دکوراسیون باغ تراس و پشت بام

دکوراسیون باغ در تراس و پشت بام

ما یک مقاله در قالب طراحی باغ در سقف ارائه دادیم که بهترین نکات برای خانه های آپارتمانی  که حیاط ندارند و می خواهند یک باغ کوچک داشته باشند.فضایی بسیار دل انگیز برای استراحت که بسیاری از مردم رویای داشتن آن را دارد اما این رویا ممکن است کمی دشوار باشد.

rooftop gardens 1 - دکوراسیون باغ تراس و پشت بام

 ۱) راه های دیگری وجود دارد که می تواند رویاهای شما را به واقعیت تبدیل کند. این مقاله برای افرادی است که در آپارتمان زندگی می کنند و می خواهند حیاطی زیبا در خانه ی خود داشته باشند. همانطور که احتمالا تصور می کنید، ساختن یک باغ در پشت بام کار راحتی نیست چرا که باید برای کاشت درختچه در زمین (کف پشت بام) به خوبی تحقیق کنید.

rooftop gardens 2 - دکوراسیون باغ تراس و پشت بام

۲) درباره نوع گل و گیاهانی که می خواهید استفاده کنید یا درباره چمن های مصنوعی که می خواهید داشته باشید به خوبی تحقیق کنید. اگر تصمیم جدی گرفتید که پشت بام خیره کننده ای برای خود بسازید، چند تصویر الهام بخش زیر را ببینید.

rooftop gardens 3 - دکوراسیون باغ تراس و پشت بام 

۳) در ذهنتان باغی که می خواهید داشته باشید را تصور کنید، فضایی برای کاشت گیاهان نیز در نظر بگیرید. با پیمانکار خود مشورت کنید تا ببینید آیا سقف می تواند فشار خاک، گلدان و بقیه ظروف را حفظ کند یا خیر.

rooftop gardens 4 - دکوراسیون باغ تراس و پشت بام

۴) اقدامات ایمنی، نصب نرده ها و محافظ های مینیاتوری به منظور حفاظت از گیاهان و جلوگیری از سقوط اشیاء (به عنوان مثال برای ساختمان های بلند از این وسیله استفاده می کنند) را رعایت کنید. با متخصص گیاهان درباره نوع گیاهانی که می خواهید پرورش و نگهداری کنید  صحبت کنید. نصب آب افشان در فصل تابستان یک ایده ی عالی است.

rooftop gardens 7 - دکوراسیون باغ تراس و پشت بام 

۵) داشتن یک آپارتمان با تراسی که سقف هم داشته باشد یک نعمت است چرا که می توانید تراس را به یک باغ کوچک تبدیل کنید. برای داشتن یک باغ مدرن می توانید از سبک های مختلف باغ ها، شومینه ها و میز های نهارخوری استفاده کنید. در این نوع دکوراسیون ها شما می توانید لحظات آرام بخش، فوق العاده یا حتی فلسفی را تجربه کنید.

rooftop gardens 10 - دکوراسیون باغ تراس و پشت بام 

۶) برای تزئین محیط اطرافتان می توانید از شمع استفاده کنید. اگر شما در یک خانه ی بزرگ زندگی می کنید، نور شب می تواند بسیار کلاسیک باشد. استفاده از حصار های چوبی و مبلمان راحتی که پایه های چوبی داشته باشد همراه یک عسلی های شیشه ای می تواند ترکیب جالبی باشد.

rooftop gardens 15 - دکوراسیون باغ تراس و پشت بام 

۷) مبلمان فرفورژه برای باغ در پشت بام و یا تراس می تواند ایده ی جالبی باشد, گلدان های تزئینی و گیاهان زیبایی که به تراستان منظره ای عالی می دهد استفاده کنید.

rooftop gardens 17 - دکوراسیون باغ تراس و پشت بام 

۸) برای اینکه از محیط خشن شهری دور شوید می توانید از گیاهان به عنوان نرده های محافظتی استفاده کنید.

1 - دکوراسیون باغ تراس و پشت بام 

۹) در صورتی که بخواهید افراد بزرگی را در آن جا ببرید باید در محیط تراس یا پشت بام از مبل های راحتی و میز نهار خوری استفاده کنید.

2 - دکوراسیون باغ تراس و پشت بام 

۱۰) این نوع سبک بسیار رمانتیک است و بیشتر مناسب افرادی است که به تازگی ازدواج کردند و می خواهند شب عروسی شان را در جایی رمانتیک بگذرانند. چراغ های مودی نور در تراس شما را به داشتن شبی زیبا و عاشقانه دعوت می کند.

3 - دکوراسیون باغ تراس و پشت بام 

۱۱) این تراس مدرن در پشت بام، مثل یک خانه ی امروزی می ماند، ترکیب رنگ سفید با سقف و کف چوبی می تواند به صاحب خانه آرامش ببخشد. این تراس دارای یک باغ کوچک اما شگفت انگیز است.


4 - دکوراسیون باغ تراس و پشت بام 

5 - دکوراسیون باغ تراس و پشت بام 

۱۲) منظره ی شیک و مدرن که با گل های کاشته شده در پشت نیمکت ها بسیار لطیف و زیبا شده است.

6 - دکوراسیون باغ تراس و پشت بام

۱۳) در روز های سرد و برفی زمستان چیزی بیشتر از وان آب گرم لذت بخش تر نیست، تراس خود را محل استراحت بعد ساعات کاری کنید.

7 - دکوراسیون باغ تراس و پشت بام

۱۴) تراس یا پشت بام می تواند یک باغ خصوصی کوچک باشد.

 8 - دکوراسیون باغ تراس و پشت بام 

۱۵) فضای پشت بام شما بزرگ است؟ پس برای تکمیل چیدمان، به یک تلسکوپ نیاز دارید.

9 - دکوراسیون باغ تراس و پشت بام 

۱۶) اگر از خلاقیت با چوب استفاده می کنید، می توانید فضای لوکس تری را ایجاد کنید. در این عکس از چوب های بریده شده استفاده می شود که به خوبی سازماندهی شده است.

10 - دکوراسیون باغ تراس و پشت بام

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر دکوراسیون باغ تراس و پشت بام

 

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظرات
  1. آموزش آشپزی می گوید

    ممنون از آموزش هایی که
    قرار می دهید

  2. سایبان می گوید

    ممنون از مطالب خوبتون