رنگ انتخابی پنتون

رنگ انتخابی پنتون

رنگ ها نقشی کلیدی در زندگی ما بازی می کنند. کمپانی بین المللی پنتون هر ساله رنگ برتر و مد مخصوص رنگی آن سال را در سراسر دنیا اعلام می کند. هر ساله ماه دسامبر و قبل از سال نوی میلادی کمپانی پنتون رنگ سال را اعلام می کند. این کمپانی رنگ سال ۲۰۱۸ را رنگ بنفش اعلام کرده است.

بنفش 11 - رنگ انتخابی پنتون

از دوران قدیم رنگ بنفش جزو رنگ های سلطنتی بوده است.

به طوری که فقط افراد معروف، ثروتمند، پادشاهان و خانواده های درباری می توانستند از آن استفاده کنند. این رنگ از رنگ های محسور کننده ای است که به دلیل حس رمز آلودی که به فضا می بخشد، هر بیننده ای را به خود جذب می کند.

لوری پرسمان، معاون موسسه رنگ پنتون می گوید رنگ سال رنگی درباره فشن، دیزاین و روند طراحی است و در عین حال منعکس کننده مفهومی است. رنگ سال ۲۰۱۸ اشاره بر اصالت، خلاقیت، نوآوری، اندیشه رویایی و آینده بینی دارد.

family room featuring purple sofas - رنگ انتخابی پنتون

رنگ بنفش از رنگ های خوش ترکیبی است که با بیشتر رنگ های طیف سرد و گرم هماهنگ می شود. از آنجایی که این رنگ در دسته رنگ های سرد قرار می گیرد به ایجاد آرامش در فضای خانه کمک خواهد کرد.

بنفش 12 - رنگ انتخابی پنتون

عمده ترین رنگ هایی که با رنگ بنفش ست می شوند رنگ هایی مانند سفید، آبی ملایم، خاکستری و طوسی هستند.

ترکیب بنفش با قهوه ای نیز از ترکیب رنگ های متفاوت است. البته منظور بنفش ملایم و یاسی رنگ در کنار یک قهوه ای سوخته یا خاکی رنگ است که کاملا مناسب فضای اتاق خواب است.

استفاده از مبلمان مخملی به رنگ بنفش، یا قالیچه و کوسنی به این رنگ، استفاده از کاغذ دیواری یا پرده بنفش رنگ دیزاین زیبایی به خانه شما می بخشد و باعث فراهم شدن محیطی آرام می شود. همان طور که در فنگ شویی گفته می شود، بنفش رنگی پر نوسان است و باید به دقت به کار برده شود زیرا همیشه در مرکز توجه است.

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر رنگ انتخابی پنتون

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.