برطرف کردن بوی نامطبوع از چوب

برطرف کردن بوی نامطبوع از چوب

آیا اثاثیه چوبی شما نیز بوی عجیبی می دهند؟ 

19 - برطرف کردن بوی نامطبوع از چوب

در این مقاله قصد داریم به روش های از بین بردن بوهای نامطبوع از انواع اثاثیه چوبی بپردازیم:

باکتری و میکروب ها می توانند به داخل چوب نفوذ کرده و منجر به بوی کهنگی شوند. برای از بین بردن چنین بویی باید داخل کشوها و تمام سطح چوب را با اسفنجی مرطوب از سرکه، صابون و هر پاک کننده ضد قارچی تمیز کنید و سپس اجازه دهید تا خوب خشک شود.

ظرف پلاستیکی یا شیشه ای را پر از سرکه کنید و سپس آنها را در کشوهای بسته قرار دهید. پس از چند روز ببینید آیا بوی نامطبوع را به خود جذب کرده یا نه؟ البته جوش شیرین هم گزینه ای مناسبی برای از بین بردن بوهایی چون بوی زغال، قهوه یا بوی حیوانات خانگی است.

f17ce35be6648e0e439bf05e0a7edc0b7ec4de2c - برطرف کردن بوی نامطبوع از چوب

چوب های متخلخل (چوب هایی که دارای منافذ باز زیادی است) رطوبت و بوی محیط اطراف را به زودی به خود جذب می کند. اگر وسیله چوبی شما بویی شبیه فروشگاه دست دوم فروشی یا پستوی قدیمی می دهد بهتر است آن مقابل نور طبیعی آفتاب رها کنید. اگر در محیط مرطوبی زندگی می کنید وسیله خود با یک رطوب گیر درون اتاقی در بسته برای چند روز قرار دهید تا رطوبت و بوی نامطبوع آن گرفته شود.

red oak - برطرف کردن بوی نامطبوع از چوب

مقداری الکل سفید یا مایع سفید کننده ضعیف را درون بطری ریخته و روی چوب اسپری کنید. سپس وسیله چوبی را مقابل آفتاب یا فضای آزادی رها کنید تا کاملا خشک شود. این کار به ضدعفونی کردن و از بین بردن بو کمک می کند.

اگر کمد یا دراور شما بوی دود، غذا، حیوان خانگی و یا کلا بوی بدی می دهد میتوانید مقداری جوش شرین ریخته و در کمد یا کشوی خود را برای چند روزی ببندید تا بوی نامطبوع از بین برود.

هنوز بو می دهد؟ احتمالا بو از کپک قارچی است. برای مقابله با کپک قارچی اول سطح چوب را با قلم مویی تمیز کنید. سپس وسیله چوبی را بین دو تا هشت ساعت مقابل آفتاب قرار دهید. اگر بو همچنان باقی مانده بود بهتر است یک چهارم فنجان بوره ( ماده شیمیایی که در جوشکاری و شیشه کاری استفاده می شود ) را با یک گالن ( حدودا سه و نیم لیتر ) آب ترکیب کرده و تمام سطح چوب را با محلول پاک کنید و بگذارید در هوای آزاد خشک شود.

aid1293019 v4 728px Make Homemade Cat Repellent Step 4 Version 3 - برطرف کردن بوی نامطبوع از چوب

از اسپری کردن یا ریختن روغن چوب مرکبات برای از بین بردن هر گونه بوی نامطبوع چوب می توان استفاده کرد. همچنین می توانید لاک الکل را به کل سطح چوب آغشته کنید تا بوی بد از بین برود.  

یک بخش سرکه سفید را با چهار بخش آب ترکیب کنید. سپس مایع به دست آمده را درون بطری آب پاش ریخته، روی چوب اسپری کنید و در نهایت سطح چوب را با پارچه مرطوب پاک کنید.

 منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر برطرف کردن بوی نامطبوع از چوب

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.