میز جلو مبلی و انواع آن

میز جلو مبلی و انواع آن

می توان گفت میز جلو مبلی و میز عسلی در کنار مبلمان از اجزای اصلی و جدا نشدنی دکوراسیون هر خانه به حساب می آیند. خیلی از افراد برای خرید میز عسلی از مدل های آماده در بازار استفاده می کنند اما هستند افرادی که مدل های خاصی از این میزها را در نظر دارند و برای طراحی آن مجبور به تهیه مدل سفارشی هستند. در این مقاله به نکات مورد نیاز برای انتخابی صحیح می پردازیم:

در خرید یا سفارش میز جلو مبلی و میز عسلی مناسب باید بعد از بررسی سبک دکوراسیون منزل و آگاهی نسبت به مدرن و کلاسیک بودن آن به نکاتی دیگری توجه کرد. اولین نکته توجه به فضای داخلی منزل و سپس انتخاب فرم مناسب است.

آیا فضای منزل شما کوچک و باریک است؟

و یا فضای بزرگ و وسیعی در اختیار دارید؟

توجه داشته باشید که میزهای بیضی یا گرد مناسب خانه ای با وجود کودک است. اگر هم از فرم مستطیل شکل استفاده می کنید حدالاقل ۸۰ سانتی متر بین میز جلو مبلی و میز تلویزیون فاصله بگذارید تا رفت و آمد راحت باشد.

3 - میز جلو مبلی و انواع آن

ارتفاع استاندارد از دیگر ویژگی ها است که به هنگام خرید باید به آن توجه کرد. به طور کلی استاندارد یک میز نباید کمتر از ۵/۲ سانت از نشیمنگاه مبلمان و یا صندلی ها باشد. اندازه مناسب برای این نوع میزها ۵ سانتی متر بالاتر از ارتفاع نشیمنگاه است.

میز جلو مبلی دارای تنوع در متریال بوده که معمول ترین آن چوب می باشد. چوب مورد استفاده در این نوع میزها معمولا از انواع چوب راش، گردو، افرا، بلوط و … می باشد. البته فلز، شیشه و استیل نیز از سایر متریال است که در تولید میز جلو مبلی از آنها استفاده می شود.

6 - میز جلو مبلی و انواع آن

میزهای چوبی اغلب در دکوراسیون مدرن استفاده می شود زیرا لوازم چوبی معمولا گرما و انرژی خاصی به محیط منزل می بخشند.

میزهای شیشه ای به دلیل انعکاس و عبور نور از خود به اصطلاح یک حجم نامرئی از اتاق را در بر می گیرند اما این نوع میزها از ظرافت خاصی برخوردار هستند که در نگهداری آنها باید دقت کرد.

میزهای فلزی به دلیل ظاهر سختی که دارند مورد علاقه افراد خاصی هستند و معمولا به همراه چوب، سنگ و یا شیشه به صورت ترکیبی استفاده می شود.

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر میز جلو مبلی و انواع آن
شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.