برطرف کردن خراش های روی مبلمان

برطرف کردن خراش های روی مبلمان

مهم نیست چقدر مراقب مبلمان خود و در پی نگهداری آنها هستید. خراشیده شدن و پارگی های کوچک روی پارچه و چرم از شایع ترین اتفاقات در طی استفاده از مبلمان است، به ویژه اگر صاحب فرزند کوچک هستید و یا از حیوانات خانگی نگهداری می کنید. می توان گفت بدون خراش نگهداشتن مبلمان برای همیشه از ناممکن ها است. حتی اگر اثاثیه شما خراب شوند باز هم راه هایی برای بازیابی آنها وجود دارد.

خراش هایی که روی چوب مبل و اثاثیه چوبی ایجاد می شوند را باید به متخصصان و کارشناسان این حرفه سپرد اما از این بردن خراشی که روی چوب واکس خورده ایجاد شده چندان دشوار نیست. در این مقاله به برخی از روش های خانگی جهت از بین بردن خراشیدگی ها اشاره می کنیم:

استفاده از واکس های تیوپی از آسان ترین راه ها برای زدودن خراش ها و جلا دادن به سطح مبلمان است. این واکس ها محل خراش های روی چوب را پر کرده و باعث می شوند تا سطح صاف شود. البته برای خراش های عمیق می توانید گردو را به آرامی روی سطح خراشیده بکشید. با این کار سطح خراشیده شده به صورت سریع، منظم و تمیز زدوده خواهد شد و روغن موجود در گردو باعث می شود تا مبلمان شما در برابر خراش های بعدی گارانتی شود.

روی مبلمان 9 - برطرف کردن خراش های روی مبلمان

استفاده از پولیش ناخن روش دیگری برای پنهان کردن خراش از سطح چرم است. پولیشی انتخاب کنید که رنگش با رنگ چرمی که می خواهید روی آن استفاده کنید یکی باشد، سپس با خلال دندان روی چرم آسیب دیده استفاده کنید.

یک چای کیسه ای را در مقدار کمی آب جوش قرار دهید تا خوب رنگ دهد. سپس پنبه را به چای آغشته کنید، روی خراش ها بمالید و بلافاصله با یک دستمال خشک کنید. این عمل را تا جایی تکرار کنید که خراشیدگی محو شود.

حتی می توانید با مومی که از شمع جمع کرده اید نیز خراش ها را از بین ببرید. موم را حرارت دهید و روی خراش بکشید، سپس سطح آسیب دیده را با پارچه ای پشمی پاک کنید.

روی مبلمان 2 - برطرف کردن خراش های روی مبلمان

می توانید مقدار کمی روغن زیتون را با پارچه ای نرم روی جای خراش های چرم بزنید و خوب روی خراش ها بکشید. بعد هم با حوله کمی روی مبل بکشید تا براق شود و همچنین روغن باقی مانده جذب حوله شود.

سطح چوبی ترک خورده را می توان با استفاده از مایونز به حالت اول بازگرداند. مقداری سس مایونز را روی پنبه ای ریخته و سپس روی سطح ترک خورده بکشید. اضافه های آن را پاک کرده و اجازه دهید تا دو سه روز همانطور بماند. این کار باعث می شود چوب متورم شده و نهایتا ترک ها بسته شوند.

مقداری آب و پودر بچه را با هم ترکیب کنید تا خمیری شود. سپس این خمیر را با پارچه ای نرم و تمیز به آرامی روی خش ها بکشید و نهایتا با پارچه ای مرطوب آن را تمیز کنید.

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر برطرف کردن خراش های روی مبلمان

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.