نکات ایمنی برای انتخاب مبلمان کودک

نکات ایمنی برای انتخاب مبلمان کودک

هنگام خرید مبلمان کودک اول به این موضوع فکر کنید که می خواهید یک مبل رنگارنگ با ظاهری سرگرم کننده و مناسب کودک برای اتاق کودکتان یا مهد کودک انتخاب کنید یا مبلی که از خانوادتان دست به دست به شما رسیده است را استفاده می کنید؟

8 - نکات ایمنی برای انتخاب مبلمان کودک بدیهی است که باید به سبک و احساسات کودکتان توجه زیادی کرد، اما هنگام خرید مبلمان کودک، مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه کنید امنیت مبل یا صندلی  برای کودکتان است. به طور مثال آیا می دانستید هر ساله بخشی از آسیب های جسمی کودکان مربوط وسایل بازی و مبلمان نادرست در ایالات متحده است. بنابراین، باید وسایلی مانند خرس های بزرگ که به کودک آسیبی نمی رساند را انتخاب کنید.201512171332521a - نکات ایمنی برای انتخاب مبلمان کودک 

۱) مبلمان عتیقه که مربوط به یک زمان خاصی است باید مطابق با استاندارد های ایمنی باشد:

۱) وقتی حرف از تخت خواب چوبی و پارچه ای کودکان می آید همه به یاد سبک ایالات متحده که در سال ۲۰۱۱ بسیار محبوب شد می آفتند اما به دلیل امنیت پایین این تخت خواب ممنوع شد. زیرا بی ثباتی گیره های کمربند های مکانیسم در عقب و جلوی تخت و صندلی کودک سبب شد که قطعه ازپایه جدا و باعث خفگی کودک بشود. همچنین برای اطمینان از یک تخت و صندلی کودک می توانید از قانون دو انگشت استفاده کنید. این قانون به صورتی است که دو انگشت خود را بین لبه ی تشک و دو طرف صندلی بین ریل های بستر قرار می دهید. اگر دو انگشت شما از بین ریل رد شد تخت امنیت را برای فرزندتان تضمین نمی کند و کودکتان می توانید آسیب ببیند، اما اگر انگشتتان از بین ریل رد نشد می توانید با خیال راحت از تخت و صندلی استفاده کنید.

wooden chair 1 400x284 - نکات ایمنی برای انتخاب مبلمان کودک

۱) مبلمان و تخت خواب های قدیمی کودک چون از تکنولوژی های قدیمی استفاده می کردند، لبه های خیلی محکم و تیز و قطعاتی آهنی و فلزی بودند که بعد از مدتی خود به خود زنگ می زدند و در برخی از تخت ها و صندلی ها سایش بین چوب و پیچ باعث می شد که پیچ از چوب شل و یا کاملا جدا بشود. یکی دیگر از مشکلاتی که امروزه دیگر با آن مواجه نمی شویم این است که لوازم و مبلمان قدیمی قابل اشتعال بود. صندلی و تخت های قدیمی کلاسیک را با لوازم جدید که استاندارد ایمنی فعلی را دارند جایگزین کنید.apadana lavin mobl - نکات ایمنی برای انتخاب مبلمان کودک

 ۲) مبلمان کودک باید از مواد مناسب ساخته شود:

۲) میز های غذاخوری که از لبه های هلالی روی آن کار شده است بسیار مناسب برای اتاق کودک است، اما حواستان باشد که از میز شیشه ای استفاده نکنید. لوازم شکننده برای اتاق کودک بسیار خطرناک است. برای استفاده می توانید از لوازم مشابه مثل مبلمان ، میزهای فلزی که محکم تر هستند و مبلمان چوبی , پلاستیکی که حاشیه های صاف و صیقلی دارد استفاده کرد. این جنس بیشتر مورد استفاده برای اتاق کودک قرار می گیرد و بسیار ایده آل است.

puff de colores para ninos by flexa - نکات ایمنی برای انتخاب مبلمان کودک

۳) مطمئن شوید مبلمان لغزنده نیست:

۳) یکی از مهم ترین قانون برای انتخاب مبل ایمن برای کودکتان این است که مبل کودک نباید لغزنده باشد زیرا ممکن است کودکتان در هنگام غذا خوردن از میز سر خورده و آسیب ببیند. میز های که به راحتی جابه جا می شوند (میز های بسیار سبک) و یا می توان به راحتی آن را هل داد، گزینه ی مناسبی برای استفاده نیستند.

167479 515 - نکات ایمنی برای انتخاب مبلمان کودک

۴) مبلمان نباید گوشه یا لبه های تیزی داشته باشند:

۴) اگر میز نهار خوری یا میز آشپز خانه گوشه های تیزی دارد، باید بسیار محتاط عمل کنید زیرا کودکان دوست دارند در اطراف حرکت کنند و چهره آن ها احتمالا رو به روی ارتفاع میز می شود. اما اگر آن ها را خریده اید می توانید لبه های تیز را با یک پارچه بپوشانید. زیرا فرزندتان همیشه کوچک نمی ماند. بعد از مدتی فردی ضربه گیر هایی برای لبه های میز ساخت. او از مواد عایق شده لوله پلی اتیلن مدرن استفاده کرد. به یاد داشته باشید لوازم خانه به راحتی می توانند به فرزند تان آسیب برسانند.

 product11602 - نکات ایمنی برای انتخاب مبلمان کودک

 

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر نکات ایمنی برای انتخاب مبلمان کودک

 

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.