نکاتی قابل توجه در تهیه کابینت

نکاتی قابل توجه در تهیه کابینت

برای ساخت کابینت متریال و مصالح مختلفی وجود دارد که هر یک مزایا و معایب مختص به خود را دارند.

بهترین جنس برای انتخاب بدنه کابینت استفاده از ام دی اف است، زیرا چنانچه با گذشت زمان تصمیم به تغییر دکوراسیون بگیرید به راحتی می توانید فقط رنگ و یا جنس درب ها را تغییر دهید. گاها برای ساخت بدنه از ورق های نیشکر استفاده می شود که این نوع ورق به دلیل نداشتن استحکام کافی باعث پوسیدگی و جدا شدن درب ها می شود. ورق های نیشکر بوی شیرینی دارند و شکل الیافی آنها از لبه چوب، محلی که پی وی سی نشده است، به راحتی قابل تشخیص است.

6 3 - نکاتی قابل توجه در تهیه کابینت

هنگامی که شروع به طراحی آشپزخانه ای می کنید باید قبل از هر نکته ای این مورد را لحاظ کنید که مدل، سبک، رنگ و جنس درب های کابینت ها هستند که در نگاه اول نظرها را به سوی خود جلب خواهند کرد. صدها مدل درب از جنس و طرح های مختلف در بازار موجود است. بهتر است برای انتخاب درب های کابینت سراغ درب های تمام ام دی اف با لبه های پی وی سی شده بروید. البته کابینت هایی با بدنه و درب های شفاف و های گلاس نیز موجود می باشد. انتخاب و نگهداری این نوع کابینت هم مانند بقیه است، فقط لازم است توجه کنید بدنه براق این جنس همیشه در معرض خش و لک قرار دارد. به همین دلیل بهتر است کابینت های زمینی را از جنس مات و کابینت های هوایی را از جنس براق یا های گلاس انتخاب کنید.

5 3 - نکاتی قابل توجه در تهیه کابینت

همچنین توجه داشته باشید که برای تمیز کردن آنها باید از محلول مایع ظرفشویی و آب گرم استفاده کرده و سراغ مواد دیگری نروید. دستمالی را به این محلول آغشته نموده، روی محل مورد نظر کشیده و نهایتا با دستمالی دیگر کف را گرفته و خشک کنید.

2 3 - نکاتی قابل توجه در تهیه کابینت

در انتخاب یراق و دستگیره ها نیز می توان به تناسب از انواع ساده یا مدل دار استفاده کرد. اما باید ذکر کرد که انواع مات آنها استفاده بیشتری دارند زیرا اثر انگشت و لک روی آنها بر جای نمی ماند.

پایه زیر کابینت از جنس تمام پلاستیک و فلز در اندازه ها و طرح های متفاوتی ارائه می شود. معمولا در هر یک از چهار گوشه کابینت یک پایه قرار می گیرد. همواره در صنعت کابینت سازی بهترین جنس برای پایه جنس ِ فلزی است که خاصیت ضد زنگ بیشتری داشته باشد.

گاهی نداشتن محل مناسب برای نگهداری مواد غذایی در کابینت باعث می شود تا دغدغه کمبود جا داشته باشید. بهترین راه حل، تعبیه قفسه های مخصوص یا اکسسوری در محل های خاصی از کابینت آشپزخانه است. اکسسوری های ضروری هر آشپزخانه ای شامل سوپرمارکت، آبچکان، یونیت سیب زمینی و پیاز، جای مواد شوینده و دیگر موارد است.

.jpg - نکاتی قابل توجه در تهیه کابینت

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر نکاتی قابل توجه در تهیه کابینت

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.