مبلمان کلاسیک و رنگ بندی آنها

مبلمان کلاسیک و رنگ بندی آنها

مبلمان سلطنتی همواره با شکوه و جلال خاصی همراه بوده و هستند. این مبلمان به دلیل داشتن طرح های تاج دار به نوعی حس لوکس و مجلل بودن به دکوراسیون خانه می بخشند. طراحی مدل مبلمان سلطنتی به عوامل مختلفی از جمله طرح های موجود روی بدنه، پارچه مبل و اندازه های به کار برده شده در ساخت پایه و سایر قسمت های بدنه و همچنین به رنگ مبل بستگی دارد.

سلطنتی 14 - مبلمان کلاسیک و رنگ بندی آنها

یکی از مهم ترین نکات در انتخاب مبلمان کلاسیک یا همان مبلمان سلطنتی توجه به ترکیب رنگ طلایی است. مبلمان سلطنتی حس آنتیک و قدیمی بودن را در فضای منازل به وجود می آورند. پایه ها و دسته های این نوع مبلمان تماما کار دست بوده که از ویژگی های بارز در متمایز ساختن آنها با دیگر مبلمان می شود.

ممکن است نام مبلمان سلطنتی ناخودآگاه ذهنیت ثابتی از رنگ طلایی و قهوه ای ایجاد کند اما امروزه شاهد مدل های جدیدی از این دست مبل ها هستیم که با حفظ همان زیبایی در رنگ های مختلفی عرضه می شوند. یکی از اصلی ترین رنگ ها در مبلمان کلاسیک طلایی است و در هر فضایی که استفاده شود آنجا را لوکس می کند. از این رنگ بیشتر در قسمت چوب مبل و یا منبت کاری های مبل استفاده می شود. رنگ طلایی برای مبلمان به دو دسته سرد و گرم تقسیم می شود. رنگ طلایی گرم دارای مقداری تناژ مسی و کاراملی می باشد اما در رنگ طلایی سرد بیشتر تناژ نقره ای به کار رفته است که باعث می شود رنگ طلایی در چوب مبل دارای زردی کمتری باشد.

در ادامه مقاله به برخی از رایج ترین رنگ های مناسب در کنار طلایی می پردازیم:

رنگ قهوه ای را می توان به عنوان رایج ترین و با سابقه ترین رنگ مبل های سلطنتی معرفی کرد. رنگ قهوه ای مناسب کسانی است که به دنبال مدل های کلاسیک تری هستند. در حالت کلی رنگ قهوه ای سازگاری مناسبی با سایر رنگ های دیگر دارد و می تواند انتخابی مناسب برای دکوراسیون هایی با طرح و رنگ آمیزی مختلف باشد.

در علم روانشناسی رنگ بنفش نشان از اعیانی و شیک بودن است، آن هم از نوع گران قیمت! رنگ بنفش در گذشته از رنگ های مختص درباریان بوده است. انتخاب این رنگ از مبلمان سلطنتی می تواند انتخابی جسورانه ولی در عوض بدیع و جذاب باشد.

سلطنتی 4 - مبلمان کلاسیک و رنگ بندی آنها

رنگ قرمز باعث ایجاد تحرک و شور و هیجان می شود اما در انتخاب این رنگ باید به نکته بسیار مهمی توجه کرد: تنها در صورتی به انتخاب چنین رنگی بپردازید که مبل های سلطنتی شما در محل استراحت روزانه اتان قرار نداشته باشد و در قسمتی مجزا از سالن خانه شما باشد زیرا ممکن است به دلیل انرژی ای که در رنگ قرمز است نتوانید به اندازه کافی از آسایش روحی برخوردار شوید.

سلطنتی 8 - مبلمان کلاسیک و رنگ بندی آنها

رنگ آبی سرشار از آرامش است و باعث می شود تا لذت استراحت و استفاده از اوقات فراغت دو چندان شود اما باید در نظر داشت چنین رنگی ممکن است منجر به کاهش شور و هیجان نسبی از مهمانی های شما شود. بنابراین اگر اهل برگزاری دورهمی های شاد هستید بهتر است از انتخاب چنین رنگی صرف نظر کنید و سراغ رنگ قرمز بروید. همچنین رنگ فریم مناسب این دسته از مبلمان سلطنتی به انتخاب شما بستگی دارد. هر چه رنگ فریم به طلایی نزدیک تر باشد مدل مبل مجلل تر به نظر خواهید رسید.

سلطنتی 3 - مبلمان کلاسیک و رنگ بندی آنها

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر مبلمان کلاسیک و رنگ بندی آنها

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.