مبلمان چِسترفیلد

مبلمان چِسترفیلد

هیچ شکی نیست که مبلمان چسترفیلد در طی سالیان طولانی جایگاهی با عنوان “نماد طراحی مبلمان” پیدا کرده است. مبلمان چسترفیلد از سبک های پر فروش و بسیار لوکس مبلمان در سراسر دنیا می باشد که از گذشته تا به امروز به عنوان مبلمان سلطنتی و درباری مورد استفاده قرار گرفته است. اولین نمونه مبل چسترفیلد در قرن هیجدهم از کشور انگلیس و با استفاده از چرم حیوانی تولید شد و سپس به مرور زمان به دیگر کشورها نفوذ پیدا کرد.

چستر 10 - مبلمان چِسترفیلد

مبلمان چسترفیلد نه فقط در خانه های بسیار اشرافی و مدرن بلکه در دکوراسیون داخلی مدرن نیز مناسب خواهد بود. در حال حاضر این مدل مبل در رده مبل های راحتی مدرن جای دارد و به همین جهت خاص بزرگان نبوده و با تنوع بیشتر و ظاهری مدرن به صورت گسترده وارد بازار شده است. شکل این مبلمان طی سالیان دچار تغییر گشته اما پشتی های دکمه کاری شده به شکل اولیه خود باقی مانده است. اولین مبل چستر به صورت مخملی بوده که بعدها مدل های چرم به آنها اضافه شد.

چستر 3 - مبلمان چِسترفیلد

چرم لوکس، دکمه کاری های عمیق، پشتی های کوتاه، دسته های به بیرون چرخ خورده از ویژگی های انحصاری این مبلمان است. مهم ترین قسمت در تمام مبل های خانگی که کاربر به آن احتیاج داد راحتی و نشمین آن است. علاوه بر لوکس بودن باید به راحتی فوق العاده این مبلمان نیز اشاره کرد. در قسمت نشیمن این مبلمان از فوم سرد استفاده شده که راحتی و در عین حال مقاومت را برای شما فراهم می سازد. از دیگر ویژگی های مهم باید به ارتفاع آنان اشاره کرد که توانسته به خوبی فاصله بین نشیمن تا زمین را رعایت کند، به طوری که پاهای شما پس از نشستن بین زمین و هوا معلق نباشد.

چستر 6 - مبلمان چِسترفیلد

انواع کلاسیک این نوع مبلمان دارای لبه یا دسته های گرد و برگشته هستند اما نوع مدرن آنها دارای دسته های مستطیلی و ساده می باشند. تعدا نشمین مبل چستر هفت نفره است که ترکیبی از کاناپه های تک نفره، دو نفره و سه نفره می باشد. کلاف چوبی این مبل معمولا از جنس چوب صنوبر با مقاومت بسیار بالا است، همچنین پایه ها و نمای این مبل نیز از جنس چوب روس است. در تشک های کف مبل چستر عموما از اسفنج سی کیلویی استفاده می شود زیرا هم تحمل وزن بالا و هم حالت ارتجاعی دارد.  

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر مبلمان چِسترفیلد

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.