مجموعه ای از نکات در طراحی دفتر کار

مجموعه ای از نکات در طراحی دفتر کار

معمولا همه افرادی که مشغول به کار هستند، ساعات زیادی از روز را در محل کار خود می گذرانند. بنابراین همان طور که در مقالات قبلی اشاره شد، انتخاب مبلمان و دکوراسیون صحیح برای فضاهای اداری اهمیت به سزایی در روح و روان کارمندان خواهد داشت. در این مقاله به بررسی مجموع نکات مهم در دکوراسیون اداری می پردازیم:

دکوراسیون اداری 1 - مجموعه ای از نکات در طراحی دفتر کار

وقتی وارد شرکتی میشود اولین چیزی که می بینید لابی است و در واقع بخش جدا کننده بخش اصلی از ورودی شرکت است. لزوم شکل گیری چنین بخشی به این دلیل است که شخص هنگام ورود بتواند با بخش اطلاعات در ارتباط باشد. در نتیجه این فضا نیاز به میز منشی یا کانتر پذیرش و مبلمانی برای نشستن افراد دارد.

از دیگر بخش های مورد نیاز در شرکت ها، اتاقی برای جلسه های کاری است. این بخش به دلیل هم فکری و تبادل اطلاعات اعضای شرکت تعبیه شده. بنابراین استفاده از میزهای کنفرانس گرد بهترین انتخاب ممکن می تواند باشد. تا می توانید سراغ میزهایی با گوشه های تیز نروید.

دکوراسیون اداری 16 - مجموعه ای از نکات در طراحی دفتر کار

در فضاهای اداری معمولا رسمی ترین مبلمان به بخش مدیریت اختصاص می یابد. دکوراسیون این بخش باید شکیل تر و دارای فضایی مناسب برای پذیرایی از مهمان بخش مدیریت باشد که عموما شامل یک میز بزرگ، میزی در بخش جلویی آن، قفسه ای برای قرار دادن تندیس، کتاب، گواهینامه و ..، و مبلمان مخصوص است. مبلمان فضای اداری به دلیل رفت و آمد در معرض آسیب دیدگی بیشتری هستند. برای جلوگیری از این اتفاق استفاده از پارچه های مخمل ضخیم و چرم مرغوب صحیح ترین انتخاب ممکن می تواند باشد. 

دکوراسیون اداری 8 - مجموعه ای از نکات در طراحی دفتر کار

دکوراسیون دفتر یا شرکت باید به گونه ای باشد که حس اداری و رسمی بودن آن محیط را برای فردی تازه وارد القا کند. نوع مبلمان، نحوه چیدمان و رنگ به کار رفته میتواند در رسیدن به این حس بسیار تاثیر گذار باشد. در دکوراسیون اداری استفاده از رنگ ها باید بسیار هوشیارانه باشد. معمولا رنگ های قهوه ای و مشکی از رایج ترین رنگ های مورد استفاده است اما استفاده از رنگ هایی خنثی مانند سفید، طوسی، خاکستری در ترکیب با رنگ های گرمی مانند زرد، قرمز، بنفش، سبز و … تاثیر به سزایی خواهد داشت.

نوع مبلمان انتخاب شده علاوه بر زیبایی باید استاندارد باشند تا در مدت زمان طولانی باعث خستگی کارمندان نشوند. همچنین برای نظم در دکوراسیون داخلی بهتر است برای هر کارمند قفسه ای در نظر گرفته شود. صندلی های دفتری ترجیحا باید دارای ارتفاع قابل تنظیم باشند. سطح میز تحریر باید طوری باشد که کمی بالاتر از آرنج، هنگام تایپ کردن باید بازوها آزاد و دو طرف بدن آویزان باشند و ساعدها به طور افقی قرار بگیرند.

دکوراسیون اداری 11 - مجموعه ای از نکات در طراحی دفتر کار

عمده ترین مشکل مبل های امروزی گود بودن نشیمنگاه و بیش از حد کوتاه بودن پشتی بعضی از آنها است. در زمینه توجه کنید که باید ارتفاع پشتی تقریبا دو برابر سطح نشیمنگاه باشد.

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر مجموعه ای از نکات در طراحی دفتر کار

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.