فنگ شویی رنگ ها

فنگ شویی رنگ ها

فنگ شویی با سابقه ای سه هزار ساله فلسفه و هنری است که از کشور چین نشات می گیرد. در فرهنگ چینی “فنگ” به معنی باد و “شویی” به معنی آب است که هر دوی آنها مظهر سلامتی و پاکی هستند. آنها معتقد هستند که اگر اصول فنگ شویی به خوبی در دکوراسیون استفاده نشود موجب بدشانسی و عکس آن موجب خوشبختی و جذب انرژی می شود. این هنر به قرار دادن هر وسیله ای در جای صحیح خود می پردازد. در این مقاله با رنگ های اصلی در فنگ شویی و اثرات آنها آشنا می شویم:

رنگ بنفش:

رنگی بسیار اشرافی است. در فرهنگ های مختلف از این رنگ برای پادشاهان یا بزرگان دینی استفاده می شده است. رنگ بنفش به دلیل داشتن بار معنوی و در عین حال داشتن قدرت از رنگ هایی اصلی در فنگ شویی به حساب می آید، به طوری که برخی از چینی ها این رنگ را خوش یمن تر از قرمز می دانند.

tufted accent chair bedroom contemporary with wood shelves round wall clocks - فنگ شویی رنگ ها

رنگ آبی:

این رنگ که برخاسته از عنصر آب است بیانگر آرامش و دوستی می باشد. رنگ آبی در فنگ شویی رنگی باشکوه و مجلل است. رنگ آبی ملایم از بهترین رنگ ها برای اتاق کودکان و اتاق خواب به ویژه سقف است زیرا از بهترین رنگ ها برای از بین بردن استرس و تنش است.

شویی 8 - فنگ شویی رنگ ها

رنگ سبز:

معنای رنگ سبز اغلب با آرامش، تعامل، آسایش و آسودگی همراه است. این رنگ برخاسته از عنصر چوب و بیانگر رشد، پیشرفت، بهبود و سلامتی است. رنگ سبز به دلیل داشتن انرژی های شفا دهنده برای سلامتی بسیار مفید است و به همین جهت باعث آرامش اعثاب و ایجاد تعادل در سراسر بدن می شود.

شویی 7 - فنگ شویی رنگ ها

رنگ نارنجی:

این رنگ از عنصر آتش و بیانگر معاشرت، آزادی و خوش بینی است. همچنین نمادی از قدرت و شادمانی است. رنگ نارنجی را اغلب رنگ “اجتماعی” می نامند زیرا باعث تقویت فعالیت ها و معاشرت های اجتماعی می شود.

شویی 12 - فنگ شویی رنگ ها

رنگ قرمز:

از عنصر آتش و بیانگر اشتیاق، عشق و شجاعت است. این رنگ در میان چینی ها به اقبال و شانس معروف است. آتش همیشه نمادی از انرژی الهی بوده و در عین خلاق بودن می تواند مخرب هم باشد. به همین دلیل اگر این رنگ به طور متعادلی در دکوراسیون استفاده شود باعث ایجاد شادی، هیجان، شور و اشتیاق می شود.

شویی 10 - فنگ شویی رنگ ها

رنگ قهوه ای:

این رنگ مناسب ورودی اصلی خانه، آشپزخانه یا دیوار اصلی نشیمن است و بهتر است در اتاق خواب کودکان استفاده نشود. استفاده بیش از حد از این رنگ باعث ایجاد حس نا امیدی می شود. بهتر است رنگ قهوه ای در کنار رنگ های دیگر استفاده شود. ترکیب قهوه ای شکلاتی با آبی از محبوب ترین ترکیب رنگ ها است که به طور گسترده ای در دکوراسیون داخلی استفاده می شود.

شویی 3 - فنگ شویی رنگ ها

رنگ زرد:

زرد و طلایی از محبوب ترین رنگ های دکوراسیون می باشند. هر دو رنگ بیانگر انرژی خورشید هستند که نور و زندگی را به همه موجودات القا می کنند. رنگ زرد به دلیل شادی و گرمایی که دارد بسیار محبوب است. این رنگ از رنگ های سلطنتی چین باستان بوده است، چنانچه که بسیاری از قصرها و لباس امپراطوران به این رنگ تهیه می شده است.

شویی 15 - فنگ شویی رنگ ها

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر فنگ شویی رنگ ها 

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.