رنگ های خثنی در طراحی داخلی

رنگ های خثنی در طراحی داخلی

رنگ های خنثی رنگ هایی هستند که در چرخه رنگ های اصلی حضور پیدا نمیکنند و شامل سفید، بژ، کرمی، خاکستری، سیاه، خاکی و عاجی هستند. البته همه این رنگ ها دارای زیر سایه های متفاوتی هستند که جزو رنگ های سرد یا گرم دسته بندی میشوند. این رنگها در دنیای دکوراسیون از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و کاربردی هستند. خنثی بودن آنها به این معنا است که میتوانید به راحتی در کنار هر رنگ دیگری از آنها استفاده کنید. از ویژگی های مثبت این رنگها میتوان به رفع عیوب معماری، شکستگی و فرورفتگی ها در دکوراسیون اشاره کرد.

خنثی 4 - رنگ های خثنی در طراحی داخلی

ایجاد کنتراست: هرچقدر که میزان تضاد رنگ ها بیشتر باشد، فضا نیز شلوغ تر دیده میشود. برای مثال، ترکیب سفید و سیاه بسیار پر انرژی تر از بژ و کرم است.

استفاده از عناصر طبیعی: لوازم دکوری یا وسایلی که ذاتا بر اساس طبیعت است در ترکیب با رنگ های خنثی می تواند فضایی زیبا بسازد.

تناژ رنگ ها: اگر می خواهید تمام رنگ های مورد استفاده در دیزاین خانه اتان از یک رنگ خنثی باشد، بهتر است از آن رنگ در تناژهای متفاوتی استفاده کنید.

خنثی 14 - رنگ های خثنی در طراحی داخلی

به کار بردن رنگ های روشن و تیره: پس از انتخاب رنگ خثنی، به رنگهای روشن تر و تیره تر از آن نیز فکر کنید، سپس از آن رنگ ها در کوسن ها یا فرش های خانه استفاده کنید.

تمرکز بر عنصری واحد: نگران استفاده از چندین تناژ نباشید. صندلی ای با پارچه راه راه یا پرده ای متشکل از چند رنگ متناسب می تواند تمام تناژهای متفاوت یک رنگ خنثی را پیوند دهد.

رنگ سرد خنثی را با رنگی گرم متعادل کنید: رنگ های قرمز، زرد یا نارنجی از بهترین رنگ های گرم مکملی هستند که می توانید با رنگ های سرد ترکیب کنید.

هارمونی های ساده ایجاد کنید: دیزاین اتاق ها نباید هم رنگ سالن نشیمن باشد، بلکه باید تا حدودی مرتبط به هم باشند. بهتر است اتاق ها با رنگ و وسایل دکوری مشابهی تزئین شوند.

چوب به هر رنگی زیبایی می بخشد: رنگ کرم و نقره ای در ترکیب با چوب تیره رنگ نمای بسیار زیبایی میتواند داشته باشد. چوب در استفاده از رنگ های خنثی بهترین وسیله برای ایجاد تضاد است.

خنثی 13 - رنگ های خثنی در طراحی داخلی

رنگ کرم: این رنگ برای بزرگتر و روشن تر جلوه دادن فضای نشیمن بسیار مناسب است. استفاده از کوسن یا فرش های قهوه ای رنگ، پرده هایی طرح دار با رنگ هایی گرم چون قرمز، نارنجی و زرد باعث چشمگیر شدن فضا میشوند.

رنگ بژ: این رنگ طیف های متفاوتی دارد و مناسب انواع دکوراسیون از قدیمی و کلاسیک تا مدرن است. همچنین به راحتی با رنگ هایی مانند طلایی، آبی و یا سبز ترکیب میشوند.

رنگ خاکستری: از بهترین رنگ ها برای مبلمان راحتی و مدرن است. این رنگ در کنار اکسسوری هایی با رنگ های زرد، نارنجی، صورتی و بنفش جلوه ای زیبا پیدا میکنند.

رنگ سفید: از رنگ هایی است که با هر رنگ دیگری به ویژه سورمه ای، قرمز و سیاه هماهنگ میشود.

رنگ سیاه: همانند رنگ سفید از رنگ هایی جسورانه و دراماتیک است که با همه رنگها به راحتی ترکیب میشود. رنگ سفید و سیاه در کنار هم از رنگ های محبوب این روزها است اما با رنگهایی چون زرد، نارنجی، صورتی، قرمز و بنفش جلوه ای زیبا و شیک پیدا میکند.

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر رنگ های خثنی در طراحی داخلی

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.