صندلی و مبلمان کلاسیک و مدرن

صندلی و مبلمان کلاسیک و مدرن

آیا مبلمان کلاسیک و مدرن دموده می شوند؟ من که شک دارم، این مبلمان و صندلی ها توسط طراحان حرفه ای مدرن در اواسط قرن ۱۸ میلادی طراحی و ساخته شد . این نوع سبک آغاز تغیرات بزرگی بود، وقتی در ابتدا این نوع مبلمان را تصور می کنید، متوجه می شوید که بیشترین افزایش نمودار را در طراحی های کلاسیک و مدرن دارد.

۱)طراح های حرفه ای صندلی کلاسیک ومدرن : جورج نیلسون، ادوارد ورملی، ائرو سارینن، هری برتوآ، چارلز ایمز و جنیس ریسم در مجله های مبل و صندلی برجسته و توسط DWR منتشرشد.

طراحان این صندلی و مبلمان کلاسیک صندلی هایی با حمل و نقل بسیار راحت برای جابه جایی اتاق به اتاق طراحی کردند. اما ممکن است کمی گیج کننده باشد تا تصمیم بگیرید که کدام یک از این صندلی ها برای فضایتان مناسب است. در این مورد ، ما یک دفترچه راهنما برای کمک به شما و توصیه هایی مربوط به استفاده درست از صندلی در دکوراسیون داخلی ارائه می دهد همچنین شامل خلاصه ای کوتاه از تاریخ هر صندلی همراه با تصاویر که استفاده راحت و درست را نشان می دهد.

های کلاسیک و مدرن 1 - صندلی و مبلمان کلاسیک و مدرن

۲)صندلی های تخم مرغی :

تاریخچه : طراح این صندلی راحت آرن جیکوبسن در سال ۱۹۵۸ این مدل صندلی را برای هتل رویال طراحی و ساخت.

های کلاسیک و مدرن 2 - صندلی و مبلمان کلاسیک و مدرن

پایه های این صندلی از قالب فولادی، از بالا تکیه گاه به صورت منحنی و از پایین به صورت گرد است که باعث می شود صندلی بسیارحجیم باشد. این صندلی برای فضا های باز ، کتابخانه ها و داخل خانه مناسب است.

های کلاسیک و مدرن 3 - صندلی و مبلمان کلاسیک و مدرن

۳)صندلی مدل قو :

تاریخچه : صندلی قو از خانواده ی صندلی تخمه مرغی است که همزمان برای همان هتل (مارال) در سال ۱۹۵۸ طراحی و ساخته شد. صندلی مدل قو به عنوان یکی از تاثیر گذار ترین و پرفروش ترین صندلی در آن سال شد، برای طراحی این مبل از سبک رترو که امروزه بسیار محبوب است استفاده شده است.

های کلاسیک و مدرن 4 - صندلی و مبلمان کلاسیک و مدرن

این صندلی رنگ روشن بسیار شیک با بازوهای (دسته ی صندلی) بزرگ ، تکیه گاه کوچک دارد که به عنوان یکی از صندلی های لذت بخش یا صندلی راحتی شناخته شد.

های کلاسیک و مدرن 5 - صندلی و مبلمان کلاسیک و مدرن

۴)صندلی مدل الماس :

تاریخچه : این صندلی در سال ۱۹۵۰ که محصول طراح نابغه تجربی طراح هری برتوآ طراحی و ساخته شد. او از فلز جوش داده شده با اشکال مختلف طرح های جالبی بدست آورد و به این طرح زیبا رسید. او تصمیم گرفت از شکل الماس استفاده کند و اثر هنری خود را خلق کند.

های کلاسیک و مدرن6 - صندلی و مبلمان کلاسیک و مدرن

این صندلی کلاسیک از مواد مجسمه سازی ساخته شد تا از وزن زیاد آن جلوگیری کند اما در عین حال محکم بماند. این صندلی به صورتی طراحی شده است که برای هر فضایی مناسب است، مخصوصا برای یک پاسیو رو به فضای سرسبز یا یک گوشه ی کوچک که برای مطالعه استفاده می شود مناسب است.

های کلاسیک و مدرن 6 1 - صندلی و مبلمان کلاسیک و مدرن

۵)صندلی مناسب سالن :

تاریخچه : با هم فکری چارلز و ری ایزز دو طراح تلاش گر این صندلی در سال ۱۹۵۶ طراحی شد. برای مستحکم بودن این صندلی از قالب سه تا چوبی و روکش چرم طبیعی استفاده و ساخته شد، اما در حال حاظر از چرم مصنوعی برای تولید استفاده میشود زیرا هزینه ی آن بسیار بالا می شود.

های کلاسیک و مدرن 7 - صندلی و مبلمان کلاسیک و مدرن

اولین قطعه از این صندلی (نمونه اولیه) در دوره عثمانی ساخته و اکنون در موزه نگه داری می شود . این صندلی مناسب اتاق نشیمن است که به اتاق نمای فوق العاده خیره کننده ای می دهد.

های کلاسیک و مدرن 8 - صندلی و مبلمان کلاسیک و مدرن

۶)صندلی پایه ایفل :

تاریخچه : پایه های این صندلی به صورت دقیق شبیه سازی و منعکس شده برج ایفل است، تکیه گاه این صندلی شبیه به پوسته ی لاک پشت است. همچنین توسط چارلز و ری ایمز در سال ۱۹۴۸ طراحی شده است حتی از زمان تاسیسش محبوب تر هم شده است و تامروزه به عنوان یک صندلی ثانویه هم استفاده می شود.

های کلاسیک و مدرن 9 - صندلی و مبلمان کلاسیک و مدرن

این صندلی کلاسیک را می توانید در اتاق غذاخوری بگذارید ، یا برای مهمانی در سالن های بزرگ یا بریا محل استراحت استفاده کنید.

های کلاسیک و مدرن 10 - صندلی و مبلمان کلاسیک و مدرن

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر صندلی و مبلمان کلاسیک و مدرن

 

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.