سندبلاست چیست و کاربرد آن در مبلمان چیست؟

سندپلاست چیست و کاربرد آن در مبلمان چیست؟

ساب پاشی (سندبلاست) فرایندی که در آن ذرات شن و ماسه به صورت پودری داخل دستگاه قرار می گیرند تا برای رنگ کاری آماده شوند. روش سندبلاست برای اغلب فلزات (یا فایبرگلاس)، از مبلمان گرفته تا قطعات خودرو بکار می رود.

Pressure blasters 3 - سندبلاست چیست و کاربرد آن در مبلمان چیست؟

شن زنی (سندبلاست) چیست؟

یکی از انواع ساب پاشی شن زنی است. در این فرایند این دستگاه شن و ماسه را تحت فشار هوای فشرده شده قرار می دهد و درون دستگاه با سرعت بالا به سطح ضربه می زند تا سطح را صاف و عاری از مواد اضافی کند.3 - سندبلاست چیست و کاربرد آن در مبلمان چیست؟

کاربرد شن زنی (سندبلاست):

شن و ماسه ای در داخل دستگاه ریخته شده و برای تمیز کردن و برداشتن سطح های معمولا فلزی، زنگ زدگی، رنگ یا سایر مواد سطحی ناخواسته استفاده می شود.

Pressure blasters استفاده - سندبلاست چیست و کاربرد آن در مبلمان چیست؟

از سندپلاست برای از لایه بردای فلزات - سندبلاست چیست و کاربرد آن در مبلمان چیست؟

دستگاه سندبلاست:

تمام سندبلاست ها با استفاده از فشار فشرده شده ی هوا کار می کنند. دستگاه سندبلاست به صورتی است که یک بشکه ی سرامیکی و رویه ی پوششی بسیار محکم دور این بشکه را گرفته و همانند عایق های صوتی از تولید صدا جلوگیری می کند. تمیزکاری انواع قالبهای صنعتی، زبر کردن سطوح قطعات (با استفاده از ساینده‌های مخصوص) جهت بهینه انجام شدن عملیات لعاب‌کاری و تفلون کاری برای ماندگاری و کیفیت بهتر نیز از دیگر کاربردهای شن‌زنی است.

از سندپلاست برای از بین بردن کثیفی - سندبلاست چیست و کاربرد آن در مبلمان چیست؟

 دو نوع سندبلاست وجود دارد:

. ساب پاشی ها (سندبلاست) مدل گرانشی است.

. ساب پاشی ها (سندبلاست) مدل خرطومی است.

Pressure blasters 2 - سندبلاست چیست و کاربرد آن در مبلمان چیست؟

 

دستگاه ساب پاشی ها (سندبلاست) چگونه کار می کند؟

ساب پاشی ها (سندبلاست) مدل گرانشی:

شکل ظاهری این دستگاه به صورتی است که یک قیف در قسمت بالایی که به کمپرسور هوا یا مخزن هوای تحت فشار قرار دارد. این دستگاه کاملا دستی است، شلنگ به مخزن هوا متصل است. ماسه های ساینده از جنس سیلیس و اکسید فلزات با اندازه های مختلف با فشار کمپرسور از قیف خارج می شود و به روی سطح قطعه پاشیده می شود. هنگامی که دکمه ی فشار(ماشه) زده می شود، دو اتفاق می افتد. تا زمانی که دکمه نگه داشته شود هوای فشرده شده با سرعت خارج می شود و آماده ی پاک کردن هر چیزی است. وقتی دکمه در حالت ثابت باشد قیف متصل به آن باز شده و نیروی جاذبه شن و ماسه را خارج می کند.

2 - سندبلاست چیست و کاربرد آن در مبلمان چیست؟

 ساب پاشی ها (سندبلاست) مدل خرطومی یا خمیده:

مدل سندبلاست خرطومی یا خمیده هم نامیده می شود. روش استفاده و کارایی این مدل کمی با مدل قبل متفاوت است. این مدل کمی ارزان تر است و بیشتر برای تمیز کردن حاشیه های سطوح های مختلف استفاده می شود. این مدل دو شلنگ جداگانه دارد، یکی به انتهای دسته متصل می شود و دیگری به قسمت زیرین بشکه. مخزن سندبلاست های خرطومی تحت فشار معمولی کمپرسور هوا هستند. مخزن فشار هوا با مخزن شن و ماسه به صورت جداگانه کار می کنند اما همزمان با هم شروع به کار می کنند. شکل ظاهری مدل های خرطومی یا خمیده به صورتی است که شلنگ به تلمبه کمپرسور متصل می شود و هوا با فشار زیاد به سطح خارج می شود و به سطح ضربه می زند. در حالی که شلنگ دیگر به زیر مخزن شن و ماسه به صورت جداگانه متصل می شود.

1 - سندبلاست چیست و کاربرد آن در مبلمان چیست؟

 منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر سندبلاست چیست و کاربرد آن در مبلمان چیست؟

 

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.