باید نبایدهای خرید مبلمان

باید نبایدهای خرید مبلمان

سرمایه گذاری روی مبلمان یکی از بزرگترین سرمایه گذاری ها در اثاثیه خانه است. خرید مبل نیازمند فاکتورهایی چوب مبلغ کافی و فضای کافی مورد نیاز در خانه است. قبل از بیرون رفتن و خرید مبل مورد نظر حتما به نکات زیر توجه داشته باشید تا مطمئن شوید که صحیح ترین مبل را انتخاب میکنید:

 حتما در نظر داشته باشید که به چه منظور از مبل خود استفاده خواهید کرد. آیا برای تماشای تلویزیون است؟ آیا قرار است روی آن دراز بکشید و کتاب بخوانید؟ یا برای استفاده رسمی است؟ اگر قرار است پاهای خود را دراز کرده و تلویزیون تماشا کنید، سراغ مبلمان سفت و صاف نروید. اگر هم قرار است برای مهمانان رسمی استفاده کنید، سراغ مبلمان نرم و راحت نروید.

10 - باید نبایدهای خرید مبلمان

به طور کلی اگر قرار است برای مصرف شخصی خودتان مبل بخرید بهتر است سراغ انواع مبلمان راحتی بروید. مبلمان استیل کمی رسمی تر و ترکیبی از پارچه و چوب هستند. پشتی کاملا صاف و کمی بلند دارند و پایه های بلند آنها اجازه نشست و برخاست راحت تری را به مهمانان شما میدهد.

s l1000 - باید نبایدهای خرید مبلمان

بهترین کیفیت را با توجه به میزان موجودی خود انتخاب کنید. در هنگام خرید حواستان به میزان عمر آن مبل هم باشد. به خاطر داشته باشید که یک کاناپه با کیفیت متوسط باید حدالاقل ۱۰ سال و یک کاناپه با کیفیت خوب نیز تا ۲۵ سال دوام بیاورد.

فراموش نکنید که قبل از خرید دست خود را روی قسمت پشت مبل بکشید. مبلی که پشت آن خالی باشد نشان از ساخت و سازی ضعیف دارد و طبیعتا زودتر هم خراب میشود.

اگر دوست دارید مبلمان خانه اتان همیشه تمیز باشد و برق بزند سراغ مبل های چرمی بروید. زیرا چرم این مبلمان به راحتی قابل شستشو بوده و با استفاده از روغن و واکس های مخصوص کاملا برق میزنند. از طرفی مبلمان مخملی فضای خانه را بزرگ تر نشان میدهند.  

42093b284bbf2280f77114af36c50bb6 pillow design sofa design - باید نبایدهای خرید مبلمان

قبل از خرید حتما مبل مورد نظرتان را تست کنید! قبل از خرید و در فروشگاه حتما بنشینید، دراز بکشید و پاهایتان را روی آن بگذارید تا مطمئن شوید کاملا مطابق با خواسته شما است. فنرهای مبل باید دارای انعطاف کافی باشند. یعنی در عین حال که نرم هستند زیاد از حد هم فرو نروند. باید خاصیت ارتجاعی داشته و به محض بلند شدن از روی مبل به حالت اولیه خود بازگردند.

بررسی پایه های مبلمان را فراموش نکنید. آنها باید دارای استحکام کافی بوده و هنگام نشستن نلغزند. توجه کنید پایه ها دارای انحنا نبوده و کاملا متصل به مبل باشند.

1ad70bc0c17cb0bec2dec3fd08ce7bf1 gray sofa gray couches - باید نبایدهای خرید مبلمان

اندازه گیری را فراموش نکنید. حتما اندازه عرض، ارتفاع و عمق را چک کنید تا اول از همه از در ورودی، راه پله و پاگردها رد شود و سپس اینکه متناسب با فضای موجود در خانه اتان باشد.

توجه داشته باشید دارای پارچه مناسبی باشد. اگر کودک، فردی مبتلا به آسم یا حتی حیوان خانگی دارید به دنبال مبلمانی باشید که کمترین میزان پارچه در تهیه آنها بکار رفته شده باشد. مبل هایی که حجم بیشتری از آنها را چوب تشکیل داده است بسیار ساده تر و سریع تمیز میشوند و گرد و غبار کمتری هم در آنها نفوذ میکند.  

قبل از خرید با سبک های مبلمان و نحوه ست کردن آنها آشنا شوید. آیا مبلی با دسته های بلند، دسته های متوسط یا حتی بدون دسته میخواهید؟ آیا مبلی گرد، ال شکل یا ساده میخواهید؟

 پرسیدن درباره گارانتی و مرجوع کردن را فراموش نکنید! توضیحات گارانتی هر گونه مبلمانی که میخرید و شرایط مرجوع کردن آن را با دقت بخوانید تا بعدها مشکلی نداشته باشید.

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر باید نبایدهای خرید مبلمان

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.