نکاتی در ست کردن لوازم منزل

نکاتی در ست کردن لوازم منزل

ست کردن لوازم منزل اعم از مبلمان، فرش، پرده ها و دیگر اکسسوری ها معمولا از بهترین دل مشغولی ها برای خانم ها به ویژه خانم های خانه دار است. از طرفی تنوع سبک، رنگ، مدل ها و حتی نحوه صحیح ست کردن آنها تا حدودی سخت و گیج کننده باشد. در این مقاله به بررسی چند نکته در باب ست کردن اثاثیه پذیرایی می پردازیم:

انتخاب سبک مورد علاقه اتان

همانطور که در مقاله های قبلی اشاره شد، قبل از هر چیزی انتخاب سبک مورد علاقه اهمیت دارد زیرا تمام انتخاب های دیگر بر اساس نوع سبک انجام می شود. لوازم اصلی خانه و دکوری باید دارای هارمونی داشته باشند و صرفا بر اساس انتخاب آنی خریداری نشده باشند. نکته حائز اهمیت این است که سبک مدرن عموما مناسب متراژهای زیر صد متر است زیرا سبک کلاسیک نیاز به محیط بزرگی دارد تا زیبایی خود را بتواند نشان دهد و باعث آشفتگی و شلوغی نامتعارف نشود.

داخلی 7 - نکاتی در ست کردن لوازم منزل

انتخاب رنگ اصلی

آشنایی با تاثیر رنگ ها و استفاده از آنها در جای مناسب از اصلی ترین نکات در دکوراسیون است زیرا هر چیزی که می بینید رنگ دارد و باعث می شوند حس و انرژی آنها را دریافت کنیم. رنگ ها به دو دسته سرد و گرم تقسیم بندی می شوند.

رنگ سبز به دلیل آرامش بخش بودن مناسب اتاق خواب و سرویس های بهداشتی است.

رنگ آبی مناسب اتاق خواب ها و همچنین محیط های رسمی است زیرا باعث ایجاد آرامش می شود.

رنگ زرد نشانه توجه، ایجاد ارتباط، کمک به تقویت حافظه است و به همین دلیل مناسب اتاق نوجوانان است اما این رنگ را در ترکیب با رنگ های دیگری مثل آبی استفاده کنید زیرا به صورت تکی باعث بدخلقی می شود.

رنگ قرمز نشانه علاقه، هیجان و شجاعت است اما باید به صورت پراکنده روی دیوار یا اکسسوری ها استفاده شود زیرا به صورت زیاد باعث افزایش فشار خون، پرخاشگری و خشم می شود.

رنگ قهوه ای به دلیل ایجاد آسایش، خونسردی و پایداری بهترین رنگ برای پذیرایی است و دمدمه هم نمی شود.

داخلی 3 - نکاتی در ست کردن لوازم منزل

طرح، بافت و رنگ واحد

برای ایجاد فضایی آرامش بخش باید هماهنگ کردن مبل، فرش و پرده را در نظر بگیرید. هر سه مورد باید رنگ و سبک هایی مشترک داشته باشند. می توانید با طرح دار انتخاب کردن پرده ها از رنگ های خنثی و ساده ای برای مبلمان استفاده کنید. همچنین از انتخاب فرش های روشن به دلیل کثیف شدن اجتناب نکنید. شاید تمیز کردن آنها دشوار باشد اما نمی توان از جلوه ای که به فضا می دهند به سادگی گذشت.

داخلی 10 - نکاتی در ست کردن لوازم منزل

توجه به نکات ریز

با کارهای کوچک هم می توانید به ایجاد هماهنگی در خانه اتان کمک کنید. ساده ترین کار این است که از پارچه پرده ها برای مبلمانتان کوسن درست کنید. اگر دوست ندارید کوسن هایتان را تغییر دهید می توانید نوارهایی به رنگ مبلتان تهیه کرده و لبه های پرده را نوار دوزی کنید.

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر نکاتی در ست کردن لوازم منزل

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.