سبک مینیمالیسم

class="kk-star-ratings kksr-valign-top kksr-align-left kksr-disabled" data-id="47017" data-slug="">
5 / 5 ( 1 امتیاز )

سبک مینیمالیسم

ساده گرایی یا مینیمالیسم یک مکتب هنری است که اساس آثار و بیان خود را بر پایه سادگی بیان و روش های ساده و خالی از پیچیدگی معمول فلسفی بنیان کرده است. معماری مینیمالیستی در اواخر دهه ۱۹۸۰ در لندن و نیویورک رواج پیدا کرد. در این دوره طراحان با استفاده از اشیا سفید رنگ، نور پردازی سفید یخی و یا آبی شروع به طراحی فضاهایی بزرگ با حدالاقل استفاده از اشیاه و مبلمان کردند تا به “سادگی مطلق” برسند.

ایده اصلی دکوراسیون مینیمالیسم کم کردن حواشی و رسیدن به کیفیت های بنیادی و سادگی است.

سبک مینیمال سبکی ساده گرا و بیانگر اجتناب از غیر ضروریات به منظور تمرکز بر روی چیزی که است که در زندگی برای ما مهم بوده و انرژی می بخشد. در این آشفتگی زندگی روزمره که همه ما به دنبال آرامش هستیم شاید این سبک به ما کمک کند تا از عمرمان لذت ببریم.

7 - سبک مینیمالیسم

اجرا کردن این سبک در دکوراسیون داخلی اصلا کار ساده ای نیست، چه بسا اگر به شیوه درست انجام نشود باعث دکوراسیونی نامرتب می شود. سبک مینیمال یا کمینه گرایی تنها بر روی سادگی و چیدمانی خالی از پیچیدگی تاکید دارد و اگر بتوان چنین سبکی را به روش درست در طراحی داخلی خانه پیاده کرد آن وقت فضایی فوق العاده آرامش بخش و زیبا ایجاد خواهد شد.

یک خانه مینیمال تنها شامل چند وسیله اساسی مانند یک دست مبل راحتی، یک میز تلویزیون و یک میز جلو مبلی است. در چیدمان این سبک هیچ وسیله اضافه ای روی میز یا روی طبقه های بوفه قرار نمیگیرد. در واقع همه سطوح کاملا خلوت هستند. هر چیز اضافه ای باید حذف  شود. اگر فکر می کنید میزتان به یک وسیله تزئینی احتیاج دارد بهتر است آن را با یک گلدان ساده تزئین کنید.

10 - سبک مینیمالیسم

اگر می خواهید از گلیم یا فرش استفاده کنید بهتر است سراغ طرحی ساده با رنگ های گرم بروید، زیرا نقش های گلدار و راه راه باعث به هم زدن تمرکز بصری می شود.

دیوارهای خانه را با رنگی گرم و روشن رنگ کنید و نهایتا یک یا دو نقاشی ساده و زیبا روی آن بزنید.

نور نقش مهمی در طراحی مینیمالیسم دارد. پیش از پرده های توری یا حریر استفاده کنید تا خانه اتان نور کافی داشته باشد. حتی می توانید به پنجره هایی بدون پرده نیز فکر کنید، البته اگر دور تا دور خانه شما محفوظ است.

1 - سبک مینیمالیسم

عمده ترین مزیت استفاده از این سبک، کاهش استرس است. شلوغی باعث به هم خوردن تمرکز بصری و در نتیجه استرس می شود. در چیدمانی با وسایل کمتر که باعث بالاتر رفتن تمرکز می شود قطعا احساس آرامش بیشتری خواهید کرد.

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر سبک مینیمالیسم

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.