روش هایی برای تمیز کردن مبلمان

روش هایی برای تمیز کردن مبلمان

تمیز کردن مبلمان منزل از مهم ترین کارهایی است که باید به طور مرتب انجام شود

زیرا مبل ها تاثیر به سزایی در آراسته نشان دادن منزل دارند. ذرات گرد و غبار، خرده های نان، خوراکی هایی که لا به لای شیارهای مبل جمع می شوند، لکه های نوشیدنی و دیگر چیزها سبب نامرتب و کثیف به نظر رسیدن مبلمان شما می شوند. نظافت و خصوصا تمیز کردن مبل پارچه ای یکی از سخت ترین بخش های نظافت منزل از نظر بعضی افراد است. البته تمیز کردن مبل پارچه ای کار چندان راحتی هم نیست زیرا اگر به طور صحیح انجام نشود باعث کثیف تر کردن آن می شود. ساده ترین روش برای تمیز کردن مبل ها این است به طور منظم چند وقت یک بار بر روی آنها جارو کشیده و گردگیری کنید حتی میان شکاف ها. در این مقاله به روش هایی از تمیز کردن مبل ها می پردازیم:

کردن مبل 11 - روش هایی برای تمیز کردن مبلمان

اول از همه به برچسب های راهنمای شستشو دقت کنید:

W:به معنی استفاده از مواد شوینده مبتنی بر آب است.

S: به معنی تمیز کردن با استفاده از حلال است. تمیز کننده ای خشک و بدون آب.

WS: به معنی تمیز کننده ای است هم مبتنی بر آب است و هم می تواند به صورت بدون آب استفاده شود.

X: به معنی استفاده از تمیز کننده حرفه ای است.

کردن مبل 10 - روش هایی برای تمیز کردن مبلمان

همچنین با استفاده از مقداری مایع ظرفشویی (از پودر ظرفشویی استفاده نکنید) را با مقداری سرکه سفید و آب و فقط ذره ای جوش شیرین مخلوط کنید. محلول حاصل را روی نقطه مورد نظر اسپری کنید یا می توانید با اسفنج روی ناحیه مورد نظر بکشید تا تمیز شود.

به میزان مساوری آب لیمو و کرم تارتار را با هم ترکیب کرده و بعد از تمیز کردن مبل با این ترکیب حدود ده دقیقه ای صبر کنید و سپس مبل را با پارچه ای تمیز پاک کنید. این ترکیب برای لکه های مبلمان سفید و بژ مناسب است.

از الکل برای برطرف کردن لکه های جوهر استفاده کنید و پس از تمیز کردن حتما محل مورد نظر را با هوای داغ خشک کنید.

برای تمیز کردن چرم بهترین کار استفاده از ترکیب یک واحد سرکه با دو واحد روغن بزرک است. به مدت ده دقیقه این محلول روی مبل کشیده و سپس پاک کنید.

همچنین برای ایجاد استحکام و دوام بیشتر در مبلمان چرم بهتر است از پارچه های توری برای واکس کردن چرم استفاده کنید.

از شیشه پاک کن ها برای تمیز کردن مبلمان استفاده نکنید، زیرا به مرور زمان باعث از بین رفتن رنگ مبل و در نهایت خراب شدن آن می شوند.

برای تعمیر خش های ایجاد شده در مبلمانی که رنگ اکرولیک دارند می توانید از پولیش پلاستیکی استفاده کنید.

مبلمان چرمی را دور از نور خورشید نگه دارید. همچنین توجه داشته باشید که مبل های چرمی را دور از وسایل گرمایشی قرار دهید. نور خورشید و وسایل گرمازا عمر چرم را کم کرده و آن را خراب می کنند.

کردن مبل 1 - روش هایی برای تمیز کردن مبلمان

برای تمیز کردم وسایل چوبی نباید زیاد از آب استفاده کنید، زیرا استفاده زیاد از آب و خیس ماندن مبل باعث ورم کردن و تغییر حالت دادن چوب می شود.

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر روش هایی برای تمیز کردن مبلمان

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.