نکاتی در تهیه محصولات چوبی

نکاتی در تهیه محصولات چوبی

مبلمان، کابینت، انواع میز، سرویس خواب از انواع وسایل چوبی هستند که در اولویت قرار می گیرند. این وسایل از عمده ترین فاکتورها در دیزاین خانه هستند، بنابراین در خرید آنها باید به نکات ظریفی پرداخت. خرید ست مبلمان، تهیه میز یا سرویس خواب، همچنین انتخاب طرح و رنگ کابینت دلخواهتان در ابتدا بسیار ساده به نظر می رسد اما زمانی که تنوع مدل، جنس و کیفیت را ببینید قطعا کمی سردرگم خواهید شد. از طرفی اغلب خریداران مبلغ زیادی را صرف این وسایل می کنند اما به مرور زمان متوجه می شوند کیفیت چندانی ندارند، به اندازه کافی راحت و کاربردی نیستند و یا حتی با دکوراسیون منزلشان هماهنگی ندارند. در این مقاله به بررسی نکاتی ضروری به هنگام خرید وسایل چوبی می پردازیم.

اولین فاکتور مهم در خرید مبلمان

در نظر گرفتن دکوراسیون منزل اتان است. باید ابتدا سبک کلاسیک یا مدرن بودن خانه اتان را در نظر بگیرید، سپس حتما رنگ و جنس پرده ها و فرش اتان را در نظر بگیرید و متناسب با نتیجه این بررسی ها تا حدودی مشخص کنید که چه مبلی می خواهید. فاکتور بعدی که بسیار هم مهم است در نظر گرفتن جنس و کیفیت چوب به کار رفته در مبل انتخابی اتان است. باید توجه کنید چوب دارای فرو رفتگی یا خوردگی نباشد. همچنین نئوپان و کامپوزیت ها که معمولا ترکیبی از خمیر چوب، پلاستیک و صمغ هستند دوام کمتری دارند و در نتیجه ارزان تر هستند. آیتم بعدی بررسی پایه و فنرهای مبل است. پایه ها باید دارای استحکام کافی، تحمل وزن بالا و کاملا متصل به مبل بوده و انحنا نداشته باشند. در ضمن جنس پایه باید همانند چوب به کار رفته در مبل باشد. فنرها باید دارای انعطاف کافی باشند، یعنی در عین نرم بودن نباید بیش از حد فرو روند. توجه داشته باشید که فنرها خاصیت ارتجاعی دارند، بنابراین به محض بلند شدن از روی مبل باید به حالت اولیه خود بازگردند.

چوبی 8 - نکاتی در تهیه محصولات چوبی

هنگام خرید انواع میز به ابعاد و ارتفاع آن توجه کنید.

در میزهای نهارخوری ارتفاع میز باید طوری باشد که شما به راحتی با دراز کردن دست خود بتوانید هر چیزی را بردارید. میزهایی با ارتفاع کم باعث می شوند تا هنگام نشستن پای خود را روی دیگری بیندازید که این کار نه تنها حالت بدن را از حالت استاندارد خارج می کند بلکه باعث باعث آسیب به زانوان شما می شود. همچنین توجه به ابعاد، سبک و شکل میزهای عسلی از دیگر نکات مهم است.

چوبی 12 - نکاتی در تهیه محصولات چوبی

برای تهیه کابینت باید به جنس بدنه توجه کنید.

همانطور که در مقاله قبلی ذکر شد، بهترین نوع برای جنس بدنه استفاده از ام دی اف است، زیرا هنگام تغییر دکوراسیون به راحتی با تغییر درب ها می توانید دیزاینی جدید داشته باشید. همچنین توصیه می شود درب ها نیز تمام ام دی اف با لبه های پی وی سی شده باشند. استفاده از دستگیره های مات رایج تر است، زیرا لک و یا اثر انگشتی روی آنها نمی ماند. توجه داشته باشید کشوها به نرمی باز و بسته شوند و کاملا جا بیفتند. استفاده از انواع اکسسوری ها نیز باعث نظم بیشتر و سهولت در استفاده از وسایلتان خواهد شد.

چوبی 13 - نکاتی در تهیه محصولات چوبی

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر نکاتی در تهیه محصولات چوبی

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.