مبلمان بامبو

مبلمان بامبو

بامبو یا خیزران نوعی علف بلند، خودرو و سریع الرشد از خانواده گندمیان است که رویش اولیه آن در آسیا بوده و امروزه در باغ ها و مزارع کشت داده می شوند. سازندگان با استفاده از بامبو انواع متفاوتی از اثاثیه چوبی به ویژه مبلمان مقام و محکم می سازند. آنها به روش های مختلفی می توانند خیزران ها را بریده و به رنگ های متنوعی تبدیل کنند.

بامبو 8 - مبلمان بامبو

استفاده از بامبو در مبلمان مخصوص فضاهای باز باعث شده تا زیبایی دو چندانی پیدا کرده و در نتیجه سریع تر به فروش برسد. این مبلمان به علت رنگ روشن و مقاومت چوب در حفظ استایل با وجود شرایط متفاوت آب و هوایی بسیار مورد توجه قرار می گیرند. همچنین علاوه بر مقاومت در برابر رطوبت و گرما و استحکام در مقابل گرما و آفت نیز مقاوم هستند.

تراکم و قدرت چوب بامبو نسبت به تخته و الوارهای موجود در بازار بیشتر بوده و از چوب هایی مانند افرا، بلوط و ساج محکم تر است. همچنین از نظر قدرت و دوام با فولاد نیز قابل مقایسه است. استحکام در کنار سبکی این گیاه را به یکی از مصالح ساختمای ضد زلزله تبدیل کرده است. از طرفی ظرافت و انعطاف پذیری از مهم ترین ویژگی های بامبو است.

بامبو 5 - مبلمان بامبو

بامبو حافظ محیط زیست است زیرا گیاهی تجدید پذیر بوده و از آنجایی که سرعت رشد بالایی دارد منبعی نامحدود و جایگزینی مناسب برای چوب درختان جنگلی است و از همین جهت نیازی به قطع بی رویه درختان نیست.

مبلمان، صندلی و میزهای بامبو نسبت به دیگر محصولات چوبی دچار تغیرات کمتری می شود. این مبلمان بوی نامطبوعی نمی دهند، سمی نیستند و حشراتی مانند موریانه به آن علاقه ندارند.

بامبو 11 - مبلمان بامبو

تقریبا در تمامی قسمت های مبل به جای ورقه های چوبی میتوان از بامبو استفاده کرد. کفپوش های بامبو که به تازگی محبوبیت زیادی پیدا کرده اند بهترین جایگزین برای کفپوش های چوبی است.

برای تمیز کردن مبلمان بامبو باید پارچه ای نرم یا اسفنج را آغشته به آب صابونی کرد و سپس مبل را تمیز کنید. توجه کنید که به جای صابون های شیمیایی قوی از صابون های آلی استفاده کنید تا رنگ چوب بامبو را دچار مشکل نکند.

برای حفظ درخشنگدی و کدر نشدن رنگ بامبوها بهتر است یک یا دو بار در ماه از روغن سویا یا روغن مایع استفاده کرد. رطوبت بسیار کم موجب ترک هایی در بامبو میشود، بنابراین استفاده از مقدار کمی روغن میتواند سودمند باشد.

رطوبت زیاد باعث نرم و انعطاف پذیر شدن بامبو شده و به راحتی تغییر شکل میدهد، بنابراین از نشستن روی بامبوی بسیار مرطوب اجتناب کنید. از طرفی هوای بسیار خشک هم باعث ترک خوردگی می شود که بهتر است برای مقابله با آن از روغن های طبیعی استفاده کرد.

اگر چوب بامبوی شما به هر علتی ترک خورد می توانید با استفاده از دستگاه سندبلاست به صورت ملایمی سطح آن را سنباده کرده و سپس از موم استفاده کنید تا رنگ قسمت سنباده شده با دیگر قسمت ها یکسان شود.

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر مبلمان بامبو

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.