دستگاه های CNC منبت کاری روی چوب

دستگاه های CNC منبت کاری روی چوب

دستگاه CNC چیست؟

CNC مخفف شده ی کلمه ی computer numerical control می باشد، که در فارسی به ماشین کنترل عددی هم گفته می شود. دستگاه های کنترل CNC به ماشین هایی گفته می شود که با توجه به برنامه ای که انسان به دستگاه می دهد از دستگاه برنامه میگیرد. امروزه با پشرفت تکنولوژی ماشین آلاتی شبیه این دستگاه ها که با کامپیوتر کار می کنند هر روز تعدادشان بیشتر می شود.دستگاه CNC

 این دستگاه چگونه کار می کند؟

دستگاه تراش CNC با یک تیغه ی منبت کاری را به چوب متصل می کند و چوب را به یک وسیله ی موقتی تبدیل می کند. سرعت چرخش حکاکی با تیغه روی تجهیزات فلزی بسیار کند تر از حکاکی روی چوب است.دستگاه CNC

منبت کاری با دستگاه سی ان سی:

دستگاه های CNC طرح مورد نظر را از انسان گرفته و با بهترین شکل و با سرعت بسیار بالا روی چوب منبت کاری می کند. این دستگاه طرح های سه بعدی منبت کاری را با توجه به دستگاه مختصات با کمک ضرب دکارتی (Z،Y،X) انجام می دهد.

دستگاه CNC

 منبت کاری با دستگاه CNC مزیت های زیادی دارد:

 ۱) مهم ترین مزیتی که می توان گفت سرعت بالایی است که این دستگاه دارد، در مقایسه با منبت کاری هایی که به روش دستی انجام می شود بسیار سریع تر است.دستگاه CNC۲) دستگاه با توجه به تیغ های مختلفی که دارد، می تواند طرح های بسیار ظریفی با کمترین زمان ممکن را تراش دهد. دستگاه CNC۳) با توجه به اینکه سرعت تراش دادن چوب بالاست پس امکان منبت کاری به صورت انبوه نیز بسیار بالا میرود.دستگاه CNC۴) دستگاه با توجه به سایز هایی که توسط انسان میگیرد، هم شکل و هم اندازه تمام قطعات را برش و تراش می دهد.
دستگاه CNC

کاربرد دستگاه CNC:

این دستگاه کاربرد های فراوانی دارد. نه تنها در صنعت چوب بلکه در صنعت فلز هم کاربرد دارد: منبت کاری روی قاب های چوبی: اب دور آینه، قاب تابلو های هنری و تابلو فرش ها و قاب عکس.دستگاه CNCانواع لوازم منبت کاری شده در دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار: نرده های چوبی، سرستون و سردر چوبی، حاشیه ی در های چوبی.                                                                                                                

دستگاه CNCمنبت کاری جهت ساخت مبلمان چوبی یا استیل: دسته ی مبل، پایه های مبل، تاج مبل 

دستگاه CNCلوازم منبت کاری شده در میز، صندلی، بوفه ، ویترین، کنسول، شومینه چوبی.دستگاه CNCانواع طراحی های سه بعدی ایرانی، ایتالیایی و اسلیمی که با دستگاه های CNC انجام می شوند.

دستگاه CNC

 منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر دستگاه های CNC منبت کاری روی چوب

 

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.