مبلمان شیشه ای و طراحان آن

مبلمان شیشه ای و طراحان آن

بهترین مبلمان منزل، مبلمانی ساخته شده از چوب طبیعی هستند، با این حال، اثاثیه شیشه ای از لحاظ کیفیت و زیبایی با اثاثیه چوبی برابری میکنند. به همین دلیل میتوان از اثاثیه شیشه ای در شیوه های مختلف طراحی داخلی استفاده کرد. امروزه صنعت مبلمان شیشه ای در حال تبدیل شدن به صنعتی معتبر و مدرن است زیرا موادی طبیعی دارد، آسیبی به محیط زیست نمیرساند و مانع عبور نور خورشید نمیشود. به لطف مبلمان شیشه ای طراحی داخلی تغییر کرده و همچنین روشن و شفاف تر شده است. استفاده از شیشه یکی از تکنیک های تاکید بر مدرن بودن طراحی داخلی است.

شیشه ماده ای متنوع و کاربردی است. در نتیجه جای تعجبی نیست که از آن برای موارد مختلفی استفاده کنیم. سازندگان مبلمان با توجه به کیفیت و شفافیت انواع شیشه ها از آنها در جاهای مختلفی استفاده میکنند. مبلمان شیشه ای برخلاف ظاهر شکننده اشان بسیار محکم و ایمن هستند. از شکنندگی سطوح نگران نباشید زیرا آنها تحت شرایط خاصی ساخته شده اند تا هنگام استفاده آسیب نبینند. 

جیووانی تاماسوو گار در سال ۲۰۰۲ صندلی ای چرم خالی از هر گونه تزئین را طراحی کرد. صندلی ای راحت و قابل تنظیم با دو پانل شیشه ای در اطرافش. وزن آن ۶۷ کیلوگرم و توانایی تحمل وزن تا ۱۲۰ کیلوگرم را دارد.این شیشه به قطر ۲۰ میلیمتر بوده و به صورت تعجب آوری محکم و بادوام است. 

تاماسوو گار - مبلمان شیشه ای و طراحان آن

شیشه ماده ای است که مناسب بسیاری از محیط ها است زیرا بسیار ظریف و شیک به نظر میرسد، به خصوص با منحنی های زیبای آینه کنسولی که کریستینا سلستین در سال ۲۰۱۶ طراحی کرد. نام آینه ای که در کنار این کنسول زیبا قرار دارد، سوگلیا است که اسحاق حسو در سال ۱۹۸۹ آن را طراحی کرده است. چیزی که آن را برجسته میکند پایه چرخشی ساخته شده از شیشه است که به شخص این امکان را میدهد تا آینه را به هر زاویه ای که میخواهد بچرخاند.

سلستین - مبلمان شیشه ای و طراحان آن

قفسه هایی که آنها را آلفابتا نامیدند، به دلیل سادگی و سبک وزن بودنشان بسیار پرطرفدار هستند. طبیعتا این قفسه ها از با کیفیت ترین شیشه ها ساخته شده اند. امیلیو ناننی در سال ۱۹۹۷ این قفسه ها را با چسباندن به فلزی که روی دیوار قرار داشت طراحی کرد.

های شناور - مبلمان شیشه ای و طراحان آن

پاتریشیا اورکویولا مجموعه ای از میزهای چشم نواز چند رنگی را طراحی کرده که میزها متناسب با محیط تغییر رنگ میدهند و همچنین به سمتی متمایل میشوند که نور به آنها می تابد. این میزها در دو نوع شفاف و مات در دسترس هستند.

چشم نواز چند رنگی - مبلمان شیشه ای و طراحان آن

رونان اوران بورولچ میزهایی را طراحی کرده که کلا از شیشه مورانو ساخته شده اند. آنها دارای طراحی ساده با پایه استوانه ای شکل و در سه رنگ شفاف، سبز تیره و کهربایی هستند. سطح این میزها دارای بافت خاص و بسیار ضخیمی است که یادآور آب در جریان است.

اوران بورولچ - مبلمان شیشه ای و طراحان آن

صندلی روح (ghost) بسیار شکننده و ظریف به نظر میرسد … نشستن روی آن شجاعت زیادی میخواهد اما فریب ظاهرش را نخورید. ممکن است از شیشه ساخته شده باشد اما بسیار محکم و بادوام است و تحمل وزن تا ۱۵۰ کیلوگرم را دارد. این صندلی دارای سایه ای محو، حالتی منحنی و بدنه ای یک سره است.

روح - مبلمان شیشه ای و طراحان آن

میزهای جلو مبلی در طیف گسترده ای از سبک ها و طرح ها قرار میگیرند و میتوانند از مجموعه عظیمی از مواد مانند فولاد، چوب، پلاستیک و شیشه ساخته شوند. این میز را الکس مکامستر طراحی کرد که دارای سه پایه متوازن چوبی است که روی آن شیشه ای ضخیم قرار میگیرد.

شیشه ای 2 - مبلمان شیشه ای و طراحان آن

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر مبلمان شیشه ای و طراحان آن

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.