جنس های متفاوت کابینت ها

جنس های متفاوت کابینت ها

هر آشپزخانه ای می تواند بزرگ، کوچک و یا حتی مدرن یا قدیمی باشد. از آنجایی که “آشپزخانه” قلب هر خانه ای است باید به نحوه چیدمان لوازم و ظروف مورد نیاز آن بسیار توجه کرد. امروزه انواع و اقسام کابینت ها در رنگ و طرح های مختلف بنا به سلیقه های متفاوت وجود دارند تا به راحتی بتوانید لوازم خود را در آن جای دهید. کابینت ها از لحاظ جنس به دسته های متفاوتی تقسیم می شوند:

کابینت فلزی:

این نوع کابینت از دیرباز در ایران رایج بوده است، زیرا از اول هم به عنوان جنسی ماندگار با قیمتی ارزان در دسترس بوده است. این نوع کابینت نیز معایب خود را داشته و تقریبا نسل اشان منقرض شده است اما هنوز هم در بدنه بعضی کابینت ها به دلیل کاهش هزینه استفاده می شوند. از تنها مزیت کابینت های فلزی می توان به قیمت ارزان آنها اشاره کرد.

2 1 - جنس های متفاوت کابینت ها

کابینت تمام چوب:

چوب از اصلی ترین، قدیمی ترین و البته پر هزینه ترین متریالی است که در طراحی و ساخت کابینت ها به کار می رود. از مزایای این متریال می توان به لوکس بودن، زیبایی بافت چوب، استحکام بالا، قابلیت شکل دهی نامحدود و طبیعی بودن آن اشاره کرد. این نوع از کابینت های جلوه ای زیبا و خیره کننده دارند و بیشتر مناسب دکوراسیون های کلاسیک هستند.

1 1 - جنس های متفاوت کابینت ها

کابینت ام دی اف:

ام دی اف ها از ضایعات دور ریختنی چوب های دیگر درست شده اند و به همین دلیل رنگ ها و شکل های متنوعی به خود می گیرند. این نوع از کابینت ها با هر سبک خانه ای هماهنگ بوده و جلوه ای زیبا به خانه ها می بخشند. ام دی اف در برابر حرارت بسیار مقاوم و عایقی مناسب در برابر صدا است. کابینت های ام دی اف به چند دسته: کابینت تمام ام دی اف، کابینت بدنه نئوپان با درب های ام دی اف، کابینت ام دی اف با درب پروفیل و بدنه ام دی اف با درب هایگلایس براق تقسیم می شود.

14 - جنس های متفاوت کابینت ها

کابینت هایگلاس:

این نوع کابینت نوعی متفاوت از ام دی اف ها با سطحی براق است. این نوع کابینت ها قیمت بالاتری نیست به ام دی اف های معمولی دارند. درخشندگی از بارزترین ویژگی های این نوع کابینت است.

2 - جنس های متفاوت کابینت ها

کابینت پی وی سی:

از ورق های ام دی اف با روکش پی وی سی در کابینت های آشپزخانه استفاده می شود اما به طور معمول از کابینت های تمام پی وی سی کمتر استفاده می شود. ورق های پی وی سی دارای طرح ها و رنگ های متنوعی هستند و همچنین نگهداری از آنها به مراتب ساده تر از کابینت چوبی است.

7 1 - جنس های متفاوت کابینت ها

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر جنس های متفاوت کابینت ها

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.