فوم و اسفنج مبلمان

فوم و اسفنج مبلمان

هنگامی که مشتریان به بازار فروشندگان مراجعه می کنند اصطلاحاتی درباره جنس پارچه مبلی، نوع بافت، پنبه های بهم فشرده شده ، انواع چسب ها و نوع فنر می شنوند که ممکن است با توجه به دانش فروشنده اطلاعات، صحیح و یا غلط باشد که این باعث سردرگمی مشتریان می شود.

بعضی از لوازم داخلی با توجه به انتخاب غلط رنگ ، الگو های پارچه و سبک های مورد نظر باعث می شود محیط کاملا خسته کننده به نظر برسد . اما با این حال مهم ترین بخش انتخاب لوازم منزل چیز هایی است که دیده نمی شود . لوازم داخلی مبلمان که ممکن است آنچنان مورد توجه قرار نگیرد مثل اجزای اصلی که یک مبل از آن ساخته می شود .

11 - فوم و اسفنج مبلمان

پنبه به هم فشرده شده :

از پنبه برای بالشتک ها و روکش روی فوم و اسفنج برای داشتن سطح صاف استفاده می کنند. ضخامت پنبه می تواند بسیار نازک باشد که معمولا تا قطر ۱٫۴ کمتر و بیشتر نمی شود برای کیفیت بیشتر از جنس کتان، پنبه ، پشم و پلی استر استفاده می کنند.

بافت کتان :

 این جنس از ۱۰۰ درصد کتان خالص ساخته شده که در دو سایز مختلف از نظر ضخامت و نازکی دوخته میشود. این نوع فوم بیشتر برای مبلمان راحتی که ضخامت خوبی دارد استفاده می شود. پنبه ای که برای ترکیب در کتان استفاده می شود از فیبر طبیعی که بیشتر برای روکش مبلمان تولید میشود استفاده می کنند اما اگر از کتان خالص برای روکش استفاده کنند برای مشتری کمی ازار دهنده می شود. برای زیبایی می نوانید از براق کننده استفاده کنید اما ممکن است برای خود مبل مشکل ایجاد کند اما اگر اصرار دارید از براق کننده استفاده کنید بهترین نوع ترکیبی آن ترکیب پلی استر است که با دوام تر بوده و به راحتی اسیب نمی بیند و می توانید از لطافت مبلمانتان کاملا اطمینان داشته باشید.

SLUXfoam1 - فوم و اسفنج مبلمان 

بافت پشمی :

بافت پشمی از ضایعات پشم که با فشردن به هم ساخته می شود که در دو نوع است :

پشم پنبه ای سوزنی: بافت بادوام پشم سوزنی بیشتر برای روکش مبلمان استفاده می شود هر چند می توان از آن به عنوان روکش هر چیز دیگری استفاده کرد.

بافت لایه ای پشمی: استفاده از این بافت، برای لوازم داخلی خانه توصیه نمی شود، زیرا به راحتی از بین می رود  و می تواند ظاهر مبلمان را در طول زمان عوض کند زیرا این جنس آنچنان با دوام نیست.

پر و پوست حیوانی :

استفاده از پر و پوست حیوانی یکی از قدیمی ترین روش برای پوشاندن لوازم خانه است. در قدیم از دم اسب همانند پوست برای پوشاندن استفاده می کردند اما اکنون به عنوان عتیقه برای تزئین استفاده می کنند. اگر می خواهید یک عتیقه فروشی باز کنید می توانید دم اسب را با پشم و پنبه های مرغوب ترکیب کنید و برای حاشیه ی مبلمان استفاده کنید.

فوم های مبلی :

از فوم های نازک برای روی اسفنج در داخل مبل استفاده می کنند. کیفیت فوم بسته به عدد آن دارد، هر چه عدد بالاتر باشد قطر و کیفیت آن نیز بهتر است.

polyethylene foam roll - فوم و اسفنج مبلمان

کیفیت فوم :

اگر می خواهید کیفیت فوم را بفهمید آن را فشار دهید هر چه سریعتر به حالت اول برگردن کیفیت فومتان بهتر است. برای داشتن بهترین فوم فشرده شده باید بیشتر هزینه کنید تا در مدت طولانی، راحتی، کیفیت خوب و ظاهرش تضمین شود.

فوم های انعطاف پذیر :

برگشت پذیری و دوام یک فوم تعیین می کند که مبل چه اندازه می تواند سنگینی را تحمل کند. اگر فوم برچسب مقاومت داشته باشد، کوسن راحت تری در طول زمان خواهید داشت.

فوم های مقاوم در برابر آتش :

تمام فوم هایی که در آمریکا فروخته می شوند گواهینامه ضد اتش که مقاوم در برابر آتش دارن  . اگر مبلی که خریدید در برابر آتش مقاوم نیست می توانید آن را آن را پس دهید. برای مطمئن شدن روی برچسب به حرف FR توجه کنید، این حرف به معنی تایید فوم مناسب است.

فوم با استحکام و محکم  :

سطح استحکام مبلمان را می توانید با خم کردن و فشردن متوجه شوید. این فوم جز نرم ترین و محکم ترین فوم است. انتخاب نوع فوم کاملا یک مسئله شخصی است و بسته به سلیقه ی شماست.

ظاهر و شکل کوسن مبل :

فرم دادن کوسن مبل به صورت روزانه کاره خسته کننده ای است چون در طول مدت کوسن فرم اصلی خود را از دست می دهد. جنس بیشتر کوسن ها از پلی استر و پر است که بهتر است از پر طبیعی داخل کوسن استفاده کنید.

 

و روکش مبلی7 - فوم و اسفنج مبلمان

انتخاب درست جنس لوازم داخلی :

اولین چیزی که باید در هنگام خرید مبلمان به آن توجه کنید مواد تشکیل شده درون مبل است . فوم های کفی و فوم های پنبه ای کیفیت ضعیفی دارد و فقط در کوسن های کوچک استفاده می شود ، هر چه پایه های مبلمان سنگین باشد و فوم سریع آسیب بیشتری می بیند. در مقابل در تشک صندلی و مبلمان که از چسب هایی با چسبندگی بالا استفاده میکنند که اغلب طول و عمر یک مبل زیاد دارند.

s l1000 - فوم و اسفنج مبلمان

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر فوم مبلمان

 

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.