بهترین رنگ اتاق خواب کودک

بهترین رنگ اتاق خواب کودک

اگر می خواهید یک اتاق خواب زیبا برای کودکتان بسازید ، نه تنها باید به رنگ اتاق کودکتان توجه کنید بلکه باید به رو تختی کودک، فرش، پرده ی اتاق و وسایل دیگر که برای داشتن ظاهری زیبا کمک می کند توجه کنید.

اتاق خواب کودک 1 - بهترین رنگ اتاق خواب کودک 

۱) رنگ اتاق خواب کودک :

۱) رنگ اتاق نشان دهنده ی شخصیت شما است، برای اتاق کودک باید از رنگ های شاد ولی در عین حال رنگ های ملایم یا ترکیب رنگ های کمی تیره و روشن استفاده کنید. اگر می خواهید رنگ های اسپرت را برای اتاق خواب کودکتان انتخاب کنید می توانید از سایه های خنثی که یک پس زمینه ی خوب با قدرت ماندگاری بیشتر نسبت به سایه های دیگر برای اتاق خواب و مهد کودک به کار ببرید. می توانید رنگ های خنثی را با رنگ های روشن برای فرش و پرده اتاق خواب ترکیب کنید.

اتاق خواب کودک 2 - بهترین رنگ اتاق خواب کودک خواب کودک 3 - بهترین رنگ اتاق خواب کودک
اتاق خواب کودک 4 - بهترین رنگ اتاق خواب کودک

۲) رنگهای انرژی بخش :

۲) شما می خواهید اتاق خواب را به عنوان فضایی آرامش بخش برای فرد جدید در خانواده خود (کودکتان) آماده کنید. اگر بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته اید کم باشد با این حال می خواهید رنگ اتاق کودکتان خلاقانه و کودکتان از رنگ های جذاب اتاق انرژی بگیرد.

اتاق خواب کودک 5 - بهترین رنگ اتاق خواب کودک 

۳)رنگ هایی قابل تشخیص برای کودک :

۳) وقتی نوزاد متولد می شود تنها رنگ هایی می تواند به خوبی تشخیص دهد و ببیند، سیاه، سفید و خاکستری است. شما می خواهید از ترکیب رنگ های شاد استفاده کنید اما کارشناسان توصیه می کنند که از رنگ آمیزی دیواری رنگ های تند مثل قرمز اجتناب کنید زیرا این رنگ اولین رنگی است که کودک می بیند و اتاق با رنگ قرمز می تواند کمی گیج کننده باشد. بهترین رنگ برای نوزادان که از خواب بیدار می شوند که می تواند برایش آرامش بخش باشد رنگ هایی مثل سبز ملایم و پنککی (صورتی بسیار کم رنگ) است زیرا چشم های کودک می تواند این رنگ ها را در همان زمانی که رشد می کند درک و بشناسد.

اتاق خواب کودک 6 - بهترین رنگ اتاق خواب کودک۴) رنگ های اسپرت :

۴) رنگ هایی که اسپرت هستند عبارت اند از آبی کمرنگ مایل به سبز، زرد مایل به سفید و طلایی. این رنگ ها داریا قدرت ماندگاری بیشتر نسبت به رنگ های پاستیلی صورتی و آبی به روش سنتی است. همچنین رنگ سفید انتخاب مناسبی برای اتاق کودک و یا مهد کودک ها است، این رنگ جز رنگ های آرامش بخش و آرام است به خصوص با مبلمان سنتی ست جالبی می شود. با از بین بردن سایه های رنگ پریده و انتخاب رنگ های روشن تر می توانید. 

اتاق خواب کودک 5 - بهترین رنگ اتاق خواب کودک۵) رنگ های دو تکه :

۵) سایه های رنگ پریده اتاق “کودک” تان را پاک کنید و رنگ های روشن را که ظاهر و انرژی بیشتری دارند را جایگزین کنید. رنگ هایی که انتخاب می کنید می تواند از به دو تکه تقسیم شود پایین دیوار سفید و قسمت سقف را با رنگ های تیره تر رنگ کنید.

های اتاق خواب کودک 7 - بهترین رنگ اتاق خواب کودک۶) رنگ های خنثی :

۶) انتخاب رنگ های خنثی برای مهد کودک و اتاق کودک به رشد فرزند شما از کودکی تا زمانی که بالغ شود کمک می کند. رنگ های سفید و قهوه ای از ترکیب دو رنگ خنک و گرم که تسکین دهنده اند مرسوم تر از رنگ های روشن است. ترکیب رنگ های خنثی را نه تنها  می توانید در رنگ اتاق خواب استفاده کنید بلکه می توانید در انتخاب رنگ مبلمان و رنگ اتاق پذیرایی از رنگ های خنثی الهام بگیرید.

اتاق خواب کودک 8 - بهترین رنگ اتاق خواب کودک۷) رنگ های تیره خنثی کلاسیک :

۷) رنگ بژ، خاکستری و سبز می تواند به عنوان پس زمینه ی برای اتاق کودک شما استفاده شود. رنگ های مختلف می توانند به یادگیری جنسیت کمک کنند. رنگ خنثی می تواند خنثی کننده ی جنسیتی باشد، شما می توانید از کاغذ دیواری، تزئیین لامپ و سایر وسایلی که برای اتاق دختر یا پسر استفاده کنید.

اتاق خواب کودک 9 - بهترین رنگ اتاق خواب کودک ۸) ترکیب رنگ های خنثی کلاسیک :

۸) شما می توانید با تن های مختلف یک رنگ بازی کنید حتی ترکیب رنگ های ملایم تر از زرد و سبز که هر دو رنگ خنثی هستند استفاده کنید. رنگ خاکستری تیره رنگ کلاسیکی است که ترکیب آن با سفید، صورتی روشن، ابی و سبز خاصیت درمان کننده ای پیدا می کند.

اتاق خواب کودک 10 - بهترین رنگ اتاق خواب کودک۹) تصاویر برجسته با رنگ های خنثی :

۹) پالت رنگ خنثی با عکس های برجسته ی گرافیکی، طراحی های لوکس و وسایل فلزی و چوبی منحصر به فرد که ترکیب بسیار لاکچری را به وجود می آورد که برای رشد کودک بسیار مناسب است.

اتاق خواب کمرنگ 11 - بهترین رنگ اتاق خواب کودک ۱۰) رنگ های شاد و هیجانی کلاسیک :

۱۰) رنگ های شاد برای مهد کودک و اتاق کودک الهام بخش هستند. از پالت های رنگی برای ساختن تصویر های سه بعدی و تصاویر برجسته استفاده می کنند. برای فرش اتاق کودک از رنگ های جیغ و روشن به کار ببرید،  رنگ نارنجی و رنگ مرجانی می تواند بهترین گزینه برای فضای شما باشد.

اتاق خواب کودک 12 - بهترین رنگ اتاق خواب کودک

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر بهترین رنگ اتاق خواب کودک

 

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.