مواد مورد استفاده در ساخت مبلمان

به این مطلب امتیاز بدهید

مواد مورد استفاده در ساخت مبلمان

ساعت ها وقت صرف چیدمان مبلمان بر اساس فضای خانه امان میکنیم. راحتی، اندازه، شکل و شاید بیشتر از همه جنس مبل را در نظر میگیریم. مبلمان جزء اصلی طراحی داخلی هستند که انواع و مدل های بسیار متفاوتی دارند و همچنین از مواد مختلف بسیاری ساخته شده اند. در نظر گرفتن و ارزیابی انواع مواد برای سازندگان مبلمان بخشی از چالش های این صنعت است.

افزایش درخواست محصولات جدید بر اساس خواسته های مردم در بازار مبلمان، منجر به ایجاد مجموعه ای وسیع از مواد مبلمان شده است. از چوب تا فلز، هر کدام ویژگی های مشخصی دارند که آنها را منحصر به فرد میکند. در این مقاله به بررسی برخی از موادی می پردازیم که بازار مبلمان را فتح کرده اند.

چوب

چوب یکی از مواد تولیدی مبلمان است که از زمان های قدیم استفاده میشود. حتی امروزه جزء موادی است که بیشتری تقاضا و ارزش را دارد. مبلمان چوبی چنان قدمتی دارند که قابل مقایسه با دیگر مبلمان نیستند. علاوه بر این، مبلمان چوبی دارای بدنه ای محکم و قوی هستند. چوب برای تولید انواع مبلمان حتی شیشه ای و چرمی هم استفاده میشود. مبلمانی که از چوب ساج، ماهاگون و درخت جک فروت ساخته میشوند جزء گران ترین و با کیفیت ترین مبلمان هستند.

مواد مورد استفاده در ساخت مبلمان

پلاستیک

این مبلمان از لحاظ وزن و قیمت بسیار کم و مناسب با بودجه ای اندک هستند. پلاستیک ها در رنگ های متنوعی موجود می باشند. از دیگر ویژگی های پلاستیک این است که مناسب فضاهای بیرونی است و به راحتی فرسوده نمیشود. معمولا رنگ صندلی های پلاستیکی در طولانی مدت شروع به کم رنگ شدن میکند، استحکام خود را تا حدودی از دست داده و منعطف میشوند. اما بازار با تولید صندلی هایی با کیفیت بالا بر این مشکلات غلبه کرده است. این صندلی ها در انواع مختلفی مانند فولاد در دسترس هستند و حتی ظاهر برخی از آنها شبیه چوب است.

مواد مورد استفاده در ساخت مبلمان

شیشه

نیازی به معرفی مبلمان شیشه ای نیست. آنها تقریبا در همه خانه ها با اشکال مختلفی دیده میشوند. نور از مبلمان شیشه ای عبور میکند و باعث میشود ظاهر زیبایی به طراحی داخلی بدهد. این مبلمان بر خلاف ظاهر ظریف و شکننده خود به گونه ای طراحی شده اند که بسیار مستحکم بوده و قابلیت تحمل وزن بالا را هم دارند.

مواد مورد استفاده در ساخت مبلمان

استیل

استیل از رایج ترین مواد مورد مصرفی صنعت مبلمان است. مبلمان استیل بسیار با دوام و سبک وزن بوده و مناسب کلاس های درس، ساختمان های اداری و بیمارستان هستند، زیرا جنس استیل طوری است که به راحتی شکل میگیرد و انتخابی رایج برای میز و صندلی های تاشو است.

1 - مواد مورد استفاده در ساخت مبلمان

چرم طبیعی و مصنوعی

چرم طبیعی از گران ترین مواد استفاده شده در تاریخ صنعت مبلمان و مناسب برای دکوراسیون کلاسیک است. چرم مصنوعی با کیفیتی مشابه به چرم طبیعی اما بسیار ارزان تر در بازار موجود می باشد. از دیگر مزیت های مبلمان چرم این است که نیاز به نگهداری خاص و تعمیر ندارند و به همین دلیل مناسب مبلمان اتاق نشیمن هستند.

مواد مورد استفاده در ساخت مبلمان

پارچه

مبلمان پارچه ای نمادی از ظرافت و تجمل و از پر طرفدارترین مبلمان موجود هستند. آنها در انواع جنس ها و رنگ ها موجود می باشند. از ابریشم و لنین به دلیل ظرافت و شیک بودن در ساخت مبلمان رسمی استفاده میشود. از طرفی، جنس کتان به دلیل مقاومتی که دارد مناسب استفاده روزانه است. پشم از دیگر گزینه های مقاوم در صنعت مبلمان پارچه ای است که اغلب با الیاف مصنوعی مخلوط شده و راحتی خاصی دارد.

3 - مواد مورد استفاده در ساخت مبلمان

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر مواد مورد استفاده در ساخت مبلمان

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.