صندلی راک یا شومینه ای

صندلی راک یا شومینه ای

شاید بسیاری از شما ندانید که همان صندلی زیبا و متحرکی که در بسیاری از فیلم ها کنار شومینه یا پشت پنجره ای رو به یک منظره جذاب قرار داشت “صندلی راک” نام دارد. صندلی راک را با نام هایی مانند صندلی شومینه ای، صندلی ننویی و صندلی مادر بزرگ می شناسند. این صندلی از قدیمی ترین مدل ها است که حس متفاوتی در دکوراسیون منزل خلق می کند.

راک 2 - صندلی راک یا شومینه ای

صندلی های راک دارای دو غلتانک متصل به پایین پایه ها است که پایه های جلویی و عقبی را به هم وصل می کند. غلتانک ها تنها در دو نقطه با زمین در تماس هستند و به فردی که روی صندلی نشسته قابلیت تاب خوردن به عقب و جلو را می دهند. صندلی راک بسیار محکم و مناسب وزن های بالا نیز می باشد که البته باید دقت داشت تا از جنس چوب مرغوب راش و گردو باشد.

بنجامین فرانکلین با اختراع صندلی گهواره ای در سال ۱۷۱۰ مشهور شد. اگرچه منابع دیگر معتقد هستند که این صندلی توسط کشاورزان یا سازندگان صنایع چوبی اختراع شده است. 

راک 10 - صندلی راک یا شومینه ای

صندلی راک از ابزارهای جدید جهت کاهش استرس و افسردگی است. مطالعات انجام شده در دانشگاه روچستر، واقع در آمریکا نشان می دهد که استفاده از تاب درمانی برای تعدادی از سالمندان که دچار ضعف ذهنی و زوال عقلانی بودند باعث بهبود سلامتی روانی آنها شده است. در واقع تاب خوردن باعث کاهش اضطراب و افسردگی در میان سالمندان شده است.

از صندلی های راک منبت و کنده کاری شده با فرم های منحنی می توان در دکوراسیون سبک کلاسیک استفاده کرد. این صندلی ها با تزئینات بیشتر، بدنه و دسته های کار شده یاد آور دوران قدیم است.

راک 6 - صندلی راک یا شومینه ای

از صندلی های راک که دارای بدنه هایی با خطوط صاف و منظم، روکش های پارچه ای و تزئیناتی ساده هستند در سبک دکوراسیون مدرن استفاده می شود.

راحت ترین راه ست کردن صندلی های راک استفاده از آنها در سبک دکوراسین تلفیقی است زیرا دیگر نگران ناهماهنگی فرم و تزئینات صندلی با سبک دکوراسیون خانه اتان نیستید و فقط سراغ صندلی مورد علاقه خود می روید.

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر صندلی راک یا شومینه ای

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.