سبک های دکوراسیون داخلی در کشور های مختلف جهان

سبک های دکوراسیون داخلی در کشور های مختلف جهان

اگر می خواهید یک پروژه ی طرحی داخلی را شروع کنید، باید اطلاعات کافی درباره هر سبک و تفاوت طراحی ها داشته باشید. سبک مدرن یک اصطلاح طراحی بسیار گسترده ای است که به طور معمول یک خانه مدرن از رنگ های ساده با طرح های متنوع از بهترین قطعات برای مبلمان، بوفه و تخت که از مواد فلزی، شیشه و فولاد ساخته می شود.
سبک مبل کشور های مختلف

۱) سبک مراکشی در طراحی دکوراسیون داخلی:

معماری و طراحی داخلی مراکش بیانگر تاریخ گوناگون کشورهای مختلف که پارچه ها و اشکال هندسی الهام گرفته شده است. این سبک از چند فرهنگ و ادیان مختلف تاثیر و الهام گرفته است، این سبک به شما حس یک خانه ی سنتی یا مدرن را می دهد. طرح های لوکس و مجلل که از رنگ ها و اشکال جسورانه ای که مورد علاقه بسیاری از طراحان حرفه ای است ساخته شده است.

سبک مبل کشور های مختلف

رنگ های قوی یکی از اساسی ترین مورد برای طراحی سبک های مراکشی است، الهام گرفتن از چشم انداز مراکش که به دنبال سایه های آبی و سبز اقیانوس اطلس و مدیترانه و رنگ های طلایی و نقره ای ماسه های صحرا و تناژ قرمز و پرتقالی جادویی که ازغرب آفریقا الهام گرفته می شود به وجود می آید. الگو های فضاهای داخلی کمی پیچیده تر از طراحی مبلمان است. مبلمان مراکش بسیار استاندانه با فلزشکل داده می شود و از پارچه های رنگی باشکوه با دکوراسیون مراکشی استفاده می کنند. این سبک بسیار جذاب و شور انگیز و منحصر به فرد است.

سبک مبل کشور های مختلف

 رنگ های مورد استفاده در این سبک آبی فیروزه ای کبود، سبز و سفید هستند. عناصر اصلی در این سبک فرش ها کاشی های زیبا به رنگ فیروزه ای، ظروف سنگی، فانوس و آثار فلزی هستند نوع کف پوش، سفالی به رنگ قرمز است در سکوی های بیرون زده از دیوار جلوه ای خاص به فضا می بخشد. مبلمان در این سبک از چوب های منبت کاری شده و مشبک هستند. سایبان های نصب شده بر روی سکو ها و تخت ها یکی دیگر از عناصر زیبا در این سبک است. استفاده از کاشی در این سبک بسیار متداول است.

ناهار خوری بوستون

۲) سبک ژاپنی در طراحی دکوراسیون داخلی :

این تنها یکی از معمایر های محبوب ژاپن است. ژاپن دارای طراحی های بسیار زیبا و افتخار آفرین است که در عکس پایین همراه با توضیح درباره فرهنگ،هنر و معماری مردم ژاپن در سبک های مدرن به شما نشان می دهیم. در طراحی و ساخت مبل های محکم و راحتی کارشان بی نظیر است.

سبک مبل کشور های مختلف کم کردن جزئیات و سادگی از خصوصیات بارز این سبک است. اتاق ها پوشیده از تاتامی و رنگ های طبیعی و خنثی هستند. همه چیز در این سبک ساده و کاربردی است.

سبک مبل کشور های مختلف

 ۳) سبک مصری در طراحی داخلی :

مصری های باستانی در میان نخستین تمدن های پیچیده اقامت گاه در جهان بودند، در واقع این بدان معناست که آن ها در میان اولین کسانی بودند که روی مبل، صندلی و سنگ کنده کاری می کردند. سبک مصری به تزئینات و اشیا تزئینی بسیار بها می دهد.
سبک مبل کشور های مختلف
رنگ ها در این سبک درخشان و فریبنده هستند. طاقچه هایی پر از اشیا تزئینی در داخل دیوار زیبایی این سبک را دو چندان می کند. آنچه که در مورد مبلمان مصری قابل توجه است مبلمان جدید از مبل های دوران مصر باستان الهام گرفته شده است.سبک مبل کشور های مختلف۴) سبک هندی در طراحی دکوراسیون داخلی :

رنگ در این سبک یکی از اساسی ترین عنصرهاست. طراحی داخلی در سبک هندی یکی از سبک های دکوراسیون عجیب و غریب، جالب و پیچیده ای است که در حال حاظر وجود دارد. با توجه به تفاوت های فرهنگ، تاریخ و هنر در سراسر کشور، طراحی داخلی هند دارای انواع مختلفی است. همه چیز با رنگ معنی خودشان را پیدا می کنند.سبک مبل کشور های مختلفاستفاده از تزئینات کوچک مانند قلیان، شطرنج، چهل تکه های زردوزی شده، وجود مندیر (معبد خانگی)، وجود نقاشی ها و مجسمه های فیل (الهه ثروت). رنگ های زرد و قرمز و پرده های با شکوه از خصوصیات بارز این سبک هستند.سبک مبل کشور های مختلفبا این وجود، در اینجا چند عنصر فریبنده این سبک مانند رنگ های پرطراوت، مبلمان مستحکم چوبی، کابینت های تزئینی سنتی، پارچه های دست دوز را که ماهیت این سبک جذاب را تعریف می کند.
سبک مبل کشور های مختلف۵) سبک فرانسوی در طراحی معماری داخلی :

فرانسوی ها هرگز به کم کاری برای طراحی یک سبک متهم نشده اند. در حالی که سبک فرانسوی یک سبک مدرن است ممکن از خزه ها برای طراحی مبل استفاده کنند. هنوز هم از این سبک مدل های بسیار خاصی تولید می کنند .این سبک طرفدار نشاط، سرزندگی و دلفریبی است. سبک فرانسوی ترکیبی از دو سبک روستیک و سلطنتی است. سبک مبل کشور های مختلفرنگ های قرمز، طلایی، آبی و سبز در این زیاد به چشم می خورد. دیوارها اغلب به رنگ سفید روشن رنگ آمیزی می شوند تا علاوه بر روشنی فضا جلوه ای خاص به وسایل ببخشد. گنجه های فرانسوی ساخته شده از چوب با حکاکی های زیبا یکی دیگر از خصوصیات این سبک است. مبلمان از جنس چوب با لبه هایی ابری شکل فضایی دل انگیز به ارمغان می آورد. سبک مبل کشور های مختلف

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر سبک های دکوراسیون داخلی در کشور های مختلف جهان

 

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.