لمینت در دکوراسیون داخلی مدرن

لمینت در دکوراسیون داخلی مدرن

در اواخر قرن هفدهم متخصصان شرکت های سوئدی برای تولید ورقه های مناسب لمینت تکنولوژی خود را توسعه دادند. در آینده، این روند تغییرات مهمی را متحمل شد. یکی از مهم ترین تغییراتی که متخصصان آلمانی را تشویق به تولید آن کرد استفاده از تکنولوژی پانل های مختلف (لمینت) بود.لمینت 6 - لمینت در دکوراسیون داخلی مدرن

 لمینت (laminate) چیست؟

از مواد چوب با فشردگی بسیار بالا ساخته می شود، در زبان انگلیسی به هر چیز چند لایه ای لمینت گفته می شود، لمینت مورد نظر ما نیز از چهار لایه تشکیل شده است، به همین علت آن را لمینت فلورینگ یا لمینت کف می نامند؛ لمینت روش اجرای جالبی دارد و بدون اینکه به کف چسبانده شود نصب می شود یعنی هر زمانی که قصد داشیتد دکوراسیون خانه تان و یا اداره تان را تغییر دهید می توانید به راحتی آن را از سرامیک جدا کنید.چوبی 2 - لمینت در دکوراسیون داخلی مدرن همچنین مختصصان بلژیکی به دیگر متخصصان در این زمینه تولید ورقه های لمینت و پارکت کمک های قابل توجهی کردند. در نمونه های اولیه لمینت ها با اتصالات با قفل و چسب ساخته می شد. این قفل (چسب) میان کاشی و لمینت اتصال به وجود می آورد و باعث می شود لمینت به کاشی وصل شود. .jpg - لمینت در دکوراسیون داخلی مدرن این نوع لمینت های چسبنده در دسترس تمام عموم قرار گرفت. این لمینت ها برای ساختمان های تجاری و مسکونی کاربرد دارد. لمینت در سراسر جهان استفاده می شود به طوری که متقاضی برای روکش لمینت بیشتر از پارکت است. بنابراین ما برخی از توصیه های مرتبط با لمینت، نوع خرید و نحو استفاده از این محصول را جمع آوری کرده ایم.14 - لمینت در دکوراسیون داخلی مدرن در حال حاضر فروشگاه های زنجیره ای طیف وسیعی از ورقه های مختلف با کیفیت بالا، پالت های رنگی، بافت ها و طرح های بی نظیری از این لمینت ها را در دسترس همگان قرار می دهند. قیمت این محصولات باتوجه به کیفیت آن سنجیده می شود، اگر می خواهید هزینه تان پایین بی آید می توانید از لمینت های آرتا و لگو فلور استفاده کنید.
13 - لمینت در دکوراسیون داخلی مدرن

ترکیب چوب با لایه های مصنوعی چوبی:

ورقه های این لمینت از پوشش چند لایه ی مصنوعی ساخته شده است که شامل چهار لایه است: لایه ی اول برای محافظت و مقاومت بیشتر با لایه ی اکریلیک ساخته شده است. برای لایه ی دوم از مواد کامپوزیتی بسیار پیچیده ای که از سایش، آسیب های مکانیکی، رطوبت، اشعه های UV و ضربه های مختلف جلو گیری می کند. تولید کنندگان اغلب، برای تقویت مقاومت و ضخامت لایه های بالا، از پرتوهای الکترونی به قطر ۰٫۶ میلی متر استفاده می کنند. از فویل های شبیه سازی شده که اغلب از جنس چوب و گاهی اوقات از چرم و سنگ است در همان لایه (لایه ی دوم) استفاده می شود.8 - لمینت در دکوراسیون داخلی مدرن یک لایه از خرده چوب های تخته ای و فیبر که با چگالی بالا، با یکدیگر فشرده می شود. این ویژگی سبب می شود تا لمینت برای چندین سال قابل استفاده باشد. مقاومت در برابر رطوبت، در برابر سایش و آسیب مکانیکی از ویژگی های بارز لمینت است. این لایه مسئول عایق بندی صدا، عایق های حرارتی و کیفیت اتصال لمینت با کاشی است.

6 - لمینت در دکوراسیون داخلی مدرنلمینت ها به کف اتاق چسبانده نمی شوند، بلکه توسط شیارهایی که به آنها کلیک  (CLICK)گفته می شود و دور تا دور لمینت ها وجود دارد، به صورت نر و ماده در یکدیگر قفل می شوند.1 - لمینت در دکوراسیون داخلی مدرن افزایش سطح کار، باعث بیشتر شدن وزن لمینت های در هم قفل شده می شود و همین وزن، یکی از عوامل نگهدارنده لمینت ها بر روی کف بدون استفاده از چسب می باشد. ضخامت لمینت ها متغیر است اما ضخامت اکثر لمینت ها از ۵ تا ۱۲ میلی متر است. آخرین لایه معمولا آغشته به مواد ضد آب است.

لمینت 3 - لمینت در دکوراسیون داخلی مدرن

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر لمینت در دکوراسیون داخلی مدرن

 

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.