ویژگی های مبلمان مناسب و راحت

ویژگی های مبلمان مناسب و راحت

همه به دنبال مبلی راحت هستند و به همین دلیل است که هنگام خرید توجه خاصی به کوسن ها و تشک های مبل می شود. ویژگی هایی مانند عمق صندلی، کوسن و تشک ها دست به دست هم می دهند تا راحتی و نرمی را فراهم کنند.

اهمیت عمق صندلی:

یکی از مهم ترین چیزهایی که هنگام خرید یک دست مبل راحت باید به آن توجه کنیم عمق درون صندلی است. منظور از عمق صندلی از جلوی صندلی تا بالشتک عقب است. اگر می خواهید صاف روی صندلی خود بنشینید، عمق صندلی اتان را کوتاه تر انتخاب کنید. برای کشف عمق صندلی دلخواه باید هنگام خرید روی صندلی های متفاوتی بنشینید و صندلی راحت خود را انتخاب کنید.

راحت 7 - ویژگی های مبلمان مناسب و راحت

ابعاد استاندارد:

یک مبل راحتی دارای عمق یک متر، درازای یک و نیم متر، ارتفاع کلی به حدود ۹۰ سانتی متر و فاصله جای نشستن آن با زمین هم نیم متر است.

تشک دوبل یا یک تکه:

بزرگ ترین مزیت مبلمانی با تشک دوبل بر مبلمان یک تکه و ساده این است که اگر ابر و اسفنج یا فنر تشک این مبل ها بخوابد و از بین برود می توان به جای تعمیر کل مبلمان فقط تشک آنها را تعمیر کرد. ضمن اینکه معمولا دور پارچه رویی تشک مبل های تشک دوبل، زیپ بزرگی دوخته شده است و شما می توانید در صورت کثیف شدن پارچه خیلی ساده آن را از تشک جدا کنید و بشورید.

راحت 4 - ویژگی های مبلمان مناسب و راحت

نوع پارچه:

اگر دوست دارید همیشه مبل هایتان تمیز باشد و برق بزند بهتر است مبلمان چرمی بخرید. چرم این مبلمان به راحتی قابل شستشو است و با استفاده از روغن مخصوصشان هم کاملا برق می افتند و نو به نظر می رسند. پارچه های مخملی براق و پرزدار برای مبلمانی من اسب است که قرار است در خانه های کوچک چیده شوند زیرا باعث می شوند فضای خانه بزرگ تر دیده شود. پارچه های مخملی مات و بدون پرز هم برای خانه های بزرگ تر مناسب هستند.

راحت 6 - ویژگی های مبلمان مناسب و راحت

پارچه ساده یا گل دار:

به طور کلی پارچه های مبلی یا ساده هستند یا گل دار ( البته منظور از گل دار انواع پارچه ها با طرح های متفاوت است. ). پارچه های ساده برای مبلمانی مناسب است که قرار است در فضاهای کوچک تر چیده شوند. همچنین پارچه های گل دار مناسب فضاهای باز و بزرگ می باشند. شما می توانید برای روح بخشیدن به محیط خانه اتان از مبلمانی ساده با کوسن های گل دار و یا برعکس آن را انتخاب کنید.

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر ویژگی های مبلمان مناسب و راحت

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.