تاریخچه مبلمان ترک

تاریخچه مبلمان 

تاریخچه مبلمان ترکیه :

ممکن نیست مبلمان ترکیه را با دوره ی عثمانی به یاد آورد. در دوره ی عثمانی تنها یک نیمکت بسیار معروف یک شکل ساخته شد. صندلی های پایه های بلند جز محبوب ترین سبک در دوره عثمانی بود. تخت خواب این دوره بیشتر عرض و پایه های متفاوتی وجود داشت تا مدل های مختلف.  طراحی های ساده آن دوره به صورتی بود که دسته و تکیه گاه نداشت کاملا ساده بود. اما با گذر زمان عثمانی ها پیشرفت کردند و صندلی هایی با دسته و تکیه گاه ساختند.

0 - تاریخچه مبلمان ترک

قدیمی ترین صندلی که در دوره عثمانی حدود ۳۱۰۰ قبل از میلاد طراحی و ساخته شد، این صندلی و مبلمان با شیوه ی زندگی عشایر و سکونت های دائمی پیشرفت کرد. کلمه ی ” عثمانی ” در ابتدا در سال ۱۷۲۹ در فرانسه توسط توماس جفرسون که در یکی از یادداشت های خود این نام را ذکر کرده بود استفاده شد . در اروپا ، اولین نمونه از مبلمان عثمانی که خیلی بزرگ بود ساخته شد اما به تدریج نمونه های تکامل یافته تر و کوچک تر که در گوشه اتاق قرار می گرفت ساخته شد.

مبلمان ترک :

سابقه ی بی نظیر عثمانی ها در طراحی مبلمان و صندلی ها داشتند . مبلمان ایتالیایی تحت تاثیرمبلمان ترک و عثمانی قرار گرفت و اکنون اروپایی ها از نمونه های مبلمان عثمانی الهام می گیرند. مبلمان چرم توسط عثمانی ها و بخش بزرگی از امپراتوری روم در شرق و غرب ساخته شد. قسطنطنیه که به استانبول تبدیل شد که به عنوان شهر بیزانتیم (حدود ۶۰۰ سال قبل از میلاد که بعد از تسخیر توسط مسلمانان در سال ۱۴۵۳ آنجا به استانبول تغیر نام یافت) که قبل از امپراطوری کنستانتین شناخته شده بود، که قبل از اینکه عثمانی ها نیمکت بسازند، آنها میز غذاخوری و تخت ساختند . عثمانی ها در قرن نوزدهم طرح هایی با ظرافت بیشتر را پیشنهاد دادند زیرا آنها با نیمه برهنه کردن مدل های زنان هیچ مشکلی نداشتند. 

18 - تاریخچه مبلمان ترک

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر تاریخچه مبلمان ترک

 

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.