ترفندهایی برای انتخاب مبل

ترفندهایی برای انتخاب مبل

پارچه

انتخاب پارچه کاملا بستگی به نظر شما دارد اما همیشه به یاد داشته باشید که میزان تراکم پارچه از اهمیتی زیادی برخوردار است. تراکم پارچه عبارت است از تعداد نخ ها در یک سانتی متر از طول و یا عرض پارچه. مقابل نور قرار دادن پارچه از راهکارهای تشخیص تراکم است که وجود شکاف های طولی نوری نشان از تراکم کم دارد. معمولا سوراخ های ایجاد شده در قسمت های دوخت خورده به خصوص در چرم ها نشان از کیفیت نامرغوب پارچه دارد.

اگر قصد خرید مبل با پارچه مخملی یا جیر دارید که دارای پرز و خواب است بهتر است چند بار دست خود را روی پارچه بکشید. اگر خواب پارچه بهم ریخت و خیلی سخت به حالت اولیه و مرتب خود بازگشت نشان از بی کیفتی پارچه است. این پارچه پس از مدتی کمی تیره شده و رنگ اصلی خود را از دست میدهد.

خرید مبل 8 - ترفندهایی برای انتخاب مبل

فوم

به فوم و اسفنج به کار رفته دقت کنید. در مقاله های پیشین به بررسی انواع فوم ها و اسفنج های استفاده شده در مبلمان پرداختیم. اگر مبل انتخابی شما دارای فوم است توجه داشته باشید که فوم سرد باشد و اگر دارای اسفنج است مطمئن شوید که از یورتان استفاده شده باشد.

برای تشخیص با دست خود روی فوم فشار دهید. فوم سرد سریعا به حالت طبیعی خود بازمیگردد اما فوم گرم با تاخیر به حالت اولیه خود باز میگردد. اگر هم انتخاب شما مبلی اسفنج دار است دقت داشته باشید که از اسفنج سی یا سی و پنج کیلویی استفاده شده باشد زیرا این نوع اسفنج ها قابل شستشو بوده و با گذشت چند ماه از خرید شکل خود را از دست نمیدهند.

خرید مبل 6 - ترفندهایی برای انتخاب مبل

فنر

فنرها باید در عین نرم بودن بیش از حد هم فرو نروند و دارای انعطاف کافی باشند. کافی است قبل از خرید روی مبل بنشینید و راحتی آن را بررسی کنید. باید فنرها به محض اینکه از روی مبل بلند میشوید به حالت اولیه خود برگردن و دارای خاصیت ارتجاعی مناسبی باشند.

خرید مبل 3 - ترفندهایی برای انتخاب مبل

پایه ها

عمده ترین نقش در عمر مبلمان به عهده پایه ها است. پایه ها و بدنه مبل باید کاملا به هم متصل شده و دارای استکلی از یک جنس باشند. هنگام نشستن روی صندلی توجه داشته باشید که دارای انحنا نبوده و نلغزد. همچنین پایه ها باید در یک سطح باشند و تکان نخورند.

گره چوب

بسیاری از مردم گره موجود در چوب را جزو زیبایی های آن میدانند در صورتی که از معایب به حساب می آید زیرا الیاف گره دارای بافتی مجزا از الیاف چوب است که ممکن است به هنگام جا به جایی و حمل و نقل از جای خود خارج شده و باعث شکستگی و خرابی مبل شود. به خصوص باید توجه کنید محل گره چوب ها در پایه ها و اتصال ها نباشد زیرا تحمل بیشترین فشار عمود را نخواهد داشت.

خرید مبل 11 - ترفندهایی برای انتخاب مبل

چوب و رزین

اولین راه تشخیص توجه به وزن آنها است. مبل رزینی که در مقالات قبلی به آن اشاره شده است، دارای وزن بیشتری نسبت به مبلمان چوبی است. اما مطمئن ترین روش فرو کردن سوزن حرارت دیده روی چوب است، اگر سوزن به به راحتی فرو برود و بوی پلاستیک بدهد قطعا پلی استر رزین است ولی اگر به سختی فرو برود از چوب ساخته شده است.

پشتی مبل

پشتی های مبل باید به حد کافی محکم و در عین حال انعطاف پذیر باشند و کاملا اندازه در چارچوب کاناپه بگنجند. علاوه بر این، پشتی و کوسن ها پس از تکیه دادن و رها کردن باید به حالت اولیه خود بازگردند. بهترین مواد برای داخل کوسن عبارت است از الیاف پلی استر که بسیار نرم است و در عین حال قیمت مناسبی هم دارد. 

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر ترفندهایی برای انتخاب مبل

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.