مبلمان چرم و پارچه ای

مبلمان چرم و پارچه ای

خرید مبل تا حدودی گیج کننده است. ممکن است با توجه به نیاز شما مبلمان متنوع و متددی در بازار موجود باشد که انتخابتان را سخت کند. اما مهم ترین چیز جواب دادن به این سوال است: باید مبل چرمی بخریم یا پارچه ای؟ معمولا جوابی مطمئن هم برای این سوال نداریم زیرا، هر دو مبل چرم یا مخمل دارای ویژگی های مثبت و منفی هستند.

یا چرم 1 - مبلمان چرم و پارچه ای

مبلمان پارچه ای نسبت به ملبمان چرمی به مراتب راحت تر هستند. از اصلی ترین دلایل می توان به نرم تر و گرم تر بودن آنها اشاره کرد. همینطور، مبلمان چرمی نیز درست مانند صندلی های چرمی ماشین در تابستان گرم و در هوای سرد سفت تر می شوند اما در حالت کلی مبلمان پارچه ای استحکام خود را زودتر از مبلمان چرمی از دست می دهند. فرسودگی و ساییدگی پارچه نیز بستگی به نوع کیفیت آن دارد. همچنین پارچه مانند چرم خراش پیدا نمی کند.

یا چرم 6 - مبلمان چرم و پارچه ای

تنوع طرح و رنگ بندی پارچه به مراتب بسیار بیشتر از چرم است. بنابراین طراحی دکوراسیون با مبلمان پارچه ای راحت تر است اما از طرفی کیفیت و کادربندی در مبلمان چرم باعث گران تر شدن آن می شود.

مهم ترین مزیت پارچه های چرمی قابل شستشو بودن آنها است. چرم به راحتی با دستمال تمیز می شود و اگر مایعی مانند چای روی آن بریزد، وارد داخل بافت چرم نمی شود.

پارچه های متنوعی در بازار موجود هستند اما مبلمانی که از پارچه ترک و ایتالیایی تولید می شوند دارای برتری بیشتری نسبت به سایر مبلمان هستند. از آنجایی که چنین پارچه هایی دارای نقش های خاص و با اصالت هستند بابراین کپی برداری از آنها غیر ممکن است. گرچه چنین مبلمانی گران هستند اما با خرید آنها می توانید بدون دغدغه از خراب شدن روکش مبل تا سال ها از کیفیت، زیبایی و دوام مبل لذت ببرید. همچنین چرم مصنوعی از ضایعات چرم های طبیعی و مواد شیمیایی ساخته می شوند که بهتر از آنها در قسمت های دور مبل استفاده شود و تا حد امکان برای نشیمن و تکیه گاه مبلمان از پارچه های نرم و لطیف استفاده شود.

یا چرم 1 - مبلمان چرم و پارچه ای

چرم ها از انواع مختلف و از پوست حیوانات متنوع تهیه می شوند. به همین دلیل برای تشخیص مبل چرم واقعی باید توجه داشته باشید که دارای ضخامت مناسب، حالت کشسانی کم و مقاومت بالا باشد. از طرفی توجه داشته باشید که مبل چرم مشکی رنگ نیاز به دستکاری و دباغی کمتری دارد.

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر مبلمان چرم و پارچه ای

 

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.