن در فضای کاربران کاملا مجزا می شود، همچنین این دسته به دلیل باز بودن فضای بالای پارتیشن های دارای جریان گردشی هوا نیز خواهند بود. دسته سوم که شامل پارتیشن های ارتفاع بلند تا سقف می باشند، برای فضاهایی مانند اتاق مدیریت، اتاق جلسات و یا اتاق مالی و حسابداری مورد استفاده قرار می گیرد. دلایل استفاده از این پارتیشن می تواند اکوستیک بودن از نظر تبادل صدا، تفکیک تهویه هوای بین دو طرف پارتیشن و امنیت دسترسی از بالای پارتیشن به سمت دیگر باشد.

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر پارتیشن های اداری

 

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.