نحوه تمیز کردن کابینت ها

نحوه تمیز کردن کابینت ها

در زمان های گذشته خبری از کابینت های امروزی و طراحی های مدرن آنها نبود. بلکه مادر بزرگ هایمان صندوق هایی چوبی برای جا دادن ظروف خود داشتند اما کابینت های امروزی علاوه بر جا دادن ظروف و وسایل، نقش مهمی در زیبا جلوه دادن خانه دارند. با مدرن شدن کابینت ها انواع چوب ها نیز به بازار آمد که هر کدام نیاز به نگهداری و مراقبت خاص خود را دارند.

برای تمیز کردن کابینت های ام دی اف از یک اسفنج مرطوب استفاده کنید. از شوینده های اسیدی، قلیایی و همچنین از اسفنج یا اسکاچ های زبر جدا خودداری کنید زیرا چنین موادی به مرور زمان به کابینت و یراق آلات آسیب وارد می کنند.

کابینت 3 - نحوه تمیز کردن کابینت ها

هرگز از دستمال های خیس برای تمیز کردن درب ها و دستگیره های کابینت استفاده نکنید، زیرا علاوه بر ایجاد لک با گذشت زمان تماس طولانی رطوبت با کابینت باعث خوردگی و تغییر رنگ می شود.

اگر درب ها و قاب های ام دی اف یا آلومینیومی را پاک می کنید حتما توجه داشته باشید که مواد شوینده و آب به داخل درزها نفوذ پیدا نکند، زیرا به مرور زمان باعث کپک زدگی، ایجاد باکتری و در نهایت خرابی درب ها خواهد شد.

درب های کابینت های دیواری دارای لولای افقی هستند. آنها را برای مدت طولانی باز نگذارید زیرا بخار و چربی حاصل از پخت و پز باعث جمع شدن چربی روی چوب می شود که پاک کردن آن به راحتی صورت نمی گیرد.

کابینت 11 - نحوه تمیز کردن کابینت ها

از تجمع آب و به خصوص کف حاصل از مواد شوینده به دور سینک و گوشه های کابینت خودداری کنید زیرا به مرور زمان باعث نفوذ آب به چوب شده و در نهایت منجر به پوسیدگی کابینت می شود.

در نگهداری صفحات کابینت دقت زیادی به خرج دهید. از بریدن مواد غذایی روی صفحه کابینت جدا خودداری کنید. از تراشیدن لک و مواد خشک شده با لوازم تیز و یا با استفاده از مواد شوینده اسیدی بپرهیزید. همچنین قابلمه و یا ظروف بسیار داغ را روی صفحه قرار ندهید.

کابینت 6 - نحوه تمیز کردن کابینت ها

کف سینک را با لایه ای از دستمال کاغذی ضخیم پوشانده و روی آن سفید کننده بریزید. با این کار باعث از بین رفتن چربی لوله ها و سینک می شوید به طوری که محلول سفید کننده سریعا تخلیه نمی شود. همچنین می توانید سینک را از نوشابه و آبلیمو پر کنید، اجازه دهید این محلول لکه ها را سست کند، سینک را خالی کرده و اسفنج آغشته به آبلیمو را روی لکه ها بکشید تا سینک کاملا تمیز شود.

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر نحوه تمیز کردن کابینت ها

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.