نکاتی کاربردی در طراحی آشپزخانه

نکاتی کاربردی در طراحی آشپزخانه

از مهم ترین عواملی باید از آن غافل نشد، توجه به نور است. از هر روشی برای استفاده بیشتر از نور طبیعی در محیط آشپزخانه باید استفاده شود. حتی می توان از کابینت هایی با درب های استیل، شیشه، پلی گلاس و های گلاس استفاده کرد تا نور به راحتی منعکس شود. همچنین باید به خاطر داشت که آشپزخانه باید در شمال یا شمال شرقی خانه قرار بگیرد. این جهت ها برای دریافت نور خورشید در صبح و نور غیر مستقیم در طول روز بسیار مناسب هستند.

کابینتی 6 - نکاتی کاربردی در طراحی آشپزخانه

ترکیب رنگ چوب و متریال به کار رفته در آشپزخانه از دیگر موارد ضروری است.

مثلا رنگی مانند سفید همیشه تمیز بوده و فضای خوبی ایجاد می کند. به طور کلی رنگ های گرم مانند زرد، قرمز، نارنجی باعث افزایش اشتها شده و همچنین رنگ های سرد مانند آبی، سبز اشتها را کاهش می دهند. معمولا آشپزخانه ها دارای رنگ هایی خنثی هستند. بهتر است به جای استفاده از رنگ های همیشگی مانند کرم، بژ، قهوه ای سراغ رنگ های جذاب بروید. حتی یک کانتر چوبی می تواند گرما و انرژی خوبی به آشپزخانه شما بدهد.

کابینتی 12 - نکاتی کاربردی در طراحی آشپزخانه

کابینت ها را معمولا بر روی دیوارهای آشپزخانه نصب می کنند.

بسته به متراژ آشپزخانه بهتر است کابینت روی یک دیوار و یا دو دیوار نصب شود. در آشپزخانه هایی با متراژ کم بهتر است کابینت روی یک دیوار نصب شود، اما در آشپزخانه هایی با متراژ بالا بهتر است کابینت ها روی دو دیوار نصب شوند.

در ساخت کابینت از پنل های لایه ای، نئوپان و ام دی اف استفاده می شد. برای لایه هایی روی کابینت که اغلب در معرض رطوبت و ساییدگی قرار دارند از نئوپان و ام دی افی با ضخامت سی و شش الی چهل میلی متر و روکش های مقاوم استفاده می شود.

کابینتی 9 - نکاتی کاربردی در طراحی آشپزخانه

از نکات فنی می توان به چنین مواردی اشاره کرد که لولاهای درب کابینت باید متناسب با وزن و اندازه کابینت انتخاب شوند. از پایه های فلزی که دارای مقاومت بیشتری هستند باید برای پایه های کابینت های آشپزخانه استفاده شود.

به کار گیری شلف در فضای آشپزخانه علاوه بر ایجاد زیبایی به قرار دادن بعضی وسایل نیز کمک می کند. استفاده از شلف و طبقه در کابینت آشپزخانه های مدرن به منظور قرار دادن اشیا تزئینی و خاص تر نمودن فضا کمک خواهد کرد.

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر نکاتی کاربردی در طراحی آشپزخانه

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.