نکاتی قابل توجه در خرید میز عسلی

نکاتی قابل توجه در خرید میز عسلی

مبلمان از اجزای ضروری برای هر خانه هستند.

هر مبلمانی، خواه کلاسیک و قدیمی یا مدرن و جدید نیاز به ستی زیبا از جلو مبلی های با کیفیت و در عین حال متناسب دارد. میز عسلی و یا میز جلو مبلی از مهم ترین بخش های مبلمان هر فضایی به حساب می آیند، زیرا مبلمان و وسایل خانه در اتاق نشیمن یا سالن پذیرایی عمدتا حول میز جلو مبلی چیده می شوند.

مبلی 6 - نکاتی قابل توجه در خرید میز عسلی

در انتخاب هر میزی باید به فاکتورهای زیر توجه داشته باشید تا بهترین دیزاین به دست آید.

ابتدا به ساکن باید نوع مبلمانتان را مشخص کنید. در نظر داشته باشید که میز جلو مبلی مناسب مبلمان کلاسیک کاملا با میز جلو مبلی مناسب مدرن متفاوت است. بهتر است به این موضوع قبل از هر چیزی بسیار دقت کنید.

مبلی 2 - نکاتی قابل توجه در خرید میز عسلی

فضای موجودتان را بررسی کنید.

حتما در خصوص سایز میزی که قصد دارید بخرید تصمیم گیری و بررسی کنید. اندازه میز و شکل آن کاملا بستگی به میزان فضای موجود و نحوه کاربرد شما دارد. اگر هم نیاز به فضایی دارید که وسایل پذیرایی را نزدیک به میز قرار دهید بهتر است میزی انتخاب کنید که خودش فضایی در داخل یا زیرش داشته باشد، مانند میزهای دو طبقه یا میزهای کشو دار.

میزها دارای جنس و متریال متفاوتی هستند.

برخی از آنها تمام چوب، فلزی، شیشه ای و یا دارای موارد ترکیبی هستند یعنی از دو جنس متفاوت ساخته شده اند. جنس میز شما باید متناسب با سبک دکوراسیون فضا انتخاب شود. همچنین میزهایی با جنس رویه پارچه یا چرم بیشتر مناسب فضاهای خانوادگی، صمیمی و غالبا غیر رسمی است، زیرا این نوع میزها فضا را گرم تر نشان می دهند. از طرفی هم میزهای ساده چوبی از قدیم یکی از میزهای پر طرفدار بوده اند که به خوبی با هر مبلمانی ست می شوند.

مبلی 1 - نکاتی قابل توجه در خرید میز عسلی

بهتر است محدوده انتخابتان را بر اساس نوع استفاده ای که خواهید داشت نیز تعیین کنید.

مثلا اگر قرار است از میز عسلی خود برای قرار دادن لیوان نوشیدنی یا بشقاب خوردنی استفاده کنید باید سراغ جلو مبلی های کوچک، سبک و بدون بافت پارچه اس بروید. اگر هم ظاهر میز برای شما مهم تر است بهتر است انتخابی متفاوت تر داشته باشید.

اگر قرار است میز شما در مسیر رفت و آمد و یا فضای شلوغ قرار بگیرد، حتما توجه داشته باشید که میز نباید دارای لبه های تیز باشد چرا که ممکن است در حین عبور و مرور به افراد مختلف و به ویژه کودکان آسیب برساند. چنین فضاهایی نیازمند میزهایی با لبه های گرد هستند.

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر نکاتی قابل توجه در خرید میز عسلی

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.